Latvijas “Optibet” futbola Virslīgas pirmā apļa noslēdzošajā spēlē “Liepāja” nespēja noturēt vienu vārtu pārsvaru, izbraukumā cīnoties 1:1 ar principiālo sāncensi “Ventspili”. Ventspilnieki šodien nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Spēles sākumā abas komandas cīnījās par iniciatīvu, to savās rokās iegūstot liepājniekiem. Pirmie pie labas izdevības gan tika “Ventspils” futbolisti, Žualisonam Santušam Oliveiram vārtu priekšā tikai pavisam nedaudz nenokļūstot pie viņam adresētas piespēles. 25. minūtē caurumu ventspilnieku aizsardzībā izmantoja Danu Spataru, izraujoties vienatnē pret mājinieku vārtsargu Ivanu Baturinu. Šoreiz gan pārāks divcīņā izrādījās Baturins. Tomēr pēc vēl sešām minūtēm Baturins savu vienību glābt nespēja, kad filigrāni soda sitienu no 22 metriem izpildīja liepājnieks Jānis Ikaunieks, iegriežot bumbu tieši vārtu devītniekā – 1:0 “Liepāja”.

Arī atlikušās pirmā puslaika 15 minūtes pagāja Jāņa Ikaunieka zīmē, futbolistam esot pamanāmam abos laukuma galos. 38. minūtē Ikaunieks pasniedza lielisku piespēli komandas biedram Dodo, taču bumbas adresāts saminstinājās un sitiens viņam neizdevās. Vairāk uzbruka liepājnieki, taču puslaika kompensācijas laikā ļoti tuvu rezultāta izlīdzināšanai nonāca mājinieki, kad ventspilnieka izpildītu sitienu, bumbai lidojot vārtos, bloķēja Ikaunieks.

Pēc pārtraukuma bumbu laukumā vairāk kontrolēja ventspilnieki, taču bieži vien viņu darbības bija pārāk statiskas, lai no šīs iniciatīvas rastos daudz bīstamu momentu. Vārtus ventspilniekiem 64. minūtē teju uzdāvināja paši liepājnieki, kas savā aizsardzības zonā rupji kļūdījās, atdodot bumbu Santošam, kurš pietuvojās soda laukumam, sitot bumbu pavisam nedaudz Valentīna Raļkeviča sargāto vārtu kreisajam stūrim. 71. minūtē izrāviens uz viesu vārtiem izdevās Tosinam Aijegunam, tomēr Raļkevičs meistarīgi satuvinājās ar “Ventspils” futbolistu, atvairot nigērieša raidījumu.

“Ventspilij” gan savu panākt izdevās, pēc skaistas izspēles bumbu “Liepājas” tālajā vārtu stūrī triecot krievu leģionāram Pāvelam Osipovam (1:1). Pēc šī pavērsiena spēle redzami atvērās, jo nevienu komandu neizšķirts neapmierināja. Vistuvāk trīs punktu izraušanai nonāca ventspilnieki, kas pamatlaika beigās nopelnīja iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu. Atbildību uz sevis uzņēmās Santošs, kurš sita vārtiem pa vidu, taču vārtsargs Raļkevičs raidījumu ar kājām spēja atvairīt, tādējādi nosargājot “Liepājai” vismaz punktu, kā arī ļaujot viesiem turnīra tabulā apsteigt “Mettu” un Jūrmalas “Spartaku”.

“Ventspils” – “Liepāja” 1:1 (0:1)
Vārti: Osipovs 77` – Ikaunieks 31`
Brīdinājumi: Mamahs, Svārups, Stuglis – Ikaunieks, Strumija, Delgado, Keitā, Ivanovs, Jurkovskis
Ventspils: Baturins, Litvinskis, Neziri (Alsenā 56`), Alfa (Osipovs 59`), Stuglis, Mamahs, Oliveira, Kazačoks, Svārups, Aijeguns, Mordatenko (Ļotčikovs 89`).
Liepāja: Raļkevičs, Kozlovs, Ikaunieks, Delgado, Dodo (Fraidejs 90`), Spataru, Strumija, Keitā, Jurkovskis, Ivanovs, Žuļevs.
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs