”Optibet” futbola Virslīgas 30. kārtas noslēdzošajā spēlē līdervienība ”Riga” otro reizi nepilnas nedēļas laikā pārspēja ”Liepāju” – 3:1. Savus 17. vārtus šajā sezonā guva turnīra labākais bombardieris Marko Regža.

• Spēles 14. minūtē liepājnieki pēc mājinieku centrējuma savā soda laukumā spēlēja ar roku, mača arbitram Aleksandram Golubevam nozīmējot 11 metru soda sitienu. Nekļūdīgs bija Marko Regža, pārspējot Dāvi Ošu. ”Riga” uzbrucējam tie bija 17. vārti šajā sezonā un pirmie no 11 metru atzīmes.

• Pirmā puslaika izskaņā galvaspilsētas kluba stūrmanim Tomislavam Stipičam nācās veikt piespiedu maiņu – savainoto centra aizsargu Antoniju Černomordiju nomainīja Olabandžo Ogundži.

• Kompensācijas laika ceturtajā minūtē liepājnieki kļūdījās, cenšoties atvirzīt spēli no saviem vārtiem. Paviršību ātri izmantoja ”Riga” – Antonio Kontrerass piespēlēja Glodī Ngondā, kurš dubultoja mājinieku pārsvaru.

• Otrā puslaika vidū galvenais tiesnesis Aleksandrs Golubevs devās pie VAR monitora, brīdi vēlāk nozīmējot pendeli uz mājinieku vārtiem pēc spēles ar roku. Nīderlandietis Nordanuss pārspēja Rihardu Matrevicu, atgriezdams intrigu mačā.

• Mača izskaņā uz maiņu nākušais Eduards Dašķevičs atjaunoja divu vārtu pārsvaru ”Riga” un atnesa trīs punktus mājiniekiem.

• ”Riga” piekto reizi tikpat aizvadītajās spēlēs šajā sezonā apspēlēja Kurzemes klubu – četros dueļos Virslīgā un vienīgajā mačā Latvijas kausa pusfinālā, kas tika aizvadīts pagājušajā trešdienā.

• Ar 74 punktiem ”Riga” ir Virslīgas līdervienība. Tamaza Pertijas trenētā ”Liepāja” ar 43 punktiem 30 cīņās ir piektajā pozīcijā, no Eirokausu zonā esošās ”Valmieras” atpaliekot par punktu. Tiesa, vidzemnieki aizvadījuši par spēli mazāk.

”Riga” – ”Liepāja” 3:1 (2:0)

Vārti: Regža 16′ (11m) Ngondā 45’+4 Dašķevičs 90’+3 – Nordanuss 69′ (11m)
Brīdinājumi: Černomordijs – Fajē, Nordanuss.
”Riga:” Matrevics, Ngondā, Ngoms, Černomordijs (Ogundži 36′), Musā, Jojičs, Ngenā, Penja (Babecs 65′), Kontrerass (Taivo 90’+6), Regža (Dašķevičs 65′), Aureliu (Tallā 90’+6).
”Liepāja”: Ošs, Mate, Ziemelis, Tins, Sanē, Tīdenbergs (Makandžola 57′), Grīnbergs (Meļķis 57′), Kucija, Gilmors (Kruglaužs 82′), Fajē, Patijčuks (Nordanuss 46′).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs.

FOTO : fkliepaja.lv