Pirms Rīgas derbija dāvanu galvaspilsētas klubiem pasniegusi “Liepāja”, kas izbraukumā izrāva uzvaru pār “Valmieru” (1:0). Skaistus vārtus 87. minūtē ar tiešo brīvsitienu guva Eduards Tīdenbergs.

• Vairāk un asāk uzbruka “Valmiera”, taču bīstamu momentu nabadzīgā spēlē līksmoja “Liepāja” – pēdējās minūtēs ar ļoti elegantu sitienu tuvajā augšējā stūrī izcēlās uzmainītais Tīdenbergs (1:0). Vasarā komandu jau pametušais pussargs guva pirmos vārtus sezonā.

• Tobrīd komandas jau spēlēja formātā desmit pret desmit, jo 73. minūtē tika centra aizsargi Daniels Balodis un Noā Torivio. Balodis pēc epizodes beigām savā soda laukumā iespēra kurzemnieku debitantam, bet Torivio atbildēja ar grūdieniem un sitienu.

• “Valmiera” ielaida pirmos vārtus šosezon mājās pret vadošo četrinieku (3-0-1, vārti 10:1) un pret vadošo četrinieku piedzīvoja kopumā tikai otro zaudējumu (6-1-2, vārti 21:7).

• “Liepāja” pārtrauca divu zaudējumu sēriju, bet “Valmiera”, ieskaitot visus turnīrus, iepriekšējos deviņos mačos izcīnījusi tikai trīs uzvaras (3-3-3, vārti 24:11).

• Asumu netrūka arī pirmajā puslaikā, kad Nemaņa Belakovičs , atbildot staicelieša grūdienam, iebakstīja Alvim Jaunzemam, bet Mareks Ķere aprobežojās ar dzelteno kartīti.

• “Liepājas” galvenajam trenerim Tamazam Pertijam tā bija pirmā spēle Valmierā kopš “Valmieras” pamešanas, bet pie “Valmieras” stūres bija liepājnieks Jurģis Kalns.

• Pertija uzbrūkošajā līnijā izvēlējās neierastu variantu – zemuzbrucēja pozīcijā pirmo stundu spēlēja balsta pussargs Leonels Strumija, kārtīgi pieskatot Ivanu Želizko, bet labajā spārnā darbojās Roberts Savaļnieks, kurš jau ilgus gadus pilda uzbrūkoša malējā aizsarga funkcijas.

• “Valmierai” pat rezervē nebija japāņu pussarga Masaki Muratas. Otrajā puslaikā uz centra pussarga pozīciju pārcēlās Jaunzems, bet malējie uzbrucēji Džibrils Gejs un Kamilo Mena samainījās flangiem.

• “Liepājas” aizsardzības centrā debitēja Anglijā dzimušais un ASV jaunatnes izlasē pabijušais argentīniešu izcelsmes futbolists Noā Torivio.

Valmiera – Liepāja 0:1 (0:0).
Vārti: Tīdenbergs 87′.
Noraidījumi: Balodis 73′ – Torivio 73′.
Brīdinājumi: Jakuba, Kalns, Mena – Belakovičs, Radovičs, Migels, Kapuns.
Valmiera: Matrevics – Falls (Birka 71′), Jakuba, Balodis, Jaunzems – Penkevics (Toņiševs 46′), Želizko, Jokota (Silagadze 84′) – Gejs, Krollis (Veips 76′), Mena.
Liepāja: Zviedris – Radovičs, Torivio, Migels, Kārkliņš (Tīdenbergs 68′) – Kapuns, Grjaznovs (Villela 59′) – Belakovičs, Strumija, Savaļnieks – Dodo.
Galvenais tiesnesis: Mareks Ķere.

autors : sportacentrs.com