Latvijas “Optibet” futbola Virslīgas otrā apļa priekšpēdējā cīņā vienu no sezonas pārsteidzošākajiem rezultātiem sagādāja “Tukums 2000/Telms” vienība, kas izbraukumā atspēlējās un pieveica (2:1) Tamaza Pertijas vadīto “Liepāju”.

• Cīņas pirmo 15 minūšu laikā “Liepājas” futbolisti izveidoja divas spilgtas vārtu gūšanas izdevības, abās reizēs pēc laukuma saimnieku sitieniem bumbai atduroties pret vārtu konstrukciju. Sākumā no izcilas sitiena pozīcijas pa vārtu stabu bumbu raidīja Artūrs Karašausks, savukārt dažas minūtes vēlāk pēc stūra sitiena izspēles no nelielas distances bumbu pret vārtu stabu ar galvu trieca “Liepājas” jaunpienācējs bosnietis Kenans Hreļičs.

• Pirmo minūšu spiedienu izturējušie tukumnieki turpinājumā aizsardzībā spēlēja pārliecinošāk, “Liepājas” komandai arvien retāk izvirzoties labās sitienu pozīcijās. Izņēmums notika puslaika izskaņā, kad pēc beļģa Žordija Soladio sitienu ar milzu pūlēm atvairīja “Tukuma 2000” vārtsargs Sergejs Vilkovs, pie atlēkušās bumbas tiekot Krišam Kārkliņam, kurš to trieca viesu cietoksnī – 1:0 “Liepājas” labā.

• Jāatzīmē, ka puslaika gaitā kājas savainojumu guva viens no līnijtiesnešiem.

 

• Pēc pārtraukuma tukumnieki pārsteidza “Liepāju” nesagatavotu, uzreiz pēc izspēles no centra presingā atņemot bumbu, Kristiānam Kaušelim ar to izlaužoties līdz pat mājinieku soda laukumam un izdarot precīzu sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī (1:1).

• “Tukums 2000” komanda vēl vairākas minūtes turpināja piekopt presingu, tiekot pie vēl viena vārtu gūšanas momenta, kad bumbu garām vārtiem raidīja Oskars Rubenis.

• “Liepājas” futbolisti atbildēja ar virkni nesekmīgu uzbrukumu, kuros tika vai nu netika pie sitiena, vai bumbu raidīja vārtiem secen.

• Izšķirošais pavērsiens norisinājās cīņas 74. minūtē, kad pēc stūra sitiena izspēles “Liepājas” vārtsargs Krišjānis Zviedris sev priekšā atvairīja japāņa Rjugas Nakamuras ar galu raidīto bumbu. Pie tās pirmais tika Kristers Eduards Švāns, kurš mazāk kā no metra attāluma to trieca vārtu tīklā, izvirzot tukumniekus priekšgalā (2:1).

• Atlikušajā laikā Pertijas padoto vērptie uzbrukumi bija bezzobaini. Izņēmums bija liepājnieka no tālās distances pa vārtu pārliktni raidītā bumba.

• “Liepājai” nākamā spēle paredzēta 27. jūnijā savā laukumā pret “Super Novu”.

“Liepāja” – “Tukums 2000/Telms” 1:2 (1:0)
Vārti: Kārkliņš 43′ – Kaušelis 46′,
Brīdinājumi: Deliu, Simičs, Strumija – Rubenis.
Liepāja: Zviedris – Keitā, Hreļičs, Simičs – Kārkliņš, Karašausks, Strumija, Deliu – Soladio, Belakovičs, Dodo.
Tukums 2000: Vilkovs – Ozols, Sliede, Reingolcs, Kruglaužs – I. S. Stuglis, Anmanis, Nakamura – Štāls, Rubenis, Gomi.
Galvenais tiesnesis: Jevgēnijs Vasjukovs.

autors : sportacentrs.com

FOTO : fkliepaja.lv