Pirmo uzvaru vairāk nekā divu mēnešu laikā izdevies izcīnīt “Liepājas” futbolistiem, kas “Optibet” Latvijas Virslīgas 31. kārtas ietvaros ar 3:1 savā laukumā sakāva tiešo konkurenti “Jelgavu”.

Gan liepājnieki, gan jelgavnieki pirms spēles atradās 11 punktu attālumā no kārotā pirmā četrinieka, “Liepājas” komandu šajā mačā vadot pagaidu galvenajam trenerim Marekam Zuntneram. Ja “Liepājai”, lai kvalificētos Eirokausiem Virslīgā bija obligāti jāpaceļas uz ceturto vietu, tad “Jelgavai” tajos iekļūt vēl bija iespēja uzvarot Latvijas kausa izcīņā, kurā finālā mājās būs jāspēkojas ar RFS.

Pirmajā puslaikā lietainos laikapstākļos abu komandu aizsardzības rādīja ļoti pārliecinošu sniegumu, futbolistiem sākotnēji ļoti nedroši dodoties masīvos uzbrukumos. Neprecīzus tālsitienus izpildīja Jānis Ikaunieks un jelgavnieku krievu leģionārs Maksims Votinovs. Vienīgi puslaika izskaņā iniciatīvu pamazām pārņēma liepājnieki, bīstamās situācijās nonākot Ričardam Emekam Fraidejam un Mārtiņam Ķiguram, kamēr glābēju lomās iejūtoties “Jelgavas” aizsargiem Ivo Minkevičam un Žeremijam Fernandesam.

Pēc pārtraukuma laukumā krietni iedvesmotāki devās “Liepājas” futbolisti, pēc trešā stūra sitiena divu minūšu laikā lēcienā ar galvu bumbai rezultatīvi pieslēdzoties Jānim Ikauniekam – 1:0. Turpinājumā bīstamās pozīcijās vēlreiz nonāca Ikaunieks, kā arī Ķigurs, “Jelgavas” vienību glābjot Vladislavam Kurakinam. Tiesa spēlē bija jāiesaistās arī “Liepājas” vārtsargam Valentīnam Raļkevičam, kurš glāba pēc Daniila Hvoiņicka filigrāna sitiena vārtu tālajā devītniekā.

Mača intrigu liepājnieki nogalināja no 67. līdz 76. minūtei, kad mājiniekiem izdevās gūt vēl divus vārtus, panākot 3:0. Sākumā kuriozā veidā izcēlās Amansio Pinto Fortešs, kurš no labā flanga veica centrējumu Ikauniekam, tomēr bumba iegriezās tieši jelgavnieku vārtu tālajā stūrī (2:0). Savukārt 76. minūtē Fraidejs izmantoja izgājienu vienam pret vienu Kurakinu – 3:0.

Spēles beigās “Liepājas” labo vakaru gan pabojāja vārtsarga Raļkeviča paviršība, kas noveda pie uz maiņu nākušā “Jelgavas” snaipera Ņikitas Ivanova gūtajiem vārtiem (1:3). Labas iespējas papildināt savu punktu ražu liepājniekiem būs arī nākamajās trīs spēlēs, kurās “Liepāja” cīnīsies ar Rīgas “Metta”, “Valmiera Glass/ViA” un “Daugavpils” komandām.

“Liepāja” – “Jelgava” 3:1 (0:0)

Goals: Ikaunieks 47`, Raļkevičs 67`, Fraidejs 76` – Ivanovs 90`.
Liepāja: Raļkevičs – Jaunarājs-Janvāris, Ķigurs, Jurkovskis, Žuļevs (Ivanovs 46`), Fortešs (Spataru 77`), Tobers, Strumija, Kouadio (Toress 70`), Fraidejs, Ikaunieks.
Jelgava: Kurakins – Minkevičs, Rode, Biljans, Fernandess (Bidzinašvili 57`), Kozlovs, Hvoiņickis, Krušatins (Ivanovs 63`), Votinovs, Marušičs, Mikicejs.
Yellow cards: Strumija 23`.
Tiesnesis: Andris Treimanis.

Author: fkliepaja.lv