“Optibet” futbola Virslīgā neizšķirti ar 1:1 noslēdzās spēle starp “Liepāju” un RFS. Kamēr pēdējo trīs gadu čempiones neizšķirts šodien uzskatāms par lielu neveiksmi, tikmēr RFS šis punkts vēl solīti tuvāk nolicis komandu pirmajam Virslīgas titulam.

# Ar izcilu iespēju ievadīt spēli ar gūtiem vārtiem maču uzsāka “Liepāja”, veicot divus sitienus, kurus atvairīja līgumu ar RFS nupat pagarinājušais Vitauts Čerņausks, bet trešais kurzemnieku sitiens lidoja vārtiem secen. “Liepāja” turpināja vairāk ar bumbu spēlēt līdz pirmā puslaika vidum, kurzemniekiem spēles veidošanai cenšoties atrast labu formu uzņēmušo Mārtiņu Ķiguru.

# Līdz pirmā puslaika vidum RFS neizdarīja pilnīgi neko pretinieku laukuma pusē, kamēr “Liepājai” bija četras piecas iespējas izcelties ar vārtiem. Tuvojoties spēles pusstundas atzīmei, Virslīgas līdere aktivizējās un sāka dominēt kurzemnieku laukuma pusei. iespējas izcelties ar rezultatīviem sitieniem bija gan Elvim Stuglim, gan Tomislavam Šāričam, gan Emersonam. Vēl viens traucējošs apstāklis Krišjānim Zviedrim pirmajā pusē bija acīs spīdošā Saule, taču “Liepājas” vārtsargs spēlēja precīzi, pasargājot savu vienību no iespējamās nonākšanas iedzinējos.

# Ja pirmajā puslaikā lielus jautājumus varēja radīt pendeles nenozīmēšana par labu “Liepājai”, kad bumbu ar roku savā soda laukumā aizskāra Stuglis, tad otrās spēles daļas ievadā pie “Liepājas” vārtiem krita viens no viesu spēlētājiem, radot iespējas interpretēt to kā pendeli uz mājinieku vārtiem. Tomēr Vitālijs Spasaņikovs abās epizodēs lēma vienādi, ļaujot komandām turpināt cīņu.

# “Liepājas” vārti vairākkārt nonāca briesmās pie pretinieku stūra sitieniem, kuros tuvu vārtu guvumam bija Žiga Lipuščeks, tomēr lielisku meistarību un reakciju demonstrēja Zviedris, turpinot turēt nulles uz rezultāta tablo. Ja Zviedris spēlēja izcili, tad nupat līgumu pagarinājušais Čerņausks piedzīvoja ļoti nelaimīgu epizodi. 58. minūtē pagriezienā sitienu izdarīja pēdējā laikā karstais baltkrievu uzbrucējs Mihails Gordeičuks, kura sistā bumba pēc rikošeta iespurdza vārtos caur lietuviešu vārtsarga kājām – 1:0.

# RFS nonākšana iedzinējos paniku neradīja, jo Virslīgas līdere šogad vairākkārt no mīnusiem atspēlējusies un izcīnījusi svarīgus punktus. Rīgas komanda sagaidīja savu iespēju no stūra sitiena atzīmes. 15 minūtes līdz cīņas izskaņai Lipuščeks izmantoja savus raženos auguma parametrus, piekto reizi Virslīgas sezonā izceļoties ar vārtiem, kas RFS ļāva panākt līdzsvaru uz rezultāta tablo – 1:1. Pamatlaika pēdējā minūtē “Liepāja” lielā skaitā aizskrēja pretuzbrukumā, bet lielajā kurzemnieku pārsvarā apmaldījās Dodo, kurš atspēlēja bumbu kājās pretinieku komandas spēlētājam, nevis to nogādāja kādam no vārtus gūt gatavajiem kolēģiem. Cīņai noslēdzoties ar neizšķirtu, pie pietiekami svarīga punkta cīņā par čempiontitulu tika Viktora Moroza padotie.

# Šis bija “Liepājas” un RFS pēdējais savstarpējais šīs sezonas Virslīgas duelis, taču abām vienībām vēl gaidāma cīņa Latvijas kausa finālā, kas 24. oktobrī norisināsies rekonstrukciju piedzīvojušajā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā. Abas komandas ir pēdējo divu gadu kausu īpašnieces, aktuālajai kausa turētājai esot “Liepājai”, bet pirms diviem gadiem kausa izcīņa uzvarot RFS.

“Liepāja” – RFS 1:1 (0:0)
Vārti: Gordeičuks 58′ – Lipuščeks 75′
Brīdinājumi: Ostojičs, Keitā. Pedroso, Ķigurs – Iličs, Lipuščeks
Liepāja: Zviedris – Kārkliņš (Isajevs , Keitā, Šimičs, Pedroso – Ķigurs (Tkačuks 85′), Berjozkins (Baga 90′), Ostojičs (Ukpa 85′) – Gordeičuks, Mirosavļevs (Šabala 85′), Dodo.
RFS: Čerņausks – Savaļnieks, Stuglis, Lipuščeks, Piks (Soroins 68′) – Šimkovičs, Strumija, Zjuzins (Villela 68′), Šāričs, Emersons – Iličs.
Galvenais tiesnesis: Vitālijs Spasjonņikovs

FOTO : fkliepaja.lv