Futbola kluba „Liepāja” preses relīze par šovakar „Daugavas” stadionā apturēto „Optibet” Latvijas futbola Virslīgas 22. kārtas spēli FK „Liepāja” – FK „RFS”.

Sestdien, 17. oktobrī, spēle starp FK „Liepāja” un FK „RFS” elektrības pārrāvumu Liepājas pilsētā dēļ tika apturēta spēles 67. minūtē. Jau spēles gaitā vairākas reizes bija ievērojami elektrības pārrāvumi, ko apstiprināja arī spēles translācijas nodrošinātāji, kas šādos apstākļos nebija droši par iespēju kvalitatīvi nodrošināt spēles pārraidi.

Pēc otrās reizes, kad vienā no stadiona daļām izslēdzās apgaismojums, bija skaidrs, ka šovakar spēli nebūs iespējams turpināt. Šeit arī jāatzīmē, ka neviens Latvijas stadions šobrīd nav kāda kluba īpašums. Latvijas Futbola federācijas (LFF) Sacensību orgkomiteja abiem klubiem piedāvāja atlikušo spēles daļu aizvadīt rīt. Mēs atbalstījām šādu piedāvājumu, RFS – ne. RFS savu pozīciju skaidroja ar faktu, ka 21. oktobrī pulksten 20:00 klubam ir jāaizvada spēles Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, bet arī mēs esam tādā pašā situācijā, pie tam „Liepājai” spēle jāaizvada viesos Jūrmalā pulksten 14:00.

Šoreiz spēles laikā izveidojās ārkārtas situācija, ko mēs kā klubs nekādi nevarējām paredzēt un ietekmēt. Elektrības pārrāvumi notika visā pilsētā. Pasaules futbola prakse šādos gadījumos ierasti paredz spēles atlikušā laika aizvadīšanu dienu vēlāk, tāpēc mums nav skaidra RFS pozīcija kategoriski atteikties turpināt spēli rīt un jau šovakar pamest Liepāju.

Jāņem vērā arī fakts, ka pusē Latvijas futbola Virslīgas klubu stadionos nemaz nav iespējams aizvadīt spēles pie mākslīgā apgaismojuma, attiecīgi šādā situācijā sanāk, ka klubs, kurš to var nodrošināt, savā veidā uzņemas risku. Tāpat jāpiebilst, ka šī bija viena no tām spēlēm, ko Virslīga kā organizācija vēlējās aizvadīt vakarā, ņemot vērā kalendāru un citu klubu iespējas šajā jautājumā.

FK „Liepāja” uzskata, ka labākie ir jānoskaidro futbola laukumā, nevis kabinetos. Ceram uz LFF attiecīgo struktūru lēmumu, kas ļaus pēc iespējas ātrāk noskaidrot šīs spēles uzvarētāju godīgā un sportiskā ceļā futbola laukumā!

FK Liepāja