“Optibet” futbola Virslīgas 15. spēļu kārtā čempionvienība “Valmiera” atspēlējās no vienu vārtu deficīta un otrajā puslaikā ar Gustavu Silvas un Huana Penjalosas vārtiem nodrošināja panākumu Liepājā ar 2:1.

Pašā spēles sākumā notika incidents, kas pamatīgi ietekmēja spēles iespējamo scenāriju. Liepājnieku malējais aizsargs Jānis Krautmanis agresīvi iešļūca kājās Maksimam Toņiševam. Spēles soģis Aleksandrs Golubevs bez kavēšanās izvilka no kabatas sarkano plāksteri un aizsūtīja Krautmani uz dušām jau ceturtajā minūtē.

“Valmieras” iegūtais skaitliskais pārsvars strauji pozitīvā rezultātā pārvērsts netika. Vairākkārt Vidzemes komandas spēlētāju sistās bumbas lidoja ar regbija spērieniem cienīgiem lidojumiem un gaisa telpu savā soda laukumā kontrolēja savulaik spožākās karjeras sezonas tieši valmieriešu rindās aizvadījušais Vladislavs Lazarevs.

40. spēles minūtē “Liepāja” nopelnīja stūra sitienu. Eduarda Tīdenberga centrētā bumba lidoja pārāk augstu, lai lēcienā līdz tai aizsniegtos Daniels Balodis, bet viņa kolēģim Robertam Veipam priekšā izlēca Anrī Staničs, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtos, panākot mazākumā spēlējošajai “Liepājai” pārsvaru ar 1:0.

Jurģis Kalns sekmīgi trāpīja ar maiņu otrā puslaika ievadā. Laukumā nākušais brazīlietis Gustavu Silva bija veiksmīgākais “Liepājas” soda laukumā, triecot bumbu Vladislava Lazareva sargātajos vārtos, kas valsts čempionei vairākumā ļāva panākt līdzsvaru – 1:1.

Desmit minūtes pirms spēles pamatlaika beigām Alvis Jaunzems veica centrējumu no laukuma labā flanga. “Valmierai” dienvidamerikāņu dubli nokārtoja kolumbietis Huans Penjalosa, kurš ar galvu raidīja bumbu Lazareva cietoksnī, pārņemot vidzemniekiem vadību ar 2:1.

Principā visu spēli pavadot desmit desmit spēlētāju sastāvā, “Liepājai” vairs nebija spēka noorganizēt atspēlēšanos. Tā arī spēles iznākumam tiekot fiksētam kā “Valmieras” uzvarai, vidzemnieki turnīra tabulā atrāvušies no vēju pilsētas komandas piecu punktu atstatumā.

“Liepāja” – “Valmiera” 1:2 (1:0)
Vārti: Staničs 41′ – Silva 55′, Penjalosa 80′
Noraidījums: Krautmanis
Brīdinājumi: Gilmors, Staničs, Dodo – Želizko, Dusalijves
Liepāja: Lazarevs – Krautmanis, Mate, Hrčovs, Grīnbergs – Tīdenbergs, Staničs (Fjodorovs 62′), Gilmors (Anans 83′), Kļuškins (Makandžola 83′), – Dodo, Nordanuss.
Valmiera: Olsess – Fals, Veips, Balodis, Toņiševs (Silva 55′, Ganems 90’+2) – Jaunzems, Želizko, Čudars – Diops (Pūlis 67′), Ribeiru (Birka 90’+4), Dusalijevs (Penjalosa 67′).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs

FOTO : fkliepaja.lv