Daugavas krastā Valdlaučos “Optibet” Virslīgas trešajā spēļu kārtā pie uzvaras ar 2:0 pār spartakiešiem tika “Liepāja”, kuras rindās ar vārtu guvumiem izcēlās Artūrs Karašausks un Ēriks Punculs.

# Pirmo reizi šajā sezonā liepājnieku sākumsastāvā devās Artūrs Karašausks, spēlējot kā labā flanga uzbrucējs, kamēr kreiso uzbrukuma spārnu turēja Nemaņa Belakovicš.

# “Spartakam” nācās iztikt bez Mārča Oša, kurš iepriekšējo spēli Valmierā pirms izlašu pārtraukuma nepabeidza savainojuma dēļ. Savukārt savu sezonas debiju piedzīvoja Tins Vukmaničs, dodoties spēles izskaņā laukumā uz maiņu.

# Pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē “Liepājai” izdevies Virslīgas sezonu sākt ar trīs uzvarētām spēlēm pēc kārtas. 2014. gadā Virslīgā ienākusī komanda tādējādi veikusi labāko startu tās vēsturē.

Spēles rezultāts tika atvērts pēc 16 nospēlētām minūtēm, kad Deniss Meļņiks pie pašas soda laukuma robežas pārkāpa noteikumus pret Mārtiņu Ķiguru. No izcilas standarta situācijas iespējas sitienu uzņēmās Artūrs Karašausks, spēcīgi raidot bumbu vārtu mērķī netverami Dāvim Veisbukam. Karašauskam gūstot savus sezonas otros vārtus, kurzemnieki izvirzījās vadībā ar 1:0.

Desmit minūtes līdz pirmā puslaika beigām neveiksmīgu piespēli uz atpakaļu izdarīja Raivis Skrebels, uzdāvinot savam bijušajam komandas biedram Nemaņam Belakovičam izgājienu pret jūrmalnieku vārtsargu. Serbu futbolists izcilo iespēju neizmantoja, aizraidot bumbu Daugavas viļņos. Puslaika izskaņā jūrmalniekiem izdevās noorganizēt paniku pie liepājnieku vārtiem pēc tāli izmesta auta, tomēr bumba ceļu vārtos neatrada, abām vienībām pārtraukumā ejot pie minimālas starpības.

Otrā puslaika ievads nobaidīja “Spartaka” spēlētājus un līdzjutējus, jo pēc Dodo kritiena soda laukumā Jevgeņijs Vasjukovs norādīja uz 11 metru soda sitiena atzīmes. Tomēr līnijtiesnesis palīdzēja galvenajam un Dodo tika pie dzeltenā plākstera simulācijas dēļ.

Spēles 69. minūtē iespēja izlīdzināt rezultātu bija Artūram Ostapenko, tomēr visu spēli bez daudz darba pavadījušais Krišjānis Zviedris samērā viegli tvēra “Spartaka” smailes uzbrucēja sisto bumbu.

Neilgi pirms pamatlaika noslēguma Belakovičs no savas kreisās malas ielauzās soda laukumā un izpildīja sitienu pa vārtiem. Veisbuks neveiksmīgi atstita bumbu sev priekšā, kur jau dežūrēja uz maiņu nākušais Ēriks Punculs, raidot bumbu vārtos un nokārtojot Kurzemes komandai uzvaru ar 2:0. Punculs vārtus Virslīgas čempionātā pēdējoreiz bija guvis 2020. gada oktobrī, kad uzbrucējs sakrāja “hat-trick” un rezultatīvu piespēli sagrāvē pret tukumniekiem.

“Spartaks” – “Liepāja” 0:2 (0:1)
Vārti: Karašausks 17′ , Punculs 87′
Brīdinājumi: Asamoa – Dodo
Spartaks: Veisbuks – Skrebels, Kramēns, Soloveičiks, Grauds – Zekhovs (Gražis 84′), Oguniji, Laizāns, Meļņiks, Asamoa (Vukmaničs 77′) – Ostapenko (Zamullo 71′).
Liepāja: Zviedris – Pedroso, Marta, Isajevs, Kārkliņš – Strumija, Ķigurs (Ukpa 68′) – Belakovičs, Villela (Tkačuks 90′), Karašausks (Gordeičuks 65′) – Dodo (Punculs 80′).
Galvenais tiesnesis: Jevgēnijs Vasjukovs

FOTO : fkliepaja.lv