“Optibet” Virslīgā pagalam negatavi svarīgajai cīņai par Eirokausu pozīciju izskatījās Tamaza Pertijas trenētie “Liepājas” futbolisti, kuri ar briesmīgu sniegumu aizsardzībā piekāpās “Valmierai” ar 1:4, noslīdot uz tabulas piekto vietu. Trīs vārtus valmieriešiem guva Leu Gaušu.

Abas uz Eirokausiem tīkojošās komandas pirms svarīgās savstarpējās cīņas veica tā saucamos komandas saliedēšanās pasākumus. “Valmiera” devās uz Siguldu izbaudīt ātrumu kartinga trasē, kamēr Tamazs Pertija aizveda savu komandu uz Karostas cietumu.

Spēli azartiskāk iesāka “Valmieras” futbolisti, kuru ātrajiem uzbrukumiem liepājnieki vairākkārt metās pretī ar izklupieniem, dodot vidzemniekiem daudz stūra sitienu iespējas. Spēles septītajā minūtē Jurģa Kalna audzēkņi izpildīja jau ceturto stūri. Fraža Kermanī celtā bumba pārlidoja pāri Daniela Baloža galvai, bet aiz valmieriešu kapteiņa muguras izlidoja Leu Gaušu, kuram bumba lidoja tieši pa sitienam. Gaušu trieca bumbu vārtu tālajā stūrī, panākot 1:0 viesu labā.

Fiziskās sagatavotības nometnei izlašu pauzē cauri izgājušais Karloss Olsess savu uzlaboto lēcienu centās demonstrēt ceļot bumbas nost no pretinieku galvām, tomēr šādas epizodes brīžiem izvērtās pagalam bīstamas, bumbai izkrītot no venecuēlieša rokām un radot sprinta sacensību starp abu komandu dalībniekiem pie iespējas pirmajiem tikt līdz neitrālajai bumbai.

Pirmā puslaika vidū straujiem soļiem uz priekšu metās Meisa Diops, apskrienot ne vienu vien “Liepājas” futbolistu. Senegālietis atspēlēja bumbu atpakaļ otrajā tempā ukraiņu pusargam Andrejam Korobenko, kurš netraucēti varēja sist no soda laukuma līnijas. Ukraiņa raidīto bumbu no Baltijas jūras ieskrējušais vējš aizpūta tālu garām Dāvja Oša sargātajam cietoksnim.

39. minūtē “Liepāja” skatījās un brīnījās kā “Valmiera” izpilda kārtējo stūra stienu. Ar pirmo bumbu Jurijs Mate tika galā, bet tā nonāca pie Diopa, kurš veica neprecīzu piespēli, Bumbu atpakaļ sava soda laukuma vidū ar galvu atspēlēja Eduards Tīdenbergs, dodot Gaušu iespēju apvīties apkārt Ošam un gūt otros vārtus. Panākot rezultātu 2:0 Brazīlijas uzbrucējs guva savus šīs sezonas ceturtos vārtus Latvijas čempionātā.

42. spēles minūtē liepājniekiem neticībā nācās saķert galvu, jo Anrī Stanīčs neticamā veidā pārsita bumbu pāri vārtiem situācijā, kurā grūtāk bija negūt vārtus nekā raidīt kamoliņu starp vārtu stabiem.

Pirmā puslaika beigās “Liepājas” vārtu vīrs Dāvis Ošs nogāza savā soda laukumā Diopu, liekot Andrim Treimanim nozīmēt 11 metru soda sitienu uz kurzemnieku vārtiem. Jurģis Kalns pendeli uzticēja divus vārtus jau guvušajam Gaušu, taču Ošs uzminēja sitiena virzienu, lēcienā atvairot bumbu un saglabājot divu vārtu starpību. Tādējādi Gaušu izšķērdēja iespēju tikt pie “hat-trick”.

Spēles otrajā puslaikā Bakari Sanē sajuta sevī uzbrucēja instinktus. Senegāliešu aizsargs ar galvu meistarīgi raidīja bumbu vārtos ar atsitienu pret zemi vārtsargam netveramā augstumā. Par nelaimi senegālietim, Sanē bumbu raidīja savos vārtos pēc Gaušu piespēles.

Pie trīs vārtu pārsvar ar došanos uz priekšu nedaudz aizrāvās Balodis, pazaudējot bumbu un ļaujot Muamadū Dio doties bīstamā pretuzbrukumā. Balsta pussarga pozīcijā spēlējošais Roberts Veips sekmīgi piesedza savu kapteini un kopā ar Olsesu novērsa briesmas saviem vārtiem.

Tunisietim Kermanī palika garlaicīgi otrā puslaika vidū, kad pussargs nolēma uzdāvināt liepājniekiem gūtus vārtus. Skrienot atpakaļ uz saviem vārtiem, Kermanī no pavisam tuvas distances iemeta bumbu kājās Veipam. Balsta pussargs šādu komandas biedra rīcību neparedzēja un pie bumbas tika Anri Staničs. Beļģu futbolistam atvērās ceļš uz vārtiem un viņš veica rezultatīvu sitienu, sabojājot “Valmieras” aizsargu statistiku fantasy spēlē.

Iespējams, Muamadū Dio nebija informēts par VAR klātesamību spēlē Liepājā. Senegāliešu futbolists pēc sadursmes ar Veipu nolēma aizsegā iespert pretinieku futbolistam pa galvu. Sākotnēji Andris Treimanis šo spērienu nepamanīja, bet Andrejs Gluhovs pasauca spēles galveno tiesnesi paskatīties video, kas ļāva pieņemt neapstrīdamu lēmumu – sarkanā kartīte “Liepājas” futbolistam.

Liepājniekiem kompensācijas laikā vairs īsti futbolu spēlēt negribējās. To izmantot nolēma Leu Gaušu, kurš pretuzbrukumā sita bumbu vārtu augšējā stūrī, nokārtojot sev “hat-trick” un komandas labāko vārtu guvēju sarakstā panākot Ruanu Ribeiru.

“Vailmierai” uzvara ar 4:1 ļauj turnīra tabulā pakāpties uz ceturto pozīciju, izstumjot “Liepāju” no Top-4. Valmieriešiem vēl gan ir rezervē spēle pret pastarīti “Super Nova”, kas dod nominālu priekšrocību arī pār vienu punktu priekšā esošo “Audu”, pret kuru vidzemnieki savās mājās spēlēs 24. septembrī.

“Liepāja” – “Valmiera” 1:4 (0:2)
Vārti: Gaušu 7′ 39′ 90’+4 – Sanē 56′ (s.v.), Staničs 67′