Par SMScredit.lv Virslīgas līderi kļuva “Liepāja”, kas demonstrēja ne pārāk labu sniegumu, taču ar to bija gana, lai otrajā puslaikā nodrošinātu panākumu Gulbenes mājas stadiona sezonas atklāšanas spēlē – 2:0. Pa vārtiem liepājniekiem guva Valērijs Afanasjevs un Dāvis Ikaunieks.

“Gulbenes” pamatsastāvā salīdzinājumā ar 18. aprīļa spēli pret “Skonto” (0:5) bija trīs izmaiņas. Rezervē šoreiz palika Sergejs Mišins, Ernests Pilats un Gatis Štrauss, bet viņu vietā laukumā devās Viktors Kurma, Aleksandrs Kļimovs un Igors Korabļovs. Tikmēr liepājniekiem pēc kausa spēles Jelgavā (0:2) bija divas izmaiņas. Iļja Šadčinu (rezervē) un Tomu Gucu (diskvalifikācija) aizstāja Aleksis Karasko un Antons Tumanovs.

Liepājniekiem, kā jau spēles favorītiem, piederēja liels teritoriālais pārsvars, taču kurzemnieku sniegums spēlē ar bumbu jau ne pirmo spēli bija tālu no vēlamā. Pārāk daudz piespēļu bija paviršas vai vienkārši neprecīzas, un standartsituācijas un soda laukuma aplenkšana netika pārvērsta bīstamos momentos. Tikmēr gulbenieši ik pa laikam atbildēja ar mērķtiecīgiem pretuzbrukumiem un arī standartsituācijām, ieskaitot Jāņa Lapsa tālos auta metienus, un neļāva atslābt viesu aizsardzībai.

Otrā puslaika pirmajā pusē “Liepājai” beidzot izdevās atvērt Alberta Nikoļska sargātos vārtos un četru minūšu laikā praktiski izšķirt mača likteni. Rezultāts tika atklāts 57. minūtē, kad pēc viesu stūra sitiena pie tālā staba pavisam viens tika atstāts Valērijs Afanasjevs (1:0). Savukārt pēc četrām minūtēm Dāvis Ikaunieks vārtu priekšā apsteidza aizsargu un no tuvas distances panāca jau 2:0. Līdz mača beigām liepājnieki neizmantoja vairākas labas iespējas palielināt pārsvaru, savukārt pēdējās sekundēs bumba pabija arī viesu vārtos. “Gulbenes” kapteinis Jānis Lapss otrajā stāvā apsteidza Raivo Varažinski, taču tika fiksēts aizmugures stāvoklis.

“Gulbene” – “Liepāja” 0:2 (0:0)
Vārti: Afanasjevs 57′, Ikaunieks 61′
Brīdinājumi:
Gulbene: Nikoļskis, Ivanovs, Lapss, Korabļovs, Kļimovs, Kurma (Telegins 80′), Telešs (Štrauss 85′), Pačko, Volkovs, Pavļučenko, Zoricovs (Mišins 66′)
Liepāja: Varažinskis, Mihadjuks, Šlampe, Afanasjevs (Šadčins 77′), Toress (Jurkovskis 77′), Ikaunieks, Hmizs, Tumanovs, Karasko, Savaļnieks (Flaksis 71′), Strumija
Tiesnesis: Andris Treimanis

 

Autors : sportacentrs.com

FOTO : Mārtiņš Sīlis