“Optibet” Latvijas futbola Virslīgas ceturtās kārtas spēlē Zemgales Olimpiskā centra stadionā “Liepājas” komanda ar 2:1 pieveica “Jelgavas” futbolistus, izcīnot pirmos punktus Virslīgā šosezon.

Spēli apņēmīgāk iesāka liepājnieki, kas pirmajās divās sezonas spēlēs bija palikuši bez punktiem un pat bez gūtajiem vārtiem. Turklāt jau pēc nospēlētām desmit minūtēm „Jelgavai” nācās veikt piespiedu maiņu – vienu no atslēgas spēlētājiem Arti Lazdiņu savainojuma dēļ nomainīja Artjoms Vorobjovs. 15. minūtē lielisku soda sitienu izpildīja Jānis Ikaunieks, taču vēl labāk nospēlēja jelgavnieku vārtsargs Germans Māliņš, „izvelkot” bumbu no vārtu augšējā stūra.

Mājinieki atbildēja 22. minūtē, kad pēc Džaniro Purperharda centrējuma pie bumbas pirmais nokļuva Aivars Emsis, tomēr bumba lidoja mazliet pāri vārtiem. Pēc septiņām minūtēm „Liepājas” komanda atklāja spēles rezultātu, kad rupju kļūdu pieļāva iepriekš komandu glābušais vārtsargs Māliņš, kurš nesavaldīja bumbu pēc salīdzinoši vienkārša Lukasa Delgado tālsitiena – 1:0. Liepājniekiem piederēja pārsvars arī pēc vārtu gūšanas un puslaika beigu daļā bumba vēlreiz nonāca jelgavnieku vārtos, taču šoreiz Ikauniekam tika fiksēta aizmugure. Pēdējā vārtu gūšanas iespēja pirmajā puslaikā radās „Jelgavas” futbolistiem, bet pēc Vorobjova sitiena liepājniekus glāba vārtsargs Kristaps Zommers.

Otrais puslaiks sākās bez bīstamiem momentiem, bet 54. minūtē Raivis Andris Jurkovskis liepājnieku soda laukumā klupināja Džeremiju Fernandešu, un mača galvenais tiesnesis Aleksdandrs Anufrijevs norādīja uz 11 metru soda sitiena atzīmi. Lai gan Zommers spēja skart bumbu, tā pēc gruzīnu leģionāra Iraklija Bidzinašvili sitiena ielidoja vārtos – 1:1. Turpinājumā laukumā ritēja līdzvērtīga spēkošanās, bet reālus draudus pie pretinieku vārtiem nespēja radīt ne „Liepājas”, ne „Jelgavas” futbolisti. Aptuveni 20 minūtes līdz mača beigām uz tribīnēm tika izraidīts mājinieku galvenais treneris Marians Pahars, bet spēles 88. minūtē viesiem izdevās izraut uzvaru, vārtus gūstot brazīlietim Dodo – 2:1.

“Jelgava” – “Liepāja” 1:2 (0:1)
Vārti: Bidzinašvili 55’ (11m) – Delgado 29’, Dodo 88′.
Brīdinājumi: Rode 27’, Ņ. Ivanovs 90+4′ – Spetaru 28’.
Jelgava: Māliņš, Bidzinašvili (Lukava 80’), Indrāns, Litvinskis, Rode (K), Fernandešs, Rašo, Biljans, Emsis (Ņ. Ivanovs 68’), Lazdiņš (Vorobjovs 11’), Purperhards.
Liepāja: Zommers, I. Kozlovs, Spetaru (Fraidejs 82’), Strumija, Delgado (Torress 68’), Jurkovskis, Ikaunieks (K), Keitā, Dodo (D. Ivanovs 90′), Tobers, Žuļevs.
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs

autors : sportacentrs.com