“Optibet” futbola Virslīgas pirmā apļa pēdējo spēļu kārtu ievadīja “Liepājas” graujoša uzvara pār “Super Nova” futbolistiem. Kurzemnieki otrajā puslaikā sabēra piecus vārtus, gūstot panākumu ar 6:2.

Pavisam šķidri savā soda laukumā Aleksandra Koliņko trenētā “Super Nova” nospēlēja jau pašā spēles ievadā, ļaujot Gotjē Mankendā raidīt vieglu piespēlu vārtu priekšā, kur sekmīgi nodežurēja Dodo. Brazīlietis, raidot bumbu salaspiliešu cietoksnī atkal vietu ieņēmušā Vjačeslava Kudrjavceva vārtos, panāca rezultātu 1:0 spēles trešajā minūtē.

15. minūtē “Super Nova” pieticīgs stūra sitiens noveda pie strauja liepājnieku pretuzbrukuma, kura noslēgumā no asa leņķa bumbas sitienu pa vārtu stabu izpildīja Lukmens Gilmors.

Pie pusstundas robežas “Super Nova” divreiz pēc stūra sitieniem bumbu nogādāja līdz Oļegam Laizānam, taču vecmeistara pimais sitiens tika bloķēts, bet otrajā mēģinājumā Maestro raidīja bumbu pāri Vladislava Lazareva sargātajam cietoksnim.

35. spēles minūtē Laizāns pats uzņēmās standarta situāciju un asi raidīja bumbu pie vārtu tuvā staba. Tur bumbu aizskāra Liepājas futbola audzēknis Roberts Jaunarājs-Janvāris, kļūstot par kārtējo šosezon “Liepājas” vārtos bumbu raidījušo vēju pilsētas futbola produktu. Rezultāts 1:1.

Abu komandu treneri pirmajā puslaikā veica maiņas. Tamazam Pertijam nācās Gļebu Kļuškinu sūtīt laukumā piespiedu kārtā, savukārt Koliņko lēmums Ričardu Rulli sūtīt aizsardzības kreisajā malā bija taktisku apsvērumu vadīts.

Otrajā puslaikā “Super Nova” samaitāja savas cerības uz pozitīvu iznākumu un turnīra tabulas papildināšanu ar gūtiem punktiem. 56. minūtē salaspilieši otrajā stāvā netika galā ar Gļebu Kļuškinu, kurš raidīja bumbu vārtos ar galvu. Savukārt trīs minūtes vēlāk Mankendā apzaga Robertu Zelmani un izkārtoja vārtu guvumu Georgi Kucijam, liepājniekiem nonākot priekšā ar 3:1.

Koliņko momentāli norāva no laukuma kļūdu pieļāvušo Zelmani, bet Salaspils vienība devās uz priekšu. Vārtu priekšā pašaizliedzīgi nocīnījās Eduards Višņakovs, kurš trieca bumbu zem vārtu pārliktņa un 25 minūtes līdz beigām sadeldēja starpību līdz minimumam – 2:3.

Apliecinājās futbola aksioma “neiesit tu, iesitīs tev”. Pēc lieliska reida iespēja izlīdzināt rezultātu bija Ričardam Rullim, tomēr smiltenieša raidītā bumba nedaudz paripoja garām vārtiem. Īsu brīdi vēlāk kļūdījās Jaunarājs-Janvāris, ļaujot Mankendā tikt pie bumbas. Kongo DR pārstāvis veica savu trešo rezultatīvo piespēli, ļaujot Saksesam Makandžolam pie rezultāta 4:2 mest prieka salto.

75. minūtē pēc Makandžolas piespēles iepriekš ar asistēšanu partnerim atzīmējušais Tīdenbergs ielauzās soda laukumā, kur aizsūtīja skaldīt malku “Super Nova” aizsargus, apguldot Jaunarāju-Janvāri un liekot bezspēcīgi noskatīties Rikardo Jagodinskim. “Liepājas” kapteinis izbrīvēja sev brīvu sitienu un piekto reizi spēlē lika kapitulēt pērnās sezonas otro pusi “Liepājā” pavadījušajam Kudrjavcevam – 5:2.

Kur ir, tur rodas! Tādu devīzi turpināja piekopt “Liepāja” līdz spēles beigām, kad Kļuškins guva savus otros vārtus “Liepājas” karjerā, gūstot savas komandas sestos vārtus.

Pēc astotajā kārtā piedzīvotā minimālā zaudējuma pret RFS ar 1:2 salaspiliešu treneris Aleksandrs Koliņko veltīja savai komandai nesaudzīgu kritiku, norādot, ka ar tādu attieksmi būtu jāskalda malka, nevis jāspēlē futbols. Var tikai iedomāties kādu darbu bijušais Latvijas izlases vārtsargs sūtīs darīt savu komandu pēc sešu vārtu ielaišanas.

“Super Nova” – “Liepāja” 2:6 (1:1)
Vārti: Jaunarājs-Janvāris 35′, Višņakovs 64′ – Dodo 3′, Kļuškins 56′ 84′, Kucija 59′, Makandžola 68′, Tīdenbergs 75′
Brīdinājumi: Višņakovs
Super Nova: Kudrjavcevs – Atars (Rullis 36′), Jaunarājs-Janvāris, Zelmanis, Ļotčikovs – Miņins (Sprukulis 76′), Lūsiņš, Laizāns, Rakels – Ostapenko (Kaušelis 76′), Višņakovs.
Liepāja: Lazarevs – Tīdenbergs, Harčovs, Mate, Grīnbergs (Staničs 70′) – Makandžola (Isā 78′), Grjaznovs, Gilmors (Kļuškins 27′) Kucija – Dodo, Mankendā (Nordanuss 78′).
Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis

FOTO : fkliepaja.lv