Trešdien pulksten 19:00 “Optibet” futbola Virslīgā savstarpējo spēli divus mēnešus vēlāk nekā oriģināli iecerēts aizvadīs “Liepāja” un Jūrmalas “Spartaks”. Spēli tiešraidē demonstrēs Sportacentrs.com TV.

Jūlijā pēc LFF kongresa Covid-19 skāra Jūrmalas “Spartaka” administrāciju, kurā vīrusa saslimšana tika konstatēta trīs kluba darbiniekiem, tostarp vārtsargu trenerim. Tā kā “Spartaks” futbolisti bija saskarē ar treneri, Virslīgas septītās kārtas spēli Liepājā nācās atcelt drošības risku dēļ. Arī liepājniekiem sezonas laikā bijušas savas problēmas ar Covid-19, ilgi gaidītajam centra aizsargam Marko Šimičam ierodoties Latvijā no vīrusa nomocītajiem Balkāniem ar saslimšanu. Taču melnkalnieša karantīnas periods ļāva izvairīties no tālākas slimības izplatības. Divus mēnešus pēc oriģināli paredzētā spēles sākumlaika, šovakar komandas gatavas stāties viena otrai pretī, lai ieviestu līdzsvaru turnīra tabulā, kur beidzot visām komandām būs vienāds aizvadīto spēļu skaits.

Pēc izpildījuma ziņā visai šaušalīga sezonas sākuma “Liepāja” nu beidzot izveidojusi Dmitrija Mološa prāt atbilstošu komandas sastāvu. Jau piecas spēles pēc kārtas kurzemnieki nav piedzīvojuši zaudējumus. Pēdējos divos mačos “Liepāja” apspēlējusi jelgavniekus un sagrāvusi tukumniekus, bet pirms tam komanda tika pie trīs neizšķirtiem, divus mierizlīgumus panākot mača pēdējās kompensācijas laika sekundēs, tostarp Artūram Karašauskam izraujot 2:2 pret šodienas pretinieku “Spartaks”. Jūrmalnieku baterijas pēdējā laikā šķiet nosēdušās. Iepriekšējā spēļu kārtā “Spartaks” nespēja uzveikt daugavpiliešus, bet pirms tam tika izmocīta uzvara pār jelgavniekiem. Lai trešo gadu pēc kārtas nepaliktu bez Eirokausiem, jūrmalniekiem pirms sezonas izšķiroša finiša spurta jāņem uzvaras pret turnīra tabulā zemāk esošajām komandām.

Galvenais duelis gaidāms divu spēlētāju starpā, kuri pēc jaunajām LFF vadlīnijām saucami kā spārni. Caur flangu uzbrukumus veidojošie Artūrs Karašausks un Nemaņa Belakovičs ir savu komandu spēles dvēseles. Lielu sezonas daļu diskvalifikācijas dēļ izlaidušais Karašausks statistikā sakrājis septiņus vārtu guvumus un noorganizējis vēl virkni ar “Liepājas” vārtiem. Savukārt serbs Nemaņa Belakovičs izcēlies ar desmit precīziem sitieniem, līdzīgi kā Karašausks, apgādājot savus komandas biedrus ar vārtu gūšanas situācijām.

Abām komandām šajā mačā būs zināmi iztrūkumi. Kurzemes vienībai nevarēs palīdzēt Latvijas izlases malējais aizsargs Andris Jurkoviskis, kuram spēle jāizlaiž sakrāto brīdinājumu normas dēļ. Tāds pats iemesls palikt malā liks diviem spartakiešiem Romānam Mickevičam un Ariagneram Smitam. Tieši šie abi jūrmalnieki guva abus “Spartaka” vārtus iepriekšējā komandu tikšanās reizē.

autors : sportacentrs.com

FOTO : Aiga Veisa