“Optibet” futbola Virslīgā aprāvās “Liepājas” piecu uzvaru sezonas ievada sērija, Kurzemes komandai zaudējot pirmos punktus un spēlējot neizšķirti ar “Audu” – 1:1.

# Lai gan iepriekš Tomislavs Stipičs apgalvojis, ka drīzumā “Audas” vārtos vajadzētu redzēt arī Frenku Orolu, tomēr arī sestajā spēlē pēc kārtas zaļimelno cietokšņa sargāšana tika uzticēta Fabrisam Ondoā, kurš arī nesa kapteiņa apsēju.

# “Liepājas” komandai piespiedu pārmaiņa bija aizsardzības centrā, kur traumas dēļ no ierindas izkritis Marko Simičs, savukārt nepārliecinošā snieguma dēļ rezervē tika atstāts Seidina Keitā, kamēr uzbrukumā flangos devās gan Artūrs Karašausks, gan Nemaņa Belakovičs.

# “Liepājas” pussargs Māriņš Ķigurs guva vārtus trešajā spēlē pēc kārtas, kas ļāva kurzemniekiem gūt neizšķirtu un tikt pie punkta spēlē pret ambiciozo Virslīgas jaunpienācēju.

Teritoriālais pārsvars sagaidāmi spēles ievadā piederēja Kurzemes komandai, kas centās atrast kādu brīvu spraugu Ondoā sargātajos vārtos pēc standartu situācijām. Pie 20 minūšu robežas savu pirmo bīstamo uzbrukumu izveidoja arī zaļimelnie, bumbu garām vārtu taisnstūrim aizšaujot Daniilam Ulimbaševam.

Pirmā puslaika vidū Mārtiņš Ķigurs ievadīja asu mājinieku uzbrukumu, Karašauskam raidot piespēli gar vārtiem, bet “Liepājas” labākais vārtu guvējs Ēriks Punculs pavisam mazliet nokavēja, lai izklupienā aizsniegtos līdz bumbai un gūtu spēles pirmos vārtus. Pēc nospēlētas pusstundas vārtu rēķins tika atklāts, tomēr precīzi bija viesi. Pēc stūra sitiena pie tuvā vārtu staba ar galvu bumbu vārtos ievirzīja Staņislavs Krapuhins, kurš guva savus pirmos sezonas pirmos vārtus, izvirzot “Audu” vadībā. Pirms puslaika beigām pārsvars varēja pieaugt arī līdz diviem vārtiem, kad Ulimbaševa sisto bumbu notvert nesanāca Krišjānim Zviedrim un tā no vārtsarga atleca un spēcīgi atsitās pret mājinieku vārtu stabu.

Virslīgas līdervienība “Liepāja” primo reizi sezonā otrajā puslaikā iznāca laukumā no iedzinēju pozīcijas. Kurzemnieku vārtu guvums šķietami brieda, vairākkārt mājiniekiem izveidojot bīstamas vārtu gūšanas iespējas. Pēc nospēlētas stundas atzīmes, izspēlējot stūra situāciju, jaudīgu sitienu veica Roberts Savaļnieks, tomēr bumba pārspurdza pāri vārtu pārliktnim. Puslaika vidū vārtus centās iekarot arī Karašausks, taču apaļais spēles priekšmets nonāca Ondoā vārtsarga cimdos.

Zviedrim nācās pielikt pūles, lai mājinieki nenonāktu iedzinējos ar divu vārtu starpību, veicot vairākus lēcienus pēc pretinieku sistajām bumbām. Savu liepājniekiem beidzot izdevās panākt 74. minūtē, kad Savaļnieka centrējumu ar precīzu sitienu, izmantojot galvu, noslēdza Mārtiņš Ķigurs, izlīdzinot spēles rezultātu – 1:1. Viens punkts gan nebija tas, kas mājiniekus apmierinātu un “Liepāja” turpināja doties uz priekšu, lai izrautu uzvaru.

Spēles noslēgumā precīzas diognālās piespēles izdarīt kļuva ļoti sarežģīti, jo miglā komandas biedru un pretinieku siluetus atšķirt kļuva gana grūti. Par spēles varoni varēja kļūt Karašausks, kurš kompensācijas laikā ielauzās “Audas” soda laukumā un sita bumbu vārtu virzienā, tomēr pretī bumbai izšāvās viens no “Audas” aizsargiem, bloķējot bumbu un nosargājot zaļimelnajai komandai punktu spēlē pret čempionāta līdervienību.

“Liepāja” – “Auda” 1:1 (0:1)
Vārti: Ķigurs 74′ – Krapuhins 32′
Brīdinājumi: Ķigurs – Šibass, Ačols, Ulimbaševs, Tutū
Liepāja: Zviedris – Pedrosu, Marta, Isajevs, Savaļnieks – Strumia, Villela (Ukpa 80′), Ķigurs – Belakovičs (Gordeičuks 69′), Punculs (Dodo 61′), Karašausks.
Auda: Ondoā – Solovjovs (Kaplijenko 68′), Stolniks, Korotkovs, Mikuličs, Šibass – El Baširs, Ačols, Ulimbaševs – Tutū, Krapuhins (Štrkaļs 75′).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs

FOTO : fkliepaja.lv