Šodien “Optibet” Latvijas Virslīgas futbolā ietvaros tiks aizvadīta viena 16. kārtas spēle. Pulksten 17:00 Jūrmalas “Spartaks” savā laukumā uzņems liepājniekus. Tiešraide būs redzama Sportacentrs.com TV kanālā.

“Liepāja” uz kūrortpilsētu devusies ar diviem neizšķirtiem pēc kārtas. Svētdien izbraukumā dramatiski tika izrauts 1:1 pret “Valmieru”, vārtus gūstot kompensācijas laika ceturtajā minūtē, bet pirms desmit dienām tika izlaista uzvara Kurzemes derbijā – arī 1:1 pret “Ventspili”. Sāncenši vārtus guva 87. minūtē. “Liepāja” uzvaru nav izcīnījusi kopš 22. jūlija jeb tieši pirms mēneša viesos ar 5:1 tika sakauta “Jelgava”. Turpinājumā aizvadītas sešas spēles, piedzīvojot trīs zaudējumus un trīsreiz cīnoties neizšķirti.

Ja liepājnieki pēdējo divu maču laikā guvuši divus punktus, tad Jūrmalas “Spartaka” kontā ir trīs. Tie nopelnīti par pirmdienas uzvaru viesos pret debitantu “Tukumu” – 2:0. Abi vārti tika gūti pirmajā puslaikā. Pirms tam “Spartaks” nenoturēja vadību un savā laukumā ar 2:3 piekāpās “Valmierai”. Pēdējo piecu maču laikā jūrmalnieku kontā ir arī neizšķirti pret “Ventspili” un RFS, kā arī zaudējums čempionei “Riga” ar 2:4, kaut jau sestajā minūtē izdevās izvirzīties vadībā.

Ņemot vērā komandas budžetu, “Liepājas” sezonu grūti nenosaukt par izgāšanos – komanda atrodas tikai devītajā vietā. Labā ziņa ir tā, ka sestā pozīcija ir vien divu punktu attālumā, turklāt liepājniekiem ir spēle rezervē. Sliktā ziņa – labāko piecinieka noķeršanai jārāda sniegums, uz kādu “Liepāja” šosezon nav bijusi spējīga. Neskatoties uz klupieniem, galvenajam trenerim Dmitrijam Mološam dotais uzticības kredīts ir liels, un transfēru tirgū tiek meklēti pastiprinājumi. No “Ventspils” pievienojies Ingars Stuglis, tāpat tiek baumots par ārzemju vārtsarga došanos uz Liepāju.

“Spartaka” kapteinis Nemaņa Belakovičs uguņoja sezonas ievadā, turklāt vārtus viņš guva visdažādākajos stilos – gan ar skaistiem soda sitieniem, gan ar akrobātiskiem sitieniem, gan pēc standartsituācijām. Tomēr pēdējās sešās spēlēs serbs spējis izcelties tikai vienu reizi. Tiesa, labāko snaiperu sarakstā viņš joprojām atrodas otrajā vietā. Viņam pretī stāsies Artūrs Karašausks, kurš izcietis diskvalifikāciju. Viņš Valmierā piedalījās dramatiskā neizšķirta panākšanā, vārtus nosvinot ar vēstījuma paušanu pretinieku līdzjutējiem.