Šodien Liepājā vietējā futbola komanda UEFA Konferences līgas 1. kārtas spēlē izlaida pārsvaru tās izskaņā pret Ziemeļmaķedonijas ”Struga” un nospēlēja neizšķirti 1:1. 31. minūtē ”Liepāju” vadībā izvirzīja tās kapteinis Dodo, taču kompensācijas laikā viesi pēc standartsituācijas panāca izlīdzinājumu. Atbildes spēle Ziemeļmaķedonijā 16. jūlijā.

Jaunizveidoto UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pirmo kārtu no Latvijas komandām kā pirmā sāka ”Liepāja”, kura savā laukumā uzņēma Ziemeļmaķedonijas komandu ”Struga”, kura iepriekšējā sezonā vietējā čempionātā izcīnīja bronzas medaļas. Atšķirībā no liepājniekiem pretiniekiem vietējās līgas čempionāts vēl nebija sācies, kas no spēļu prakses viedokļa deva nelielas priekšrocības mājiniekiem.

Pirmajās minūtēs bumbu kontrolēja vairāk viesi, un vienā no epizodēm spēlē bija jāiesaistās Krišjānim Zviedrim. Pirmie vārtus guva liepājnieki. 31. minūtē pēc lieliska Mihaila Gordeičuka centrējuma ar galvu precīza sita mājinieku uzbrukuma līderis Dodo – 1:0. Pirmajā puslaikā starp komandām bija vērojama līdzvērtīga cīņa, nelielam teritoriālajam pārsvaram piederot viesiem. ”Struga” bumbu kontrolēja 51% spēles laika, taču neviens no viņu četriem sitieniem nesasniedza vārtu mērķi. Liepājnieki izmantoja savu vienīgo iespēju, atpūtā dodoties minimālā vadībā.

Spēles raksturs otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs nemainījās. Nedaudz vairāk bumbu kontrolēja viesi, taču liepājnieki kompakti spēlēja aizsardzībā. 70. minūtē labā pozīcijā atradās viens no ”Struga” futbolistiem, taču viņa sitiens lidoja pāri vārtiem. Divas minūtes vēlāk pretuzbrukumā otro iespēju izcelties bija Dodo, taču pirmo vārtu autoram sitiens izvērtās nesekmīgs. Lai arī liepājnieki palielināja aktivitāti uzbrukumā, spēles beigās iniciatīva piederēja viesiem. Tiem izdevās panākt sev vēlamo izlīdzinājumu, kad kompensācijas laika trešajā minūtē pēc centrējuma ar galvu Krišjāni Zviedri pārspēja Besirs Iseni – 1:1.

Komanda, kura iekļūs otrajā kārtā, noskaidrosies 16. jūlijā, kad vienības aizvadīs atbildes spēli Ziemeļmaķedonijā. Nākamajā kārtā iekļūs mača uzvarētāja, jo viesos gūto vārtu likums Eiropas turnīros ir atcelts.

Liepāja – Struga 1:1 (1:0)
Vārti: Dodo 31′ – Iseni 90+3′
Brīdinājumi: Ukpa – Ramadani, Iseni
Liepāja: Zviedris, Žuļevs, Ukpa (Tīdenbergs 63′), Tkačuks, Šimičs, Miroslavljevs (Ikaunieks 88′), Kārkliņš, Isajevs, Gordeičuks (Keita 63′), Dodo, Bjarozkins
Struga: Djuričs, Bojku, Bosančičs, Klismans, Iseni, Jahja (Kocoski 46′), Mecinovičs, Ramadani (Gaļevski 46′), Saliu (Tairi 60′), Šabani, Skenderi

foto : fkliepaja.lv