“Optibet” futbola Virslīgā aizvadīta sniega dēļ pārliktā pirmās kārtas spēle. Rīgas Hanzas stadionā ar Rendija Šibasa vārtiem “Metta” panāca neizšķirtu 1:1 pret “Liepāju”, komandām otro reizi šogad cīnoties neizšķirti.

26. jūlijā beidzot tika aizvadīta kopš sezonas atklāšanas dienas, gaisā karājoties, palikusī spēle starp “Mettu” un “Liepāju”. Tas ļauj beidzot visām komandām turnīra tabulā būt ar vienādu spēļu skaitu, tomēr šis skaistais skats turēsies vien dažas dienas, jo Eirokausu dēļ jau ir pārcelta 24. kārtas spēle starp Latvijas čempionvienību “Valmieru” un “Super Nova”, kas bija paredzēta šajā nedēļas nogalē.

Dueļa devītajā minūtē “Liepājai” radās ļoti laba iespēja gūt spēles pirmos vārtus. Pēc Roberta Meļķa centrējuma, bumba nonāca pie Davida Anana, kurš veica sitienu ar galvu no soda laukuma vidus. Bumba gan lidoja vārtiem pa vidu, kur precīzu pozīciju bija ieņēmis Jānis Beks.

“Mārupes” rindās sezonas pirmo daļu pavadījušais japānis Takaja Sasaki veica piespēli gar vārtiem, kur līdz bumbai centās aizsniegties Artjoms Puzirevskis. “Mettas” uzbrucēju aiz krekla izklupiena brīdī turēja Jurijs Mate, tomēr iespējamais “Liepājas” ukraiņu aizsarga pārkāpums palika bez ievērības.

Pirmā puslaika vidū “Liepāja” tika pie standarta situācijas netālu no zaļibalto soda laukuma. Pie bumbas esošais Jurijs Mate sagaidīja mirkli, kad Beks veica soli sāņus, lai noķertu vārtsargu uz pretkustību. Ukrainis precīzi raidīja bumbu vārtu apakšējā stūrī, izvirzot kurzemniekus priekšā ar 1:0. Centra aizsargam šie bija sezonas otrie vārti.

Pirmajās 45 spēles minūtēs Andra Riherta audzēkņi tā arī īsti nepatraucēja Luku Sanikidzi, liekot mettiešu galvenajam trenerim ceļā uz ģērbtuvēm lauzīt galvu, kā mainīt spēles gaitu.

Ar otro puslaiku Rīgā sāka līt lietus, kas pavēra iespējamību dažādiem negadījumiem un negaidītām situācijām laukumā. Nesagaidot pozitīvas izmaiņas no sava uzbrukuma plāna spēlētāju snieguma, Riherts nomainīja Bruno Melni un Artjomu Puzirevski, pēdējam nolemjot pamatīgi izkratīt “Mettas” soliņa konstrukciju.

Iespēja izlīdzināt vārtu rēķinu radās Normundam Uldriķim, kurš pēc kolēģa centrējuma izdarīja sitienu ar galvu. Bumba vārtu līniju nešķērsoja, lēcienā liepājniekus glābjot Sanikidzem.

72. minūtē nostrādāja Riherta veiktā maiņa. Daņiila Čiņajeva raidīto bumbu liepājnieku gruzīnu vārtsargs atvairīja, bet pirmais pie spēles apaļā priekšmeta pieskriet paspēja Rendijs Šibass. Viens no “Mettas” veterāniem lēcienā ar spēku trieca bumbu zem pārliktņa, kas zaļlibaltajiem ļāva panākt līdzsvaru – 1:1.

Noslēdzošajās minūtēs risinājās hipodroms, bumbai vairākkārt no viena soda laukuma dodoties ceļā uz otru. Otrās spēles daļas pieliktajā laikā savus sezonas 12. vārtus medīja Dodo, taču rezultāts palika ar diviem vieniniekiem, tādējādi “Liepājai” neizmantojot izdevību turnīra tabulā panākt vidzemniekus.

“Metta” – “Liepāja” 1:1 (0:1)
Vārti: Šibass 72′ – Mate 26′
Brīdinājumi: Tins
Metta: Beks – Kirkils, Ruhadze (Vasiļevskis 64′), Vientiess, Uldriķis, Fjodorovs – Sasaki (Keršis 82′), Čiņajevs, Vapne – Melnis (Kurtsevs 64′), Puzirevskis (Šibass 64′).
Liepāja: Sanikidze – Tins (Staničs 80′), Mate, Sanē, Fajs – Kucija (Smurkasovi 71′), Kļuškins (Grjaznovs 80′), Grīnbergs – Anans (Dodo 58′), Dio, Meļķis.
Galvenais tiesnesis: Jevgenijs Keziks

FOTO : fkliepaja.lv