Svētdien, 7. jūlijā, FK “Liepāja” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. “TonyBet Virslīga” divdesmit otrās kārtas ietvaros Tamaza Pertijas komanda mājās tikās ar klubu “Riga” FC. Viens no turnīra galvenajiem favorītiem panāca pelnītu uzvaru ar rezultātu 3:0 (1:0). Situācija Latvijas čempionātā mums joprojām grūta, bet tagad jau vajag pārslēgties uz Eirokausiem. Jau ceturtdien, 11. jūlijā, mūs gaida Konferences Līga: FK “Liepāja” mājās uzņem “Vikingur” (Fēru salas). Neaizmirstiet, daugi, un uz tikšanos stadionā!

Šodien uzreiz vairākiem mūsu komandas spēlētājiem spēle kļuva par debiju FK “Liepāja” sastāvā. Ilgi gaidīto debiju nosvinēja vārtsargs Vladislavs Kurakins, izlaižot ļoti daudz laika traumas dēļ. Kura nospēlēja labā līmenī, kaut gan, bez šaubām, neviens vārtsargs pasaulē nebūs priecīgs par maču, kurā viņš ielaidis trīs vārtus. Debiju nosvinēja arī aizsargs Anto Babics un uzbrucējs Pape Doudou. Bez tam, pirmo reizi pēc atgriešanās spēlēja pieredzējušais aizsargs Marko Simičs – laipni lūgts, Marko!

Simičs izgāja uz maiņu 61. minūtē, kad Tamazs Pertija izšķīrās par neordināru un interesantu soli – laukumā parādījās uzreiz pieci jauni futbolisti! Uz to momentu rezultāts bija 0:2, un to grūti bija nosaukt par netaisnīgu. “Riga” FC izskatījās spēcīgāk, kaut gan ļoti neparastais mūsu komandas starta sastāvs darbojās simpātiski un cienīgi cīnījās ar favoītu.

Jādomā, viesu nometnē stipri brīnījās, kad “pamatā” ieraudzīja tik dadz jaunu puišu: Pape Doudou, Arams Bagdasarjans, Edgars Ivanovs un citi izgāja cīnīties ar favorītu ar pirmajām minūtēm. Tāds negaidīts lēmums nesa labus augļus visas 45 minūtes. Viesi, protams, daudz vairāk bija ar bumbu, bet ar īpašu asumu palielīties nevarēja. Daži sitieni no vidējas distances, dažas karstas epizodes – ar to visu Kura tika galā ļoti kvalitatīvi, malacis.

Bez šaubām, mums darbības uzbrukumā pie tāda taktiskā izkārtojuma padevās smagi, bet tās bija. Un ne visai sliktas. Jau 13. minūtē asa Arkadio piespēle no flanga gandrīz noveda līdz ugunsgrēkam pie viesu vārtiem. 36. minūtē skaists ātrs pretuzbrukums noveda pie trāpīga Dodo sitiena: vārtsargs glāba. Puslaiks noslēdzās, laika gandrīz neatlika, un ļoti žēl, ka mums tomēr neizdevās pārtraukumā aiziet ar “nullēm”. Apbēdinši, neizsekojām pretiniekam pie “standarta”: jāatzīst, sitiens ar galvu bija ļoti skaists – 0:1.

Nogulējām mēs asu izgājienu pašā otrā puslaika sākumā. Centrējums no flanga, pozicionāla kļūda un efektīgs sitiens tuvajā stūrī – 0:2. Divi vārti – tas ir ļoti liels pārsvars favorītam, tas ir skaidrs. Bet patīkami, ka mēs ļoti gribējām izmainīt spēles gaitu un tiešām pacentāmies to izdarīt.

Varena maiņu lavīna! 5! Un vārdi vareni: Artūrs Karašausks, Simičs, Stefans Purtičs, Babics un uzbrucējs Kyvon Leidsman. Spēles bildi tas aizdedzināja momentāli: kombinācija, reaktīvais Čeiks Faije ar asu centrējumu  – līdz vārtiem tur bija pavisam tuvu! Mēs paņēmām bumbu kontrolē, kustībā parādījās enerģija – viesi šajā nogrieznī, protams, no spēles ritma redzami izsitās, viņi atradās vieglā nokdaunā. Eh, mums te kaut kur iesist! Un bija jau teicama iespēja: stūra sitiens, pie tālā vārtu staba brīvi spēlētāji un… Diemžēl, precīza sitiena tā arī nebija. Otrādi, apbēdinošs bumbas zaudējums, un turpat zibenīgs pretuzbrukums. Tas tika novadīts nevainojami, kā mācību grāmatā – 0:3. Priekškars.

Žēl, protams, šodien mums neizdevās uzlabot situāciju Latvijas čempionātā. Objektīvi, šodien vispār to būtu ļoti grūti izdarīt. Neskatoties, starp citu, uz labu vēlēšanos un gribu sisties – vienkārši tāpat mēs bumbu nevienā epizodē neatdevām. Jā, mūs apspēlēja, bet sitāmies un centāmies mēs līdz galam. Tas ir ļoti svarīgi un tas ir labi.

Tas ir ļoti nepieciešams ceturtdien, 11. jūlijā, spēlē Konfeences Līgā. Liepājā atgriežas Eiropas futbols – liels un ilgi gaidīts notikums. Nepalaidiet garām, sākums – 18:00.

Šī spēle pret “Vikingur” vispār var kļūt par pagriezienu visai mūsu sezonai, šai līdz šim neveiksmīgajai sezonai.

Vajag obligāti iesist. Vajag cīnīties. Vajag ticēt labākajam. Nekas cits neatliek.

Domājam tagad tikai par 11. jūliju.  

TONYBET VIRSLĪGA 2024. 22. kārta

FK Liepāja – Riga FC – 0:3 (0:1)

Liepāja: Kurakins, Cheikh Faye, Uldriķis (Simičs, 61), Lassana Faye, Arcadio (Leidsman, 61), Fall (Babic, 61), Kangars (Purtic, 61), Ivanovs, Bagdasarjans (Karašausks, 61), Doudou, Dodo

Rezervisti: Lazarevs, Moustapha Diaw, Meļķis, Cheikh Diouf.

Riga: Matrevics, Erkjaga, Musā, Černomordijs, Jurkovskis, Ngenā, Babecs, Jojičs (Iveriko, 72), Dašķevičs (Penja, 72), Ramiress (Regža, 79), Mankendā (Orosko, 63).

Rezervisti: Puriņš, Muscia.

Vārti: 0:1 Ngenā (45), 0:2 Ngenā (50), 0:3 Ramiress (70).

Brīdinājumi: Cheikh Faye (7), Leidsman (72), Simičs (78), Purtic (81), Musā (82).

Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis.

Liepāja. 7.07, Stadions “Daugava”. Skatītāju skaits: 431.

Foto – Nora Krevņeva Baibakova, Riga FC.

Mihails Koroļovs,
FK “Liepāja” preses sekretārs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv