„Optibet” futbola Virslīgā „Liepāja” savā laukumā ar 2:1 pārspēja „Mettu”. Liepājnieki otrajā puslaikā neizmantoja vairākas labas iespējas gūt trešos vārtus, un spēles izskaņā „Metta” ar saviem uzbrukumiem turēja mājiniekus spriedzē, taču tā arī neatspēlējās.

„Liepāja” aizvadīja otro spēli pēc sadarbības pārtraukšanas ar galveno treneri Aleksandru Starkovu. Iepriekš savā laukumā izdevās pieveikt Jelgavu, bet šodien tika apspēlēta „Metta”, un turnīra tabulā Eirokausu izredzes palikušas jau krietni labākas, lai gan tāpat nelielas.

 

„Liepājai” izdevās izvirzīties vadībā pirmā puslaika vidū, kad ļoti veiksmīgi nospēlēja Jānis Ikaunieks, ar galvu trāpot vārtos. Viņam tie bija otrie vārti divās spēlēs, bet „Liepājas” noskaņojumu vēl vairāk uzlaboja Mārtiņš Ķigurs, kurš 36. minūtē pie pretinieku soda laukuma uzņēmās iniciatīvu, efektīvi nomānīja pretinieku un izdarīja sitienu. Tēmējis gan Ķigurs bija labajā stūrī, taču rikošets pret aizsargu noveda pie tā, ka bumba ielidoja vārtiem pa vidu.

Otrajā puslaikā spēle kļuva krietni atklātāka, „Mettai” arvien biežāk meklējot laimi pie pretinieku vārtiem. „Liepājai” attiecīgi pretuzbrukumos radās ļoti labas iespējas gūt trešos vārtus, taču šīs iespējas palika neizmantotas. Labāko iespēju izveidoja uz maiņu nākušais Vugars Askerovs, kurš malā piespēlēja Amansiu Fortešam, bet ar viņa sitienu galā tika Dāvis Ošs.

„Mettai” izdevās spriedzi laukumā padarīt daudz lielāku otrā puslaika vidū, kad teicami nospēlēja Raimonds Krollis un ar piespēli izkārtoja vārtu guvumu Goco Masanganem, kurš izsita bumbu vārtsargam starp kājām. Pie „Liepājas” vārtiem vēl vairākas reizes bija bīstamas situācijas, taču aizraušanās ar uzbrukumiem gandrīz iegāza „Mettu” 82. minūtē, kad pilnīgi viens pret vārtiem izrāvās Danu Spataru. Taču viņa dribls ar bumbu pār visai „Mettas” laukuma pusei bija lēns, aizsargs Normunds Uldriķis viņu panāca, traucējot sitienu, ko atvairīja Ošs.

 
Pašās beigās „Liepāja” ar neveiksmīgām noslēdzošajām piespēlēm izniekoja vēl vairākas iespējas, tādēļ pēdējās minūtēs bija spiesta vienkārši pieturēt bumbu un vilcināt laiku. Tas izdevās, jo „Mettai” sanāca tikai pāris ilgāki uzbrukumi un nācās samierināties ar zaudējumu.

”Liepāja”-”Metta” 2:1 (2:0)

Vārti: Ikaunieks 24`, Ķigurs 36` – Masangane 66`
Brīdinājumi: Kuadio, Žuļevs, Fortešs – Džamalutdinovs
Liepāja: Zviedris, Jaunarājs-Janvāris, Kuadio (Askerovs 46`), Žuļevs, Tobers, Ķigurs, Fortešs (Ivanovs 85, Ikaunieks, Fraidejs (Spataru 65`), Jurkovskis, Strumija.
Metta: Ošs, Džamalutdinovs, Liepa, Lagūns (Oliveira 64`), Ševeļovs, Seriba, Uldriķis, Masangane, Krollis, Šibass (Zēģele 86`), Fazili (Ozoliņš 46`).
Galvenais tiesnesis: Ivars Caune

autors : fkliepaja.lv

FOTO : Mārtiņš Sīlis