Latvijas futbola Virslīgas astotās kārtas pirmajā spēlē “Liepāja” savā laukumā pieveica (1:0) pusi no cīņas mazākumā spēlējušo “Daugavpili”.

Cīņas pirmajās desmit minūtēs abas komandas veica pa sitienam pretinieku vārtu rāmī, bīstamākam no tiem sestajā minūtē padodoties “Liepājas” futbolistam Gļebam Kļuškinam, kura ar galvu veikto sitienu tvēra vārtsargs Vladislavs Kurakins.

Liepājnieki pirmo spilgto vārtu gūšanas iespēju izveidoja 24. minūtē, kad no nelielas distances netraucētu sitienu veica ganietis Deivids Anans, bumbu triecot pāri vārtiem.

Pirmā puslaika turpinājumā spēle ritēja galvenokārt laukuma vidusdaļā, “Daugavpilij” veiksmīgi tiekot galā ar “Liepājas” centieniem uzlauzt aizsardzību.

Pirmā VAR iesaiste šajā spēlē bija nepieciešama puslaika izskaņā, kad video atkārtojumā tika skatīts “Daugavpils” kotdivuāriešu leģionāra Ismaela Diomandē izdarītais sitiens ar roku, ko galvenais tiesnesis Kristaps Ratnieks novērtēja ar augstāko iespējamo bardzību – sarkano kartīti.

Par spīti nokļūšanai skaitliskajā mazākumā, daugavpilieši otro puslaiku iesāka uzbrūkoši, vairākas minūtes uzturoties laukuma saimnieku laukuma pusē.

Otrā puslaika pirmajās 20 minūtēs bīstamus sitienus, atrodoties ārpus soda laukuma, izdarīja laukumā uz maiņu sūtītais Saksess Makandžuola un Eduards Tīdenbergs, nigērieša sitienu tverot Kurakinam, savukārt komandas kapteiņa Tīdenberga tālsitienā raidītajai bumbai lidojot vien nedaudz secen vārtu labajam augšējam stūrim.

Liepājnieki vienīgos vārtus guva cīņas 76. minūtē, kad savu pirmo rezultatīvo sitienu Kurzemes kluba rindās veica 22 gadus vecais nīderlandietis Nino Nordanuss, viņa raidīto bumbu nepagūstot bloķēt “Dauigavpils” aizsargiem.

Dažas minūtes vēlāk daugavpiliešu soda laukumā krita Gotjē Mankendā, kuram pretinieks uzkāpa uz kājas. Šī pārkāpuma fiksēšanai bija nepieciešama video atkārtojuma vērošana. Ar VAR iespēju palīdzību piespriesto 11 metru soda sitienu gan nespēja realizēt “Liepājas” uzbrukuma līderis Dodo, kurš bumbu sita pāri vārtiem.

“Liepāja” ne bez grūtībām nosargāja pārsvaru, savstarpējās cīņās pret “Daugavpili” nopelnot septīto panākumu pēc kārtas.

Divu sauso uzvaru virkni sakrājušie liepājnieki piektdien Salaspilī eksaminēs “Super Novu”, savukārt “Daugavpils” tajā pašā vakarā uzņems “Audu”.

“Liepāja” – “Daugavpils” 1:0 (0:0)
Vārti: Nordanuss 76′.
Noraidījumi: Diomandē 45’+2.
Brīdinājumi: Hračovs 44′, Dodo 45’+6, Kucija 90′ – Žaldovskis 52′, Žaleiko 90’+2.
Liepāja: Sanikidze – Mate, Hračovs, Krautmanis (Grīnbergs 71′), Tīdenbergs – Kucija, Kļuškins (Mankendā 46′) – Grjaznovs, Isā (Nordanuss 71′), Anans (Makandžuola 40′) – Dodo.
Daugavpils: Kurakins – Bava Zūre, Aizups, Cucurs, Haruštjāks – Žaleiko, Ivanovs, Nasirli, Žaldovskis (Piņaskins 85′) – Lizunovs – Diomandē.
Galvenais tiesnesis: Kristaps Ratnieks.

FOTO : fkliepaja.lv