“Optibet” futbola Virslīgas otrās kārtas spēlē “Riga” izbraukumā ar 2:0 pārspēja “Liepāju”, pateicoties jau mača ievadā gūtajiem Gabriela Ramosa vārtiem, kam sekoja Vladislava Fjodorova vārti mača kompensācijas laikā. “Riga” šī bija otrā uzvara divās spēlēs, turklāt komanda turpina bez ielaistiem vārtiem.

Čempionei “Riga”, kuru šobrīd oficiāli vada treneris Kristaps Blanks, sezonas sākumā bija izbraukums Kurzemē. Tas sākās veiksmīgi, iepriekšējā nedēļas nogalē ar 3:0 pārspējot “Ventspili”, un veiksmīgs bija arī turpinājums, šodien ar 2:0 pieveicot otru Kurzemes komandu “Liepāju”. “Liepāja” bija vienīgā komanda pirmajā kārtā, kas iesita četrus vārtus, taču tagad kļuvusi par otro komandu šosezon Virslīgā, kas spēli pabeigusi bez gūtiem vārtiem.

“Riga” vadībā izvirzījās ļoti ātri – jau astotajā minūtē bumbu vārtos nogādāja Gabriels Ramoss. Pēc centrējuma veiksmīgi ar galvu nospēlēja Stefans Miloševičs, atstājot bumbu pa sitienam Ramosam, kurš no tuvas distances to uzreiz no gaisa raidīja vārtos. 24 gadus vecajam brazīlietim šie bija pirmie vārti Virslīgā.

Jau tobrīd abām komandām nācās cīnīties ne tikai vienai pret otru, bet arī pret skarbajiem laika apstākļiem. Aukstajā laikā sāka arī spēcīgi snigt, kas spēles gaitā lika nomainīt baltās bumbas pret spilgtākas krāsas bumbām, un vārtu gūšanas momentus komandām nemaz tik bieži neizdevās izveidot. “Liepāja” pirmajā puslaikā arī bija spiesta veikt piespiedu maiņu, jo pēc asas sadursmes ar pretinieku traumu guva Oļegs Veretilo, taču brīdinājumu šeit saņēma tieši liepājnieks Artūrs Karašausks par savu aso reakciju.

Pirmajā kārtā pret “Mettu” sevi lieliski apliecinājušie Karašausks un Dāvis Ikaunieks šoreiz palika bez gūtiem vārtiem, lai gan mača izskaņā Karašauskam bija lieliska iespēja panākt neizšķirtu, taču viņš tomēr sita neprecīzi. “Liepāja” beigās devās plašos uzbrukumos, kas pavēra “Riga” iespējas pretuzbrukumiem. Vienu lielisku iespēju, sitot garām no tuvas distances, neizmantoja uz maiņu nākušais Žans Baptists Leo, taču kompensācijas laika ceturtajā minūtē nākamo pretuzbrukumu realizēja Vladislavs Fjodorovs, kurš uz maiņu bija nācis tikai pirms dažām minūtēm.

autors : sportacentrs.com

FOTO : fkliepaja.lv