Par Latvijas “Optibet” futbola Virslīgas līderi vismaz uz nepilnām divām stundām kļuvusi “Valmieras” komanda, kas savā laukumā ar 3:0 pārspēja “Liepāju”, visus trīs vārtus iesitot pēdējo 25 minūšu laikā.

• Spēles pirmajās desmit minūtēs neliela iniciatīva piederēja liepājniekiem, tomēr turpinājumā bīstamākus uzbrukumus vērpa valmierieši, kuri neizmantoja dažas teicamas iespējas “atslēgt” viesu vārtus. Pāri vārtiem no soda laukuma robežas bumbu raidīja Raimonds Krollis, savukārt 39. minūtē pēc Kroļļa piespēles nevainojamā sitiena pozīcijā nokļuva 19 gadus vecais kolumbietis Kamilo Mena, pēc viņa sitiena bumbai aizripojot garām vārtu kreisajam stūrim.

• 100. spēli Virslīgā šovakar aizvadīja “Valmieras” futbolists Emīls Birka, kurš pirmā puslaika otrajā daļā spēcīgi sita pa “Liepājas” vārtiem, bumbu ar pūlēm atvairot Krišjānim Zviedrim.

• Laukuma pretējā pusē bīstamu sitienu izdarīja brazīlietis Dodo, vārtsargam Rihardam Matrevicam nepārliecinoši, taču bumbu tverot. Puslaika izskaņā tuvu tam, lai panāktu 1:0 nokļuva nigērietis Hogans Ukpa, kurš ātrajā izrāvienā apspēlēja tālu izskrējušo Matrevicu, tomēr ātrumā neveiksmīgi notēmēja un no nedaudz asa leņķa nespēja trāpīt tukšajos vārtos. Diemžēl šajā epizodē savainojumu guva “Valmieras” ukraiņu viesspēlētājs Ivans Želizko, kurš tika nomainīts.

• Neilgi pēc pārtraukuma vienatnē pret Zviedri izrāvās Mena, tomēr arī šoreiz kolumbietis iespēju izšķērdēja, bumbu sitot secen labajai malai. “Valmiera” nenolaida rokas un turpināja naski veidot bīstamus uzbrukumus, vienā no epizodēm dažu sekunžu laikā Zviedrim liepājniekus glābjot pēc Džibrila Geja un Kroļļa no nelielas distances izdarītajiem sitieniem.

• Valmierieši savu mērķi izpildīja, 68. minūtē Menam reabilitējoties par iepriekš neizmantotajām iespējām, kolumbietim ar skaistu sitienu vārtu labajā augšējā stūrī izvirzot “Valmieru” vadībā ar 1:0. Pēc desmit minūtēm valmierieši pārsvaru dubultoja, Menam pa kreiso flangu izraujoties līdz pat pašiem vārtiem, uzvelkot uz sevis gan vārtsargu, gan aizsargus un piespēlējot neviena nepiesegtajam Aliūnam Ndojam – 2:0.

• Trešos vārtus valmierieši guva kompensācijas laika izskaņā, kad soda laukumā ielauzās gruzīns Luka Silagadze, pretkustībā pārspējot Zviedri – 3:0. Iepriekš valmieriešu rindās lieliskas iespējas palaida garām gan Krollis, gan Ndojs.

• Piecu uzvaru virkni iekrājušie valmierieši Virslīgas otro apli iesāks 1. maijā, kad savā laukumā tiks uzņemta “Riga”. “Liepāja” nākamo spēli aizvadīs 2. maijā Salaspilī pret Virslīgas debitanti “Super Nova”.

“Valmiera” – “Liepāja” 3:0 (0:0)
Vārti: Mena 68′, Ndojs 78′, Silagadze 90’+3.
Brīdinājumi: Murata 62′ – Tkačuks 66′.
Valmiera: Matrevics – Balodis, Jakuba, Toņiševs, Želizko (Gejs 46′), Birka, Jaunzems, Murata, Jokota (Čudars 88′), Mena (Silagadze 82′), Krollis (Ndojs 77′).
Liepāja: Zviedris – Isajevs, Keitā, Savaļnieks, Strumija (Kurtišs 86′), Pedrozu, Isajevs, Ukpa (Tīdenbergs 86′), Karašausks (Hardzejčuks 64′), Villela (Tkačuks 64′), Belakovičs (Hvoiņickis 79′), Dodo.
Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis.

FOTO : fkliepaja.lv