Šodien SMScredit.lv Virslīgas 22. kārtas ietvaros notika Kurzemes derbijs, kurā čempione “Ventspils” savā laukumā ar 1:0 pārspēja “Liepāju”. Mača likteni 76. minūtē izšķīra uz maiņu nākušais Jurijs Žigajevs, kurš ar sitienu pāri sev skaistā stilā raidīja bumbu liepājnieku vārtos.

Pirms spēles
“Ventspils” pēc sešām neuzvarētām spēlēm Virslīgā tika galā ar pastarītēm “Jūrmalu” (6:1) un “Mettu”/LU (3:0), tomēr īstais krīzes pārvarēšanas pārbaudījums bija šodien Kurzemes derbijā pret “Liepāju”, kurai Virslīgā arī ne tie labākie laiki – četri zaudējumi pēdējās piecās spēlēs, ja neskaitām tehnisko uzvaru pār “Skonto”.

“Ventspils” sastāvā šodien divas lielas debijas – pirmo reizi oficiālā spēlē dzeltenzilo rindās izgāja centra aizsargs Renārs Rode, bet pirmo reizi Virslīgā “Ventspils” kreklā spēlēja Ģirts Karlsons (pirms tam debitēja “Ventspils” rindās Čempionu līgā), turklāt pret savas dzimtās pilsētas komandu. “Liepājas” sastāvā debija vārtsargam Artūram Vaičulim (Raivo Varažinska nebija pat pieteikumā), savukārt rezervē tāda gvarde kā Māris Verpakovskis, Kristaps Grebis, Valērijs Afanasjevs.

Spēle
Lai gan bija liels karstums, spēles sākums tika aizvadīts lielos ātrumos. Pirmo apdraudējumu radīja “Ventspils”, kuras sastāvā 9. minūtē no neliela attāluma spēcīgi sita Ahmeds Abdultaofiks – liepājnieki minimāli bumbu bloķēja, un tā lidoja gar pašu vārtu stabu. Toties 13. minūtē Roberts Savaļnieks atbildēja ar varenu tiešo brīvsitienu no 40 metriem – mājinieku vārtsargs Maksims Uvarenko lidojumā ar dūrēm atvairīja. Pamazām karstums tomēr mazināja futbola tempus, un spēle kļuva lēnāka. Izteiktāk uzbruka “Ventspils”, taču bez pietiekama asuma.

Ilgāku laiku skatītāji nesagaidīja bīstamas epizodes, līdz vairākas tādas radās puslaika izskaņā. Pirmo noorganizēja “Liepājas” futbolists Savaļnieks – viņš izkārtoja sev sitienu no distances un sita gar pašu devītnieku. Čempioni atbildēja vairākkārtīgi – pēc Antona Kurakina stūra sitiena sekoja Kaspara Dubras meistarīgs raidījums ar galvu, un “Liepāju” glāba Vaičulis. Vēl pēc pāris minūtēm Vaičulis pie stūra sitiena ne pārāk labi pameta vārtus, un Eduards Tīdenbergs ar galvu nespēja ievirzīt bumbu pustukšos vārtos,, savukārt 44. minūtē tas pats Tīdenbergs ar tehnisku sitienu tikai nedaudz raidīja bumbu garām vārtiem.

Īsi pēc pārtraukuma par sevi beidzot lika runāt Jānis Ikaunieks – pēc ātra sānu iemetiena un Dāvja Ikaunieka piespēles viņš ārkārtīgi bīstami sita, un bumba, šķiet, pat nedaudz aizskāra “Ventspils” vārtu stabu. Liepājnieki izskatījās labāk un uzbruka vairāk, tiesa, 60. minūtē “Ventspils” nesenais ieguvums Daniils Ulimbaševs ar tālsitienu lika vaiga sviedros rauties Vaičulim.

62. minūtē uz maiņu nāca Jurijs Žigajevs un gandrīz uzreiz “Ventspils” tika pie izcila momenta – Žigajeva nevainojams centrējums, un Karlsons netraucēti sita ar galvu, visiem noskatoties kā bumba aizlido minimāli garām. Vēl pēc brīža Abdultaofiks izskrēja viens pret vienu ar Vaičuli, viņu jau pat apspēlēja, bet pēdējā brīdī piesteidzās un ar plecu nigērieti nostūma Jānis Jēkabsons.

Pienāca 76. minūtē, un Žigajevs vēlreiz guva brīnišķīgus vārtus Latvijas futbolā – šoreiz gan distance nebija tik liela kā 2013. gada cīņā ar “Spartaku”, taču atkal tas bija sitiens pāri sev, turklāt gūto vārtu nozīme bija milzīga, jo tika iegūta vadība Kurzemes derbijā.

80. minūtē Afanasjevs izpildīja labu brīvsitienu, Uvarenko vietā, bet vēl pēc minūtes Viktors Dobrecovs cīņā meta Verpakovski, vēlāk arī Grebi. Tam visam ātri varēja zust jēga, ja 84. minūtē Nduje Muječi būtu izmantojis paša sagādātu iespēju – glāba Vaičulis. Tas gan “Liepājai” neko nedeva, jo viesi neprata izveidot beigu ofensīvu – “Ventspils” uzvarēja ar 1:0, uzvarot otro no trim derbijiem šajā sezonā.

Informāciju sagatavoja : sportacentrs.com
FOTO : Mārtiņš Sīlis