“Optibet” futbola Virslīgā trešdienas vakarā RFS atspēlējās no pirmā puslaika deficīta un ar Elvja Stugļa vārtu guvumu izrāva uzvaru pār “Liepāju” ar 2:1, kas ievērojami pietuvinājusi RFS komandu tās pirmajam čempiontitulam.

# Spēles sākumu par desmit minūtēm aizkavēja neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes trūkums Jāņa Skredeļa stadionā. Tikai stadiona teritorijā iebraucot ātrajiem, spēles tiesnešu brigāde laukumā izveda abu komandu spēlētājus. Virslīgas spēlēs ātrās palīdzības brigādei jāatrodas stundu pirms spēles sākuma un stundu pēc spēles beigām. Šāds starpgadījums, visticamāk, liks RFS vadībai šķirties no zināmas naudas summas.

 

# Viktors Morozs mājinieku rindās sākumsastāvā sūtīja Renāru Varslavānu, Andreju Iliču un Arturu Piku. Savukārt liepājnieku treneris Nebojša Vigņevičs pārsteidza ar Valērija Šabalas un Mihaila Gordeičuka sūtīšanu sākumsastāvā.

# Pozicionālais pārsvars pirmajās 20 minūtēs bija mājiniekiem, taču jau trešajā spēlē pēc kārtas RFS iekrita pie pretinieku stūra sitiena. Līdzīgi kā kausa pusfinālā pret Valmieru, “Liepāja” atkal no kreisā stūra karodziņa cēla bumbu uz tuvo stabu. Kriša Kārkliņa izdarīto piespēli vārtu guvumā pārvērta centra aizsargs Marko Simičs. Melnkalnieša sisto bumbu aizskāra Vitauts Čerņausks, taču sitiens bija par spēcīgu, lai lietuvietis savu komandu glābtu, tādējādi RFS nonākot iedzinējos ar 0:1.

# Pie nospēlētas pusstundas mājinieki radīja pamatīgu spriedzi pie liepājnieku vārtiem, vairākkārt raidot bīstamus centrējumus soda laukumā. RFS spēlētājiem bija iespējas uzbrukt arī ar otrajiem sitieniem, bet tos allaž spēja bloķēt “Liepājas” laukuma spēlētāji. Arī puslaika pēdējās sekundēs “Liepājai” izdevās glābties no vārtu zaudējuma. Kurzemnieki mācījās no RFS kļūdas, pie stūra sitiena liekot laukuma spēlētāju pie tuvā vārtu staba. Spēcīgu sitienu ar galvu vārtos raidīja Žiga Lipuščeks, taču uz vārtu līnijas esošais Jevgēnijs Berjozkins laupīja slovēnim vārtu guvumu, sūtot komandas pārtraukumā ar minimālu “Liepājas” vadību.

 

# Otrā puslaika ievadā RFS spēja paveikt to, kas nekādi nevedās pirmajā spēles pusē – nogādāt bumbu starp liepājnieku vārtu stabiem. Ar otro uzbrukuma vilni pretinieku soda laukumā ieskrēja Tomašs Šimkovičs, kurš sita bumbu vārtu tīklā, izlīdzinot spēles rezultātu – 1:1. Tas RFS labāko vārtu guvēju sarakstā Šimkovičam ļāva panākt Tomislavu Šāriču, abiem RFS futbolistiem Latvijas čempionātā esot ar pieciem vārtiem.

# Interesantu taktisko risinājumu izvēlējās Vigņevičs, kurš uz mača otro puslaiku smailes uzbrucēja pozīcijā sūtīja radošo pussargu Mārtiņu Ķiguru, kuram 54. spēles minūtē pavērās izcila vārtu gūšanas situācija ar galvu. Spēle otrajā stāvā gan nav Ķigura spēcīgākais ierocis, liepājniekam iesitot bumbu tieši Čerņauska rokās.

 
 

# RFS vienība puslaika otrajā pusē centās pretinieku soda laukumā atrast uzbrukuma smailē sūtīto Elvi Stugli. RFS trenera Moroza uzticību Stuglis attaisnoja, spēles 87. minūtē ar galvu raidot bumbu vārtu augšējā stūrī pēc Šimkoviča rezultatīvas piespēles. Izraujot uzvaru ar 2:1, Stuglis palīdzēja savai komandai tikt pie trīs ļoti svarīgiem punktiem, kas ļauj pašam Stuglim pretendēt uz individuāli sesto Latvijas čempiontitulu pēc kārtas.

autors : sportacentrs.com

foto : fkliepaja.lv