Šodien Latvijas futbola Virslīgas piektās kārtas ietvaros otro uzvaru sezonā svinēja ”Liepāja”, kas, atspēlējoties no 0:2, ar 3:2 pārspēja debitanti FS ”Jelgava”. Uzvaras vārti tika gūti mača 82. minūtē.

• Šodien Latvijas futbola Virslīgas piektās kārtas izspēli ievadīja mačs Liepājā, kur vietējā komanda uzņēma ‘’Jelgavu’’. Tas izvērtās notikumiem bagāts, uzvarētājam noskaidrojoties pašā izskaņā.

• Pirmā puslaika sākumā jelgavniekiem izdevās izmantot ‘’Liepājas’’ pozicionālās kļūdas aizsardzībā. Tās ļāva viesiem nonākt 2:0 vadībā. Vispirms septītajā minūtē pirmos vārtus guva Māris Peilāns, bet desmit minūtes vēlāk rezultātu dubultoja Agris Glaudāns.

• ‘’Liepājas’’ sastāvā labākais spēlētājs laukumā bija Gotjē Mankendā, kurš ar individuālajām darbībām prata izvirzīt savus komandas biedrus labās vārtu gūšanas iespējas. Tieši viņš ar trim rezultatīvām piespēlēm palīdzēja mājiniekiem izcīnīto otro uzvaru sezonā.

• Divus vārtus Tamaza Pertijas vadītās vienības labā iesita Ibrahīms Isā, bet uzvaras vārtus mača 82. minūtē guva Deivids Anans. Isā sezonā iesitis jau trīs golus, tādējādi esot otrs rezultatīvākais spēlētājs turnīrā.

• Kopumā visa mača gaitā dominēja tieši liepājnieki, kuri neizmantoja daudzas vārtu gūšanas iespējas. Mača izskaņā gan divi momenti bija arī jelgavniekiem, kuri tādējādi varēja spēli noslēgt neizšķirti (3:3). Abās reizēs tie gan izmantoti netika.

• ‘’Liepāja’’ izcīnīja tikai otro uzvaru sezonā. Tagad tai kopā ar ‘’Audu’’, ‘’Jelgavu’’ un ‘’Mettu’’ ir seši punkti. Jelgavnieki piedzīvoja sezonas trešo zaudējumu, pirms tam zaudējot ‘’Riga’’ un RFS.

• Nākamo spēli ‘’Liepāja’’ aizvadīs piektdien, 14. aprīlī, kad uzņems ‘’Audu’’, kamēr ‘’Jelgava’’ dienu vēlāk spēkosies pret ‘’Metta’’.

• Piektās kārtas mači Virslīgā turpināsies ar divām cīņām gan rīt, gan parīt.

Liepāja – Jelgava 3:2 (1:2)
Vārti: Isā 41′ 72′ Anans 82′ – Peilāns 7′ Glaudāns 17′
Brīdinājumi: Staniks, Pertija, Krautmanis, Anans, Kucija, Mate – Deklavs
Liepāja: Lazarevs, Nordanuss (Kruglaužs 55′), Kucija, Staniks (Hračovs 46′), Isā (Fjodorovs 90+3′), Makandžuola (Anans 63′), Gilmors, Grīnbergs, Krautmanis, Mate, Mankendā
Jelgava: Andrejevs, Patijčuks, Smirnovs (Zeņģis 80′), Grauds, Peilāns (Rubenis 65′), Maslovs (Maščenko 89′), Purs, Glaudāns (Valmiers 46′ Cēsnieks 89′), Deklavs, Vējkrīgers, Redjko