SMScredit.lv Latvijas futbola Virslīgas 23. spēļu kārtas pēdējā mačā šodien līdervienība FK „Liepāja” viesos Slokas stadionā ar 2:0 pieveica Jūrmalas „Spartaku”, nostiprinoties Virslīgas čempionāta pirmajā vietā.

Abām komandām šīsdienas mačā nevarēja palīdzēt pa vienam pamatsastāva spēlētājam – liepājniekiem bija jāiztiek bez dzelteno kartīšu normu pārsniegušā aizsarga Endija Šlampes, bet jūrmalniekiem bez par sitienu pretiniekam diskvalificētā Edgara Gaurača, kuram būs jāizlaiž arī nākamā spēle.

Lai gan viesiem bija neliels pārsvars, pirmā vārtu gūšanas iespēja radās vien 15. minūtē, kad pēc spēcīga centrējuma galvu bumbai nepaspēja pielikt Kristaps Grebis. Arī turpinājumā bumbu vairāk kontrolēja liepājnieki, kuri nekautrējas sist no distances un izveidoja arī pāris bīstamus momentus „Spartaka” soda laukumā, taču bumbu vārtos dabūt nespēja. Gluži bez atbildes nepalika arī jūrmalnieki – tālsitieniem Pāvelu Doroševu centās pārsteigt Romāns Bespalovs. Tuvojoties puslaika beigām ar labiem tālsitieniem apmainījās Dāvis Ikaunieks un Jevgeņijs Kazačoks, bet labākā iespēja izcelties bija „Spartaka” uzbrucējam Kevinam Menam, taču droši nospēlēja „Liepājas” vārtsargs Doroševs.

Otrā puslaika sākumā mājinieki bloķēja Valērija Afanasjeva sitienu no labas pozīcijas nedaudz ārpus soda laukuma, pāri vārtiem sita Ikaunieks, bet vienā no epizodēm bumba lidoja tikai nedaudz pāri vārtiem pēc pieskāršanās Hmiza galvai. Tomēr arī „Spartaka” futbolistiem ik pa laikam izdevās radīt spriedzi liepājnieku soda laukumā. Mača 72. minūtē “Liepājas” komandai beidzot izdevās atklāt spēles rezultātu, kad Ikaunieks ar ļoti precīzu sitienu vārtu tālajā apakšējā stūrī pārspēja Pāvelu Davidovu. Spēles beigu daļā Ikauniekam bija vēl viena iespēja izcelties, tomēr šoreiz duelī ar vārtsargu pārāks izrādījās Davidovs. Pēdējās minūtēs no vārtu priekšas pāri vārtiem aizsita Grebis, kuram kompensācijas laikā tomēr izdevās atrast vēl vienu iespēju, kura šoreiz tika izmantota.

“Spartaks” un “Liepāja” 0:2 (0:0)

Vārti: Ikaunieks 72′, Grebis 90+1′.
Brīdinājumi: Ulimbaševs 74′.
Spartaks: Davidovs, Bulvītis (K), Mežs, Bespalovs, Ulimbaševs, Aboagje, Taki (Korzāns 45’), Mena (Stuglis 82′), Kazačoks, Mickevičs, Vivakva.
Liepāja: Doroševs, Toress, Ikaunieks, Grebis, Mihadjuks (K), Afanasjevs (Jurkovskis 81′), Kļava, Kārkliņš, Hmizs, Šadčins (Gucs 64′), Ivanovs.
Galvenais tiesnesis: Jevgeņijs Vasjukovs.

autors : sportacentrs.com

FOTO : Mārtiņš Sīlis