Par “Optibet” futbola Virslīgas jauno čempionvienību kļuvusi 29. kārtas turnīra līderpozīcijā pavadījusī “Valmiera”. Raimonda Kroļļa vārtu guvums Liepājā sasniedza jaunajiem čempioniem simts vārtu robežu.

• Scenāriju zelta sadalīšanai nebija nemaz tik daudz. Valmieras uzvara Liepājā nodrošinātu vidzemnieku triumfu Virslīgā. Savukārt “Riga” pie zelta varēja tikt, ja valmierieši netiek pie uzvaras, bet paši “Riga” futbolisti uzvar lielajā Rīgas derbijā.

• 12. novembrī Liepājas “Daugavas” stadionā laukums bija tāds, kādu to vēlā rudenī varēja gaidīt. Vārtu priekšā bija pamatīga dubļu bedre, kad radīja papildus sarežģītības elementu komandu cietokšņu sargiem. Savukārt straujas saspēles bremzēja mīkstais laukums, absorbējot bumbas atlēcienus no zālāja.

• Rīgas komandu duelī neordināra situācija radās pēc desmit nospēlētām minūtēm, kad Pāvels Štenibors īsti netrāpīja pa komandas biedra atspēlētu bumbu un pieskārās tai ar rokām, nopelnot savā soda laukumā netiešo brīvsitienu. Mikhaela Soisalo sistā bumba aizķērās RFS spēlētāju mūrī.

• Valmierieši Kurzemē bija ļoti nikni noskaņoti, bet asie pārkāpumi lika Andrim Treimanim divreiz spēles ievadā izvilkt no kabatas dzelteno plāksteri, sodot vidzemnieku līderus Raimondu Krolli un Ivanu Želizko.

• Jurģa Kalna izvēlētais izkārtojums ar trīs centra aizsargiem, kas valmieriešiem šosezon nebija raksturīgs, radīja vairākus brāķus. Nedroši spēlēja rezervista lomu šosezon pildījušais Roberts Veips un ik pa brīdim savu pozīciju nenolasīja Maksims Toņiševs.

• Līdz 40. minūtei “Valmierai” vairāk nācās uztraukties par savu vārtu drošību. Krišjāņa Zviedra spēles formu sasmērēt vidzemniekiem izdevās piecas minūtes pirms puslaika beigām, kad Kamilo Mena nedaudz raidīja bumbu garām vārtu stabam.

• Garākais pirmā puslaika kompensācijas laiks deva valmieriešiem divu minūšu priekšrocību, ļaujot zināt notikumus pa priekšu galvaspilsētā aizgājušajai spēlei.

• Otrais puslaiks sākās ar nervoziem notikumiem “Skonto” stadionā, kur Petrs Marešs nodārdināja “Riga” vārtu pārliktni, bet Emersonam ar papēdi neizdevās atlēkušo bumbu raidīt garām Nilam Puriņam.

• 52. minūtē “Valmierai” pie standarta situācijas radās iespēja atvērt vārtu rēķinu, tomēr pēc centrējuma ne Veipam, ne Krollim nesanāca līdz bumbai vārtu priekšā aizsniegties. Atstājot “Liepājas” vārtu seifa kodu neatšifrētu.

• Piecas minūtes vēlāk “Valmieras” kapteiņa sitienu vārtu apakšējā stūrī izvilka Zviedris, aizsūtot bumbu uz stūra sitiena karodziņu. Pēc Ivana Želizko centrējuma bumbu uz tālo stabu pagarināja Romans Jakuba. Krollim izdarot sitienu ar ceļgalu, Zviedris līdz apaļajam spēles priekšmetam aizsniedzās, tomēr tiesneši pieņēma lēmumu, ka bumba vārtu līniju ir šķērsojusi. Arī Latvijas Televīzijas translācijas komanda palēninātajā atkārtojumā nosprieda, ka bumba tomēr ir bijusi pilnībā pāri vārtu līnijai.

• Valmieriešiem saviem spēkiem piesakoties pie čempionu trofejas, Rīgā rezultāts bija pa nullēm. 66. minūtē, visticamāk, pēdējoreiz karjerā uz maiņu devās RFS kapteinis Tomašs Šimkovičs. Šimko vietā nākušais Sedriks Kuadio ar savu pirmo pieskārienu bumbai veica izcilu tālsitienu, treicot bumbu Puriņa sargāto vārtu tīklā un izvirzot RFS vadībā ar 1:0, kas ar ovācijām tika sagaidīts arī no “Valmieras” līdzjutējiem.

• Vairākas dramatiskas epizodes pie valmieriešu vārtiem bija 20 minūtes līdz pamatlaika izskaņai, tomēr veiksme bija Jurģa Kalna komandas pusē, saglabājoties “Valmieras” minimālajam pārsvaram.

• Rīgas derbijs noslēdzās vairākas minūtes pirms Liepājas spēles ieiešanas pēdējās minūtēs. “Riga” palikšana tukšā nodrišināja Vidzemes komandai čempionu zelta medaļas vēl pirms Treimaņa beigu signāla.

• Lielisku sezonu aizvadījusī “Valmiera”, kas šosezon guva 101 vārtus un turējās čempionāta vadībā kopš devītās kārtas, varēja celt rokas debesīs un nobirdināt kādu prieka asaru par godu izcīnītajam Latvijas čempionu titulam. Valmieriešu galvenajam trenerim saldāka čempiontitula atzīmēšana kā savā dzimtajā pilsētā nevarēja būt.

• Vēl spēles pēdējās sekundēs Džibrils Gejs iesita “Valmieras” otros vārtus, panākot 2:0. Senegālietis novilka spēles kreklu un, negaidot beigu signālu, skrēja atzīmēt čempiontitulu tribīnēs kopā ar “Valmieras” līdzjutējiem un saviem tribīnēs esošajiem tautiešiem Papu Fallu un Meisu Diopu.

“Liepāja” – “Valmiera” 0:2 (0:0)
Vārti: Krollis 58′, Gejs 90’+5
Liepāja: Zviedris – Tīdenbergs, Ignasiu (Torivio 18′), Mate, Savaļnieks – Belakovičs(Hreličs 63′), Pedroso, Villela – Dodo, Mankendā, Soladio.
Valmiera: Matrevics – Jakuba, Veips (Čudars 70′), Balodis – Toņiševs (Silagadze 90′), Murata, Želizko, Jaunzems – Mena (Dusalijevs 90′), Krollis (Birka 90′), Jokota (Gejs 58′).
Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis

“Riga” – RFS 0:1 (0:0)
Vārti: Kuadio 67′
Riga: Puriņš – Jurkovskis, Berjkvists (Bārnss 79′), Černomordijs, Ngoms – Vakulko (Ramoss 34′), Fors, Babecs – Aureliu, Toress, Soisalo (Ranžels 70′).
RFS: Šteinbors – Marešs, Maksimenko, Jagodinskis (Stuglis 46′), Vlalukins – Šāričs, Zjuzins (Sorokins 78′), Džata (Fjodorovs 90′) – Emersons (Rakels 90′), Iličs, Šimkovičs (Kuadio 66′).