Skonto stadionā Rīgā šovakar norisinājās SMScredit.lv Latvijas futbola Virslīgas 22. kārtas centrālā spēle, kurā ”Skonto” uzņēma turnīra līdervienību ”Liepāju”. Viesu pussargs Valērijs Afanasjevs katrā no puslaikiem guva pa vārtiem, un ”Liepāja” visā spēlē uzvarēja ar 2:1. ”Skonto” labā vienīgos vārtus iesita Vladislavs Gutkovskis. Pēdējā minūtē ”Skonto” sastāvā sarkanās kartītes nopelnīja Ofosu Apija un Artūrs Karašausks. Pēc šiem trim punktiem ”Liepāja” vēl vairāk nostiprinājusies pirmajā vietā.

Virslīgā savstarpējās spēlēs šogad fiksēti visi iespējamie rezultāti – sezonas sākumā liepājnieki savā mākslīgajā laukumā uzvarēja ar 3:2. Rīgā jau ar rezultātu 1:0 spēcīgāka izrādījās ”Skonto”, bet pēdējā tikšanās reizē rīdzinieki prata izraut 2:2 neizšķirtu. Šovakar liepājniekiem bija laba iespēja vēl vairāk nostiprināties pirmajā vietā. ”Liepāja” šovakar varēja spēlēt spēcīgākajā sastāvā, savukārt ”Skonto” rindās nebija Ivana Menas un Oļega Timofejeva.

Lai arī bumbas kontrolē sākumā izteikts pārsvars bija ”Skonto”, 5. minūtē pēc rīdzinieku neuzmanīgas spēles soda laukumā iespēju sagaidīja viesi – Kristaps Grebis spēcīgi bumbu raidīja vārtu priekšā, kur pie tās tika Dāvis Ikaunieks, nespējot trāpīt vārtu rāmī. 8. minūtē rupji kļūdījās Gerijs Kenets, kuram bumbu atņēma Kristians Toress, tālāk sekoja piespēlē Valērijam Afanasjevam – sitiens garām Germanam Māliņam un mirkli vēlāk bumbu pirmo reizi šajā spēlē atrada ceļu vārtu tīklā – 1:0 ”Liepāja” vadībā!

Pēc šāda pavērsiena Rīgas komanda nepajuka, turpināja kontrolē vairāk bumbu, daudz centrēja no flangiem, taču savā soda laukumā liepājnieki spēlēja pārliecinoši. 32. minūtē pēc Igora Kozlova noteikumu pārkāpuma pret Toresu izcēlās arī pirmie asumi, kuros iesaistījās liela daļa futbolistu, taču šoreiz viss beidzās mierīgi. 37. minūtē Oskars Kļava soda laukumā notrieca Artūru Karašausku, tomēr Andris Treimanis uz šo kritienu nereaģēja. 44. minūtē Toress labi izpildīja soda sitienu no metriem 25, bet vārtos precīzi spēlēja Māliņš. Izskaņā līdz vārtiem vēl aizcīnījās Višņakovs, kurš gan vārtu rāmī netrāpīja.

Otrā puslaika sākumā abas komandas spēlēja itin aktīvi, taču līdz noslēdzošajam sitienam netika. 55. minūtē Tamazs Pertija nolēma sūtīt laukumā otro uzbrucēju Vladislava Gutkovska personā. 60. minūtē pēc Toresa piespēle Ikaunieks saņēma bumbu sev ērtajā kreisajā malā, turpināja kustību uz centru un tehniski grieza bumbu tālajā stūrī – tā atsitās pret vārtu stabu, bet pirmais pie bumbas jau tukšu vārtu priekšā bija Afanasjevs (2:0). Ilgāku laiku viesi gudri turēja vajadzīgo rezultātu, taču 84. minūtē pēc Karašauska piespēles Gutkovskis no pāris metriem atjaunoja intrigu (1:2). Izskaņā otru dzelteno kartīti par runāšanu saņēma Apija, pēc tam par to pašu noraidījums arī Karašauskam, kurš arī pēc tam ilgāku laiku nespēja rimties. Lai nu kā, ”Liepājai” uzvara ar 2:1.

Skonto FC – FK Liepāja 1:2 (0:1)
Vārti: Gutkovskis 84′ – Afanasjevs 5′ 60′
Skonto: Māliņš, Kenets (Milaševičs 88′), Rode, Bērenfelds, Jermolajevs, Sorokins (Gutkovskis 55′), Apija, Kozlovs, Kovaļovs (Lukaņuks 65′), Višņakovs, Karašausks
Liepāja: Doroševs, Ivanovs, Mihadjuks, Šlampe, Kļava, Strumija, Toress (Flaksis 76′), Hmizs, Ikaunieks (Šadčins 67′), Afanasjevs (Savaļnieks 81′), Grebis
Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis