Latvijas “Optibet” futbola Virslīgas otrās kārtas cīņā “Liepāja” izbraukumā pieveica (1:0) titula pašreizējo glabātāju “Valmieru”.

Pirmā puslaika spilgtākie notikumi norisinājās pie laukuma saimnieku vārtiem, 40. minūtē spēcīgu sitienu veicot Nīderlandes futbolistam Nino Nordanusam, “Valmieru” no vārtu zaudējuma glābjot vārtsargam Karlosasm Olsesam. Turpretī jau nākamajā epizodē 22 gadus vecais venecuēlietis pieļāva rupju kļūdu, pēc Gotjē Mankendā presinga bumbu iespēlējot pretiniekam Nordanusam. Nīderlandietis piespēlēja brazīlietim Dodo, kurš panāca 1:0.

Gan spēles pirmajā pusstundā, gan otrajā puslaikā kopumā aktīvāk uzbruka valmierieši, izšķērdējot vairākas vārtu gūšanas iespējas. 61. minūtē pēc komandas biedra centrējuma sitienā no gaisa bumbu raidīja gar vārtiem. 69. minūtē pēc Varslavāna centrējuma tunisieša Fraža Kermanī sitienu atvairīja bijušais “Valmieras” vārtsargs Vladislavs Lazarevs.

75. minūtē valmieriešiem bumbu izdevās nogādāt vārtos, tomēr 19 gadīgais brazīlietis Ruans Ribeiru pirms precīzā sitiena veikšanas bumbai pieskārās ar roku, vārtu guvumam netiekot ieskaitītam.

Pamatlaika noslēdzošajās desmit minūtēs savas komandas glāba abu komandu vārtsargi: sākumā pēc Džibrila Geja sitiena īstajā vietā bija Lazarevs, savukārt 85. minūtē pēc Mankendā meistarīga solo gājiena pretinieka sitienu atvairīja Olsess.

“Valmierai” nākamā spēle paredzēta 2. aprīlī izbraukumā pret “Audu”, savukārt “Liepāja” dienu iepriekš uzņems “Riga”.

“Valmiera” – “Liepāja” 0:1 (0:1)
Vārti: Dodo 42′.
Brīdinājumi: Diops 16′, Gejs 40′, Kermanī 46′, Želizko 72′ – Mankendā 33′, Gilmors 48′, Tīdenbergs 53′, Krautmanis 80′.
Valmiera: Olsess – Veips, Balodis, Falls, Toņiševs (Ribeiru 69′) – Želizko, Jaunzems, Kermanī – Diops, Varslavāns (Sliede 89′), Gejs.
Liepāja: Lazarevs – Mate, Staniks, Grīnbergs, Tīdenbergs – Anans (Kapuns 35′), Minala (M. Fjodorovs 35′), Gilmors (Krautmanis 65′), Mankendā – Nordanuss (Isā 83′), Dodo (Kruglaužs 83′).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs.

autors : sportacentrs.com

FOTO : fkliepaja.lv