Futbola klubs “Liepāja” ir dziļi vīlies, šokēts un sadusmots par tiesāšanu 2019. gada 15. jūnijā notikušajā Latvijas virslīgas spēlē, kurā mūsu komanda savā laukumā 1340 skatītāju klātbūtnē ar rezultātu 1:2 piekāpās futbola klubam “Riga”. Aicinām atstādināt no tiesāšanas šīs spēles tiesnešu brigādi ar Vitāliju Spasjonņikovu priekšgalā, kā arī pievērst pastiprinātu uzmanību tiesāšanas problēmu novēršanai Latvijā.

 

Mūsu komandas galvenais treneris Aleksandrs Starkovs pēc spēles sacīja: “Esmu par 100% pārliecināts, ka bija tiesneša kļūda. Man šķiet, ka tiesnesis daudz biežāk kļūdījās par labu “Rigai”. Visi kļūdās, nevar spēli notiesāt bez kļūdām, bet man liekas, ka šis bija nopietni. Uzmanīgi apskatīsimies spēles ierakstu. Ja būs pamats, mēs rakstīsim protestu. Viennozīmīgi. Nedrīkst bojāt šādu futbola atmosfēru. Laukumā ir daudz Latvijas izlases spēlētāju un kvalitatīvu leģionāru. Ir jānodrošina arī kvalitatīva arbitrāža.”

 

Uzskatām, ka tiesnešu brigāde pieļāva vairākas būtiskas kļūdas, kas ietekmēja spēles iznākumu un palīdzēja uzvarēt futbola klubam “Riga”. Tādēļ esam aicinājuši Latvijas Futbola federāciju atstādināt no spēļu tiesāšanas šo tiesnešu brigādi, kurā Vitālija Spasjonņikova vadībā strādāja līnijtiesneši Romāns Platonovs un Valdis Korotko, kā arī ceturtais tiesnesis Edgars Maļcevs.

 

Latvijas futbola organizācijas – LFF un virslīga – daudz runā par godīgas spēles principu ievērošanu, cīņu par negodīgu manipulēšanu ar spēļu iznākumu un futbola attīstīšanu mūsu valstī. Aicinām pievērst pastiprinātu uzmanību šim jautājumam un godīgas spēles principu ievērošanu Latvijas Futbola federācijas prezidentu Kasparu Gorkšu, kurš pozicionē sevi kā cīnītāju par tīru spēli.

 

Latvijas virslīgas klubus un Latvijas futbola sabiedrību aicinām atbalstīt mūs cīņā par tiesāšanas problēmas atrisināšanu mūsu čempionātā, jo šis nav pirmais kliedzošais gadījums pēdējo gadu laikā. Taču šis mačs savā ziņā ir uzskatāms par neobjektīvas tiesāšanas virsotni. Ja vēlamies uzlabot tiesāšanas kvalitāti Latvijā, aicinām arī mūsu čempionātā ieviest video atkārtojumu sistēmu VAR. Ja mūsu federācija ir ieinteresēta godīgā spēlē, tad tai ir jāatbalsta šāda iniciatīva.

 

FK “Liepāja” rindās laukumā devās vairāki gados jauni vietējie futbolisti, kuri regulāri spēlē mūsu dublieru komandā – Artūrs Smetanovs, Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris, Raivis Viļumsons, bet mačam bija pieteikti arī Maksims Sidorovs, Gatis Lūks un Viktors Ziemelis. Kā, lai jaunieši progresē un audzē savu meistarību, ja spēļu iznākumu ietekmē nevis snieguma kvalitāte, bet gan tiesāšana?

 

Katri šādi zaudēti 3 punkti klubam var izrādīties izšķiroši cīņā par godalgām un kvalificēšanos Eiropas līgai, kas klubiem nozīmē būtisku finansiālo atbalstu. Vai klubiem ir vērts ieguldīt resursus, tai skaitā arī ievērojamas finanses, lai uzturētu virslīgas komandu, ja vietu turnīra tabulā nosaka nevis sniegums laukumā, bet apšaubāmi tiesnešu lēmumi?

 

Uzskatām, ka uz spēles tendencēm norāda statistika – “Liepāja” noteikumus pārkāpa 16 reizes, bet nopelnīja 4 dzeltenās kartītes, lai gan esam pārliecināti, ka neviena no tām nebija pelnīta.

“Riga FC” spēlētāji noteikumus pārkāpa divreiz biežāk – 31 reizi, taču saņēma tikai 3 brīdinājumus.

 

Esam apkopojuši epizodes, kurās, mūsuprāt, tiesnesis pieņēma nepareizus lēmumus:

 

21.minūtē tiek nozīmēts 11 metru soda sitiens uz FK “Liepāja” vārtiem. Skaidri redzams, ka Richard Friday (#77) nav pārkāpis noteikumus, un to redz ne tikai galvenais tiesnesis, bet varēja redzēt arī asistents no sānu līnijas.

https://yadi.sk/i/1aqGHrFqKf0e8Q?fbclid=IwAR1x1SJ62eFodCFyjdQUk1DqjuanerDwqsd-pG7FPdMnVr1IfwK1kk5jL1k

 

22.minūtē pēc tam, kad tika nozīmēts 11 metru soda sitiens uz FK “Liepāja” vārtiem, tiek arī parādītā dzeltenā kartīte Richard Friday (#77), lai gan ir skaidri redzams, ka pārkāpuma nebija un dzeltenā kartīte nebija jāpiešķir.

 

46.minūtē pārkāpums netiek fiksēts pret Artūru Smetanovu (#25), kurš dodas soda laukumā un tiek no muguras neatļauti kavēts un nogāzts. Neapstrīdams 11 metru soda sitiens netiek nozīmēts.

https://yadi.sk/i/c1z-Vv56e_ahBw?fbclid=IwAR3gKlgBtqQscHo1OeWlOOGjev4CgGjTObMdiN2_NDyE4-aOC0M9LmNi3lc

59.minūtē netiek fiksēta spēle ar roku “Riga FC” soda laukumā, kas noveda pie tā, ka “Riga FC” devās pretuzbrukumā un guva izšķirošos vārtus. Pēc tam no rezervistu soliņa uz tribīnēm tika izraidīts FK “Liepāja” treneris Jurijs Ševļakovs, kā arī dzeltenā kartīte tika parādīta Raivim Andrim Jurkovskim.

https://yadi.sk/i/v1wvcAW2TOElQw?fbclid=IwAR1Bt88Sd_VyU0h89g391_FOga-Xl-TlFHQJRUTLZcXnRQmITR9MYeFnBPw

85.minūtē netiek fiksēts 11 metru soda sitiens uz “Riga FC” vārtiem. Jānis Ikaunieks (#10) lauzās soda laukumā, bet pret viņu tika pārkāpti noteikumi tieši uz soda laukuma līnijas. Atkārtojumā redzams, ka “Riga FC” spēlētājs, kurš pārkāpj noteikumus atrodas soda laukumā, bet Jānis Ikaunieks uz līnijas. Sods tiek fiksēts ārpus soda laukuma.

https://yadi.sk/i/Phu-SZwVbbx_cg?fbclid=IwAR0sV_E6UCRBtApbG-s_6HH4N2NS3pp2OP9T6nLB1ZMtzrL4N6_1Jh_kBe0

1.minūtē netiek fiksēts pārkāpums pret Luiz Paulo Hilario(#9). Spēles epizode nav izšķiroša, bet jau no spēles sākuma redzama tiesneša attieksme pret katru komandu.

https://yadi.sk/i/qIiADAuZKt2a5Q?fbclid=IwAR0pwvkYR4GL3OBLVSMHsWnVjoVX2N121azVYKyERYUgPMtKXmZ_4FbIWzI

72. minūtē dzeltenā kartīte piešķirta Seydina Keita (#33) par gaisa divcīņu. Par to maksimums var fiksēt vienkārši pārkāpumu, bet ne piešķirt dzelteno kartīti.

https://yadi.sk/i/LADZ0dW8QFrhPg?fbclid=IwAR0dqEKdRd_Ygs8mevTEWPmFvzUe4Ht-KGcCvW5LQD866bty2IptNQuESL8

29.minūtē “Riga FC” spēlētājs neatļauti kavē Leonel Strumia (#5) uzsākt uzbrukumu, kas ir traktējams ar dzelteno kartīti. Tiesnesis fiksē sodu, bet “Riga FC” spēlētājs netiek brīdināts.

https://yadi.sk/i/DZ57CYe9DfG9dw?fbclid=IwAR0lRCzgAAoDXk7XqpDWVGscTnzPVs2hYiQiwtTbQ9gKFxCqCKS-sM8l-Mw

77.minūtē “Riga FC” spēlētājs un Raivis Viļumsons (#11) dodas divcīņā par bumbu, bet tiek fiksēts pārkāpums un dzeltenā kartīte parādīta Raivim Viļumsonam.

https://yadi.sk/i/2aELE3MZyUG1Zg?fbclid=IwAR0m83VBsLBkRsHGA0RQyoV0GpZu026VzlAlB6YXGzcvI-irV2ZnNLEnPS4

 

Pievienojam mūsu iesniegumu Latvijas Futbola federācijai, kā arī aicinām citus futbola klubus atbalstīt šīs tiesnešu brigādes atstādināšanā no Latvijas čempionāta spēļu tiesāšanās.

 

Ar cieņu

Futbola klubs “Liepāja”

 

autors : fkliepaja.lv

FOTO : Mārtiņš Sīlis