“Optibet” futbola Virslīgā pie panākuma savās mājās tika “Liepājas” futbolisti, kuri ar rezultātu 3:0 apspēlēja Jūrmalas “Spartaku”. Savus pirmos divus vārtus Virslīgas čempionātā guva liepājnieku serbu uzbrucējs Milans Mirosavļevs.

Debijas spēli “Spartaka” sākumsastāvā šodien piedzīvoja 17 gadus vecais Liepājas futbola audzēknis Markuss Alpēns, kurš pirms divām sezonām pārcēlās uz jūrmalnieku vienību. Vēl viena būtiska izmaiņa “Spartakam” bija tā, ka licenses trūkuma dēļ darbu kā jūrmalnieku galvenā trenera vietas izpildītājs nevarēja turpināt Pšemislavs Lagožnijs, tādēļ spēles protokolā “Spartaka” galvenā trenera amatā norādīts Eduards Štrubo, kura iepriekšējā darba vieta bija skandalozajā Lietuvas komandā “Kupiškis”.

Spēles devītajā minūtē “Spartaks” iekrita uz liepājnieku ātro uzbrukumu, vienam pret vārtiem izraujoties Milanam Mirosavļevam. Dāvim Ošam neatlika nekas cits kā pārkāpt noteikumus un Edgars Maļcevs nozīmēja uz viesu vārtiem 11 metru soda sitienu. Pendeli devās izpildīt pieredzējušais Dodo, kurš ar lielu minstināšanos un lēnu ieskrējienu izpildīja sitienu ļoti ērā augstumā Ošam, kurš pendeli atsita. Tādējādi Dodo jau otro reiz šajā Virslīgas sezonā nerealizēja 11 metru soda sitienu.

“Spartaka” futbolistiem vēlreiz pie spēles soģa nācās apelēt pirmā puslaika vidū, kad savā soda laukumā izklupienā spēlēja Anatolijs Perepelice. Pēc liepājnieka Milana Lazareviča kritiena Maļcevs nozīmēja uz “Spartaka” vārtiem otro pendeli. Šoreiz gan Dodo uz 11 metru soda sitiena atzīmi nedevās, atstājot bumbu Mirosavļevam. Centra uzbrucējs ieripināja bumbu apakšējā stūrī, liekot uz pretējo pusi lecošajam Ošam bezspēcīgi noraudzīties vārtu zaudējumā – 1:0.

Pēc spēles pirmās pusstundas, kas tika pavadīta futbolam ļoti patīkamos laikapstākļos, pirmā puslaika noslēdzošajās 15 minūtēs pamatīgi lija lietus. Slapjajā laukumā kļūdu pieļāva viesi, ļaujot Mirosavļevam ielauzties soda laukumā un sist bumbu tuvajā vārtu stūrī. Rezultāts kļuva 2:0, serbu uzbrucējam ieliekot labus pamatus Kurzemes komandas uzvarai. Mirosavļevam spēles pirmā puslaika divi gūtie vārti bija pirmie Latvijas Virslīgā, jo iepriekš vienīgos vārtus “Liepājas” rindās serbs bija guvis kausa spēlē pret “Smilteni”.

Uz otro puslaiku lietus bija mitējies, taču laukums bija visai slapš un smags. Vairākkārt abu komandu spēlētāji spēcīgi saskrējās. “Spartaka” mēģinājumi saasināt situāciju pie pretinieku vārtiem bija bez īpašiem panākumiem. Desmit minūtes līdz spēles beigām “Liepājai” radās iespēja tikt pie trešajiem vārtiem. Momentā piedalījās trīs uz maiņu nākušie futbolisti. Hogans Ukpa veica piespēli gar vārtiem, taču izklupienā bumbu neaisdzniedza ne Valērijs Šabala, ne Krišs Kārkliņš.

Spēles kompensācijas laikā Perepelice vēlreiz pārkāpa noteikumus soda laukumā. Tiesnesim Maļcevam atlika nodomāt – “Trīs lietas labas lietas”. Uz “Spartaka” vārtiem trešo reizi tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru šoreiz Dodo realizēja ar precīzu sitienu vārtu augšējā stūrī. Tādējādi Brazīlijas futbolists šajā spēlē realizēja vienu no saviem diviem 11 metru soda sitieniem, ierakstot Virslīgas gada grāmatā “Liepājai” uzvaru ar 3:0.

“Liepāja” – “Spartaks” 3:0 (2:0)
Vārti: Mirosavļevs 26′ (11m), 38′, Dodo 90’+3 (11m)
Brīdinājumi: Tkačuks, Mirosavļevs, Lazarevičs – Solovjovs
Liepāja: Zviedris – Lazarevičs, Simičs, Keitā, Pedroso – Hvoiņickis (Kārkliņš 77′), Ķigurs (Ukpa 72′), Berjozkins, Tkačuks (Baga 77′) – Dodo, Mirosavļevs (Šabala 72′).
Spartaks: Ošs – Skrebels, Perepelice, Ļotčikovs, Bērenfelds – Oguniji, Alpēns (Vigovskijs 51′), Soloveičiks, Meļņiks, Solovjovs (Kramēns 85′) – Vambā.
Galvenais tiesnesis: Edgars Maļcevs

FOTO : fkliepaja.lv