“Optibet” Latvijas futbola Virslīgā pie sezonas trešās uzvaras tika Tamaza Pertijas vadītā “Valmiera Glass/ViA”, kura savās mājās ar rezultātu 1:0 pieveica “Liepāju”. Vārtus valmieriešiem guva japāņu leģionārs Šunsuke Nakamura.

Spēles pirmā iespēja bija pie valmieriešu vārtiem, kad “Liepāja” izpildīja stūra sitienu, taču līdz bumbai nevienam no viesu spēlētājiem aizsniegties neizdevās. Cīņas septītajā minūtē Krišs Kārkliņš bīstami centrēja gar vārtiem, taču Donjugbem Pasifikam pietrūka auguma centimetru, lai aizsniegtos ar galvu līdz bumbai un atklātu spēles rezultātu. Līdz pirmā puslaika vidum citu īstu vārtu gūšanas iespēju abām komandām neradās. Vairākkārt tika fiksēti aizmugures stāvokļi vai arī adresētās piespēles bija pārāk neprecīzas. Cīņas 29. minūtē pret Kārkliņu tika pārkāpti noteikumi metru no soda laukuma robežas. Pats Kārkliņš arī uzņēmās soda sitiena izpildīšanu, raidot bumbu garām mūrim, taču Kristaps Zommers droši ķēra bumbu. Desmit minūtes līdz puslaika beigām valmieriešiem radās vēl vairākas standartu izpildīšanas situācijas, taču ceļu vārtos bumba neatrada. “Liepājas” centieni veidot pretuzbrukumus atdūrās pret “Valmieras” aizsardzības valni, mājinieku aizsargiem novēršot kurzemnieku mēģinājumus tikt līdz vārtiem. Mača 42. minūtē valmieriešu kapteinis Mārcis Ērglis veica reidu pa laukuma kreiso malu un, par spīti Vadima Žuļeva pretestībai, izdarīja asu piespēli uz soda laukuma vidu. Liepājnieku aizsargi kļūdījās bumbas uzņemšanā un pie bumbas nonāca Šunsuke Nakamura, raidot bumbu Zommera sargātajos vārtos un panākot rezultātu 1:0. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās pirmais puslaiks.

Otrā puslaika ievadā Raivis Jurkovskis agresīvi pārkāpa noteikumus pret Oleksiju Helovani, saņemot dzelteno plāksteri. Pēc puslaikā aizvadītām piecām minūtēm lieliska iespēja palielināt mājinieku pārsvaru bija Klāvam Kramēnam, bet viņa sitiens ar galvu nogāja gar pašu vārtu stabu. Pēcāk lielāku iniciatīvu uzņēmās liepājnieki, kuri metās atspēlēties. Pēc Jāņa Ikaunieka sitiena ar galvu bumba lidoja garām vārtiem, bet vēl vienā epizodē “Valmieru” glāba Vladislavs Lazareves. Puslaika vidū drosmīgu sitienu no tālās distances izpildīja Kristians Toress, bet bumba lidoja krietni garām mērķim. 15 minūtes līdz spēles beigām viens pret vārtiem aizskrēja Ēriks Punculs, taču vārtu guvums izpalika, jo valmieriešu uzbrucējs uzsita bumbu virsū Zommeram. Pretējā laukuma pusē divi soda sitien bija liepājniekiem. Vispirms Jurkovskis bīstami bumbu iegrieza vārtos, bet bumbu izdevās ķert Lazarevam. Pēc tam uz pašas soda laukuma līnijas sitienu izpildīja Ikaunieks, bet viņam neizdevās gūt “Liepājas” pirmos vārtus. Cīņas noslēdzošajās minūtēs kurzemnieki ar ļoti lieliem spēkiem devās uz priekšu Kompensācijas laikam tika piešķirtas četras minūtes, bet lielākoties bumba atradās valmieriešu kontrolē mājinieku uzbrukuma zonā. Mača rezultātu liepājniekiem mainīt neizdevās un “Valmiera Glass/ViA” tika pie sezonas trešās uzvaras.

“Valmiera Glass/ViA” – “Liepāja” 1:0 (1:0)
Vārti: Nakamura 42′
Yellow cards: Krautmanis – Spataru, Jurkovskis, Tobers
Valmiera: Lazarevs, Kārkliņš, Kramēns, Leilis, Krautmanis, Bogdaškins (Soloveičiks 63′), Ērglis, Helovani, Nakamura, Pasifiks (Miķelsons 65′), Punculs (Grjaznovs 84′).
Liepāja: Zommers, Žuļevs, Keita, Tobers, Jurkovskis, Strumia, Appia (Toress 62′), Stepanovs (Kozlovs 83′), Ikaunieks, Hilardo, Spataru (Delgado 46′).