“Optibet” futbola Virslīgas 21. spēļu kārtā pusstundu līdz spēles beigām “Liepāja” panāca izlīdzinājumu izbraukuma spēlē pret vareno “Riga”, taču mājinieki pārvērta savu lielo spiedienu labvēlīgā rezultātā, uzveicot kurzemniekus ar 3:1.

Tamazs Pertija arī spēlē “Skonto” stadionā lika laukumā visus piecus nesen komandu papildinājušos Senegālas futbolistus, tomēr Dakāras piecīši laukumā turējās vien desmit minūtes, jo savainojuma dēļ piespiedu kārtā laukumu nācās atstāt Bilalī Diallo, kura vietu ieņēma Eduards Tīdenbergs.

24 minūšu laikā “Liepāja” ļoti dziļi piespiedās saviem vārtiem, bet tad, izmantojot pretinieka paklupšanu, Muamadū Dio izveidoja strauju uzbrukumu. Senegālieša sisto bumbu Nilam Puriņam izdevās atsist, bet pie atlēkušās bumbas pirmais bija Roberts Meļķis. Liepājas futbola audzēknim gan neizdevās izmantot iespēju un gūt savus pirmos vārtus “Liepājas” rindās šajā sezonā, raidot bumbu nedaudz par vārgu, kas ļāva Puriņam uz vārtu līnijas bumbu tvert.

Ja pirmajās divās komandu tikšanās reizēs “Riga” guva ļoti agrus vārtus, tad šoreiz bija nepieciešama nedaudz vairāk par pusstundu. Pieredzes bagātais Milišs Jojičs lauzās vārtu virzienā un izpildīja sitienu, bumbai sameklējot soda laukuma vidū stāvošo Marko Regžu un ielecot Lukas Sanikidzes vārtos. Rezultāts – 1:0. Regža ar šiem veiksmīgajiem vārtiem turnīra bombardieru sarakstā izlīdzināja rēķinu ar Andreju Iliču.

Trīs minūtes pirms puslaika pārtraukuma Meļķis nolēma pārbaudīt Puriņa modrību, raidot pēkšņu sitienu no distances. “Riga” vārtsargam gan glābt nevajadzēja, jo bumba palidoja nedaudz garām liepājnieka iecerētajam mērķim.

Otrās spēles puses startā Jojičs sāka veikt apspēlēšanas manevrus liepājnieku soda laukumā, taču sitiens no izcilas pozīcijas nebija gana stingrs, lai liktu Sanikidzem otro reizi kapitulēt.

No spēles gaitas viedokļa negaidīts pavērsiens notika tieši pie stundas robežas, kad Muamadū Dio atmeta bumbu uz soda laukumu, kur ieskrēja “Liepājas” centra aizsargs Mams Tins. Pieredzējušākais no liepājnieku senegāliešiem spēcīgi trieca bumbu vārtu tīklā, panākot izlīdzinājumu 1:1.

Jau pagājušajā nedēļā lieliski Valmierā nospēlējušais Sanikidze turpināja izvirzīt savu petīciju uz pirmā vārtsarga statusu “Liepājas” klubā. Gruzīnu futbolists vairākkārt demonstrēja lielisku reakciju, tverot un atsitot vienu rīdzinieku sisto bumbu pēc otras.

“Liepājas” cerības uz pozitīvu spēles iznākumu sagruva pēdējās 20 minūtēs. Rīgas derbijā glābušais spānis Brajans Penja vēlreiz kļuva par Tomislava Stipiča glābšanās riņķi, 71. minūtē no asa leņķa iešaujot bumbu spēcīgi zem vārtu pārliktņa.

“Liepājas” aizsardzības slūžas jau bija atrautas vaļā, trešos rīdzinieku vārtus straujā pārejā noorganizēja Duglass Aureliu un Mikaels Soisalo, portugālim no kreisā flanga esot piespēlētāja pozīcijā, bet somam pabeidzot uzbrukumu ar rezultatīvu sitienu – 3:1.

Treneris Stipičs ļāva “Riga” rindās debiju piedzīvot Peru izlases futbolistam Luisam Iberiko, kurš jau ar savu pirmo pieskārienu saasināja situāciju un izveidoja bīstamu situāciju pie “Liepājas” soda laukuma.

Beigās “Liepājas” futbolisti izpildīja arī pa kādam kosmonautu cienīgam gājienam, taču “Riga” spēlētāji to rezultatīvā sitienā nepārvērta, duelim noslēdzoties ar 3:1, kas pēc trīs stundu atrašanās otrajā pozīcijā atguva sev pirmo vietu Virslīgas čempionāta tabulā.

“Riga” – “Liepāja” 3:1 (1:0)
Vārti: Regža 32′, Penja 71′, Soisalo 73′ – Tins 60′
Brīdinājumi: Kucija, Fajs
Riga: Puriņš – Ngondā, Černomordijs, Bosančičs, Karomoko (Soisalo 67′) – Ngenā (Jurkovskis 67′), Babecs, Jojičs (Ranžels 85′) – Penja (Dašķevičs 85′), Regža (Iberiko 78′), Aureliū.
Liepāja: Sanikidze – Diallo (Tīdenbergs 11′), Tins, Sanē, Fajs – Kucija, Grīnbegs, Kļuškins (Chovrebašvili 58′), Meļķis – Dio (Makandžola 81′), Dodo (Gilmors 81′).
Galvenais tiesnesis: Vitālijs Spasjonņikovs

FOTO : fkliepaja.lv