“Optibet” futbola Virslīgā par turnīra līderi vismaz līdz rītdienai kļuvusi RFS vienība, kas savā pirmajā mājas cīņā ar rezultātu 2:0 apspēlēja “Liepāju”. Cerības uz sekmīgu iznākumu kurzemniekiem izplēnēja pēc Gļeba Kļuškina sarkanās kartītes, kas tika piešķirta pēc VAR izskatīšanas.

Pirmajās desmit minūtēs labākā iespēja atvērt spēles rezultātu bija Jānim Ikauniekam, kura sitienu no ļoti labas pozīcijas spēja nobloķēt liepājnieku aizsargs Jurijs Mate. “Liepāja” kopumā rādīja vāju pretspēli RFS sniegumam vidējā līnijā, rīdziniekiem regulāri apdraudot pretinieku soda laukumu.

Par spīti lielajam Pārdaugavas komandas spiedienam, “Liepāja” izdzīvoja pirmās 45 minūtes, nosargājot bezvārtu neizšķirtu.

Otrajā puslaikā tiesnešu korpuss talkā sauca VAR sistēmu, lai atkārtojumā aplūkotu situāciju, kad uz maiņu laukumā nākušais Gļebs Kļuškins no aizmugures apzināti uzkāpa Adamam Marhijevam. Aleksandrs Golubevs atkārtojumā pavēroja situāciju un dzeltenās kartītes vietā izvilka no kabatas sarkano, aizsūtot Kļuškinu uz ģērbtuvēm tikai pēc septiņām futbolista laukumā pavadītām minūtēm.

53 minūtē Andrejs Iličs tika pie iespējas gūt vārtus. Pēc Vladislava Sorokina piespēles serbu uzbrucējs ar galvu izdarīja sitienu, bet bumba atsitās pret vārtu stabu. Savukārt 20 minūtes pirms cīņas beigām Lazarevs skaistā lēcienā glāba savu vienību pēc Emersona mēģinājuma iegriezt bumbu vārtu augšējā stūrī.

Cīņas 72. minūtē “Liepājas” centra aizsargs Henri Staničs pieļāva cīņas izšķirošo kļūdu, neuzņemot sev it kā viegli lidojošu bumbu. Beļģis palaida bumbu sev garām un tā izleca tieši vārtu priekšā pie Iliča. Serbs nekavējās apaļo priekšmetu triekt vārtu tīklā, panākot rezultātu 1:0.

Trīs minūtes vēlāk Pārdaugavas vienība savu pārsvaru dubulotja. Kurzemnieki ļāva savā soda laukumā ieiet Petram Marešam, kurš no kreisās malas trieca bumbu starp liepājnieku vārtu stabiem – 2:0.

Pirms spēles izskaņas Viktors Morozs veica zīmīgu maiņu, sūtot RFS rindās laukumā Liepājas futbola audzēkni Rodrigo Gauči, kurš iepriekšējā sezonā cīnījās “Grobiņas” sastāvā, bet tagad tāpat kā virkne citi jaunie Liepājas futbola audzēkņi devies uz citas pilsētas Virslīgas komandu.

Sešu minūšu kompensācijas laika izskaņā “Liepāja” tika pie standarta situācijas un iespējas sabojāt Jevgenija Nerugala sauso spēli, taču Jāņa Krautmaņa zem vārtu pārliktņa sisto bumbu RFS cietokšņa sargs atvairīja.

RFS – “Liepāja” 2:0 (0:0)
Vārti: Iličs 72′, Marešs 76′
Noraidījums: Kļuškins
Brīdinājumi: Emersons, Marešs, Jagodinskis, Ikaunieks – Gilmors
RFS: Nerugals – Marešs (Nagasava 87′), Lipuščeks, Jagodinskis, Sorokins (Gaučis 87′) – Marhijevs (Uzēla 87′), Paničs (Zjuzins 68′) – Emersons, Kuadio (Stuglis 63′), Ikaunieks – Iličs.
Liepāja: Lazarevs – Harčovs (Kļuškins 45′), Staničs, Mate, Krautmanis – Fjodorovs, Gilmors (Grjaznovs 81′), Kucija – Isā, Nordanuss (Makandžuola 69′), Mankenda (Kruglaužs 89′).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs