“Vienviens.lv” Latvijas kausa izcīņā futbolā 21. augustā tiks aizvadītas divas spēles, kurās noskaidrosies divas turnīra pusfinālistes. Pulksten 17:00 “Daugavpils” savās mājās uzņems “Jelgavu”, bet divas stundas vēlāk “Liepāja” centīsies izmantot krīzi RFS nometnē.

Ar iekļūšanu Latvijas kausa pusfinālā centīsies reabilitēties divas pēdējā laika neveiksminieces FK “Liepāja” un RFS. Aleksandra Starkova vadītie liepājnieki Virslīgā šobrīd piedzīvojuši trīs zaudējumus pēc kārtas un aizvien lielāka sāk izskatīties iespējamība, ka kurzemniekiem vienīgā cerība uz spēlēšanu Eirokausos var palikt tikai caur Latvijas kausu, jo Virslīgā atstatums līdz ceturtajai vietai sasniedzis jau sešus punktus. Savukārt Valda Dambrauska cerības uz čempiontitulu sākušas izplēnēt pēc zaudējuma tiešajai konkurentei “Riga”. Arī bezzobainai 0:3 zaudējums pret ventspilniekiem sāk apdraudēt RFS izredzes uz vicelīderes pozīcijas noturēšanu.

Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā “Liepājai” uzdevums nebija pārāk sarežģīts – izbraukumā jāpieveic “Smiltene”. Lai gan rezultāts 4:0 liecināja par liepājnieku pārākumu, taču sīkstie smiltenieši demonstrēja gana solīdu sniegumu. Pēdējā laikā gan Kurzemes komandu apvijušas kontriversiālas runas par līdzšinējā komandas līdera Jāņa Ikaunieka nosūtīšanu uz dublieru komandu. Lai gan bijušais Latvijas izlases treneris Starkovs pēdējās preses konferencēs norādījis, ka tas saistīts ar savainojumiem, pārliecību par konfliktu kluba iekšienē tas nekliedē. Savukārt RFS direktora, bijušā liepājnieka Māra Verpakovska pieskatītā komanda astotdaļfinālu pārvarēja Valmierā, kur komandas jaunieguvumi Tīns Vukmaničs un Darko Lemajičs ļāva RFS atspēlēties un turpināt cīņu Latvijas kausā, atnesot uzvaru ar 2:1 pret vidzemniekiem. RFS vasaras pāreju periodā pastiprinājusies ar individuāli spēcīgiem spēlētājiem, taču komandas saspēle vēl nav izveidojusies, par ko liecina pēdēja laika vājie rezultāti. RFS vienībai atliek cerēt, ka šodienas izbraukums Liepājā ļaus komandai saliedēties, ievadot vienību izšķirošajā sezonas fāzē ar pozitīvām sajūtām.

 

autors : sportacentrs.com

FOTO : fkliepaja.lv