Trešdien Latvijas futbola čempionāta “SynotTip” Virslīgas 8. kārtas spēlē “Skonto” stadionā Rīgā neizšķirti spēlēja “Riga” un “Liepāja/Mogo” – 2:2.

Kārtas centrālajā spēlē liepājnieki spēli sāka apņēmīgāk un pirmajās 20 minūtēs uzbruka nedaudz vairāk, taču momentus nespēja radīt ne viena, ne otra komanda. 29. minūtē liepājnieki beidzot izveidoja reālu draudu Germana Māliņa vārtiem, kad bumba pēc Jāņa Ikaunieka sitiena skāra vārtu stabu. Nākamajā minūtē jau krietni iespaidīgāk trāpīts pa stabu – Karašausks pa kreiso pusi tuvu vārtsarga laukumam sita bumbu pa pārliktni.

Vien dažas minūtes vēlāk rezultātu atklāja mājinieki. 33. minūtē tiesnesis Mareks Ķere nozīmēja 11 metru soda sitienu uz liepājnieku vārtiem, kad Serhijs Sahinailovs pa kreiso malu lauzās soda laukumā un tika nogāzts. Sitienu veikt devās Darko Lemajičs, 21 gadu vecais Liepājas vārtsargs Krišjānis Zviedris uzminēja virzienu, taču mazliet pietrūka, lai aizsniegtos līdz bumbai, tā atsitās pret kreiso stabu un lidoja vārtos – 1:0. Serbu uzbrucējam tie bija ceturtie vārti sezonā. 41. minūtē pēc laba centrējuma no kreisā flanga Stuglim bija teicama iespēja ar galvu dubultot pārsvaru, taču netrāpīja pa bumbu. Pirmais puslaiks beidzās ar minimālu mājinieku vadību (1:0).

Uz otro puslaiku “Liepājas/Mogo” galvenais treneris Tamazs Pertija sūtīja laukumā pieredzējušo uzbrucēju Ģirtu Karlsonu ar skaidru domu – jāpastiprina uzbrukums. Pirmajā puslaikā bija iespējas, taču tās visas palika neizmantotas. Rīdziniekiem savukārt laukumā nāca 18 gadus Latvijas U19 izlases pussargs Kristers Čudars. Īsi pēc spēles atsākšanās kurzemniekiem izdevās panākt neizšķirtu. Pēc stūra sitiena bumba nonāca pie Hmiza, kurš pāradresēja bumbu tālāk, un Keitā ar galvu panāca 1:1. Senegāliešu aizsargam tie bija otrie vārti divās sezonās Virslīgā.

Liepājnieku iniciatīva turpinājās, laba iespēja pretuzbrukumā bija Karašauskam, bet 69. minūtes sākumā Jānim Ikauniekam izdevās pārņemt vadību savai komandai. Pretuzbrukumā Karašausks sita pa vārtu stabu, bet pirmais pie atlēkušās bumbas bija Ikaunieks, kurš panāca 2:1 liepājnieku labā. 79. minūtē Elvis Stuglis no soda laukuma atjaunoja neizšķirtu – 2:2. Piecas minūtes vēlāk pēc standartsituācijas bumba lidoja gar rīdzinieku vārtu stabu. Spēle beidzās neizšķirti – 2:2.

Riga – Liepāja/Mogo 2:2 (1:0)
Vārti: Lemajičs 34′ (11m), Stuglis 79′ – Keitā 49′. Ikaunieks 69′
Brīdinājumi: Kurakins 44′, Deivīss 57, Kārkliņš 71′, Stuglis 84′ – Hmizs 14′, Karašausks 45′, Negro 81′
Riga: Māliņš, Kurakins, Laizāns, Černomordijs, Zahinailovs (Čudars 46′), Jeņins, Deivīss (Vušurovičs 60′), Vaščuks (Kovaļenko 71′), Kārkliņš, Stuglis, Lemajičs.
Liepāja/Mogo: Zviedris, Negro, Ikaunieks, Keitā, Strumija, Torress (Grebis 84′), Hmizs, Jemeļins, Apiņš (Karlsons 46′), Jurkovskis, Karašausks.
Galvenais tiesnesis: Mareks Ķere

autors : sprotacentrs.com