Latvijas futbola Virslīgas 31. sezona sākusies ar nebūt ne vieglu “Liepājas” uzvaru pār turnīra jaunpienācēju Salaspils “Super Nova”. Tikai divdesmit minūtes pirms spēles beigām bumba pēc rikošeta lieeca salaspiliešu vārtos, ļaujot “Liepājai” beigās tikt pie panākuma ar 3:1.

# Sezonas atklāšanas spēlē “Liepājas” rindās vēl nebija dokumentus kārtojošā Seidinas Keitā, kā arī Ērika Puncula, kurš komandai pievienojās īsi pirms sezonas sākuma. Artūrs Karašausks sezonas atklāšanas spēles pirmās 70 minūtes skatījās no rezervistu soliņa.

# Salaspils “Super Nova” ierindā nebija uzbrucēja Marko Regžas, kurš dziedē pirmsezonā gūto savainojumu. Tāpat komanda vēl meklē vēl vienu papildinājumu centa aizsarga pozīcijā, kur pavisam īsi pirms sezonas rūtainajiem pievienojās Roberts Jaunarājs-Janvāris.

# “Liepāja” sezonas pirmo uzvaru guva ar trīs precīziem sitieniem. Ar vārtu guvumiem izcēlās Martins Marta, kā arī uz maiņu nākušie Hogans Ukpa (pēc viņa sitiena Jevgēņijam Miņinam ieskaitīta savos vārtos raidīta bumba) un Artūrs Karašausks. Vēsturiskos “Super Nova” pirmos vārtus Virslīgā guva Smiltenes futbola audzēknis Ričards Rullis.

Jau paredzami spēles sākumā iniciatīvu uzņēmās “Liepājas” futbolisti, Virslīgas debitantei cerot vien uz kādu pretuzbrukuma iespēju. Pie trešās standarta situācijas kurzemnieki arī atvēra spēles rezultātu. “Super Nova” aizsargiem nenotīrot savu vārtu priekšu pēc stūra sitiena, par Virslīgas 2022. gada sezonas pirmo vārtu autoru kļuva urugvajiešu centra aizsargs Martins Marta, izvirzot liepājniekus vadībā ar 1:0.

Vadībā mājinieki bija vien minūti. Viesi nekavējoties metās savā uzbrukumā un Virslīgas debitants Ričards Rullis no Smiltenes veica savu pirmo precīzo sitienu, gūstot “Super Nova” vēsturiskos pirmos vārtus un panākot izlīdzinājumu – 1:1. Par spīti dažiem liepājnieku pusmomentiem, pirmajās 45 minūtēs rezultāts vairs nemainījās.

Otrajā puslaikā Kirila Aļševska trenētā komanda izdarīja pamatīgu spiedienu uz debitantu vārtiem, sakrājot virkni ar standarta situācijām. Liepājnieku izdarītie sitieni gan lidoja visur, izņemot starp vārtu stabiem. Ar cerību glābt “Liepāju” no punktu zaudēšanas, spēles 70. minūtē uz maiņu laukumā devās Artūrs Karašausks. Taču par liepājnieku glābēju kļuva nevis Karašausks, bet otrs uz maiņu nākušais spēlētājs – Hogans Ukpa.

Divas minūtes pēc nākšanas laukumā, Ukpas sistā bumba trāpīja pa papēdi Jevgeņijam Miņinam, netverami vārtsargam no tuvas distances ielecot vārtos – 2:1. Atgriežoties vadībā, kurzemniekiem no pleciem novēlās liels smagums un viesi vairs nespēja izveidot reālu vārtu gūšanas situāciju.

Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām ar sitienu no distances izcēlās Karašausks, precīzi raidot bumbu vārtu tālajā augšējā stūrī. Tādējādi arī šo sezonu Karašausks iesācis ar rezultatīvu sitienu, ievadotsavu trešo pierakstu “Liepājas” komandā. Tiesneša Mareka Ķeres svilpei vēstot par mača noslēgšanos, “Liepāja” ar 3:1 ierakstīja pirmos trīs punktus jaunās sezonas turnīra tabulā.

“Liepāja” – “Super Nova” 3:1 (1:1)
Vārti: Marta 12′, Karašausks 87′ – Rullis 13′, Miņins 71′ (s.v.)
Brīdinājumi: Stepanovs, Indrāns, Zelmanis
Liepāja: Zviedris – Pedroso, Marta (Isajevs 90′), Simičs, Savaļnieks (Kārkliņš 90′) – Strumija – Belakovičs (Karašausks 70′), Villela (Ukpa 70′), Ķigurs, Gordeičuks (Tkačuks 88′) – Dodo.
Super Nova: Zommers – Cīrulis, Jaunarājs-Janvāris, Zelmanis, Semjonovs – Miņins (Brics 83′) , Indrāns (Puhovs 83′), Ozoliņš (Sprukulis 88′), Rullis (Čugunovs 88′) – Stepānovs – Askerovs (Troickis 83′).
Galvenais tiesnesis: Mareks Ķere

FOTO : fkliepaja.lv