“Optibet” futbola Virslīgā svētdien, 20. oktobrī noritēs atlikušās divas 33. kārtas spēles. Pirms šīm spēlēm vēl trīs komandas saglabā teorētiskas cerības nogrūst “Ventspili” no bronzas pozīcijas.

Vakardien “Riga” sagrieztos rasolus un saceptās karbonādes nācās ietīt pārtikas plēvē un nolikt atpakaļ ledusskapī, jo čempionu svinības nācās atlikt. “Ventspilij” izraujot uzvaru pēdējās sekundēs ar 2:1, Virslīgas čempionu kauss palika nepasniegts, bet cīņā par bronzas medaļām un Eirokausu ceļazīmēm kurzemnieki var nedaudz uzelpot, jo par trīs punktiem palielināts handikaps pār sekotājiem.

 

Šodien gan laukumā dosies trīs komandas, kurām pirms šodienas spēles pastāv izredzes noķert un pat apsteigt “Ventspils” futbolistus. Kurzemnieku tuvākie sekotāji turnīra tabulas ceturtajā pozīcijā ir Jūrmalas “Spartaks” futbolisti. Spartakiešus no ventspilniekiem šķir septiņi punkti, taču jūrmalniekiem ir par divām spēlēm mazāk, kas pie veiksmīgiem iznākumiem ļaus Nuncio Zavatjeri komandai visai ātri panākt dzeltenzilos. Šobrīd ceturtā vieta Virslīgas turnīrā gan neko negarantē, jo Latvijas kausa rezultāti var noņemt Eirokausu ceļazīmi šīs vietas ieguvējai, tādēļ viss “Spartaka” fokuss ir uz trešās vietas panākšanu un bronzas iegūšanu.

Pretī “Spartaks” futbolistiem šodien stāsies “Metta”. Virslīgas tabulā Andra Riherta trenētā komanda arī šogad atrodas pārspēļu zonā, kas gan šajā sezonā ir pēdējā vieta turnīrā. Zaļie labprāt šogad no pārspēļu aizvadīšanas izvairītos, taču lai tas notiktu nepieciešams apsteigt daugavpiliešus, kuri atrodas trīs punktu attālumā. Pret spartakiešiem “Metta” šosezon veicies visai labi. Pirmajā savstarpējā spēlē “Metta” pārliecinoši uzvarēja ar 3:0, pēcāk minimāli piekāpjoties, bet līdz šim pēdējā spēlē spēlējot neizšķirti 1:1.

Individuāla cīņa gaidāma par Virslīgas labāko bombardieru topā. “Spartaka” līderis Nemanja Belakovičs šosezon guvis deviņus vārtus un var mest izaicinājuma cimdu “Mettas” nozīmētajam pendeļu izpildītājam Tamirlanam Džamalutdinovam, kurš sešus no saviem desmit vārtiem guvis ar 11 metru sitieniem. Augstāk par šiem diviem spēlētājiem ir tika Virslīgas labākais bombardieris Darko Lemajičs un no jau turnīru atstājušais Tosins Aijegūns. Belakoviča un Džamalutdinova cīņu par Virslīgas otrā labākā vārtu guvēja godu šodien no pulksten 14:00 varēs vērot Sportacentrs.com tiešraidē.

 

Pārkārtojumus turnīra tabulā var ienest spēle Baltijas jūras krastā. “Liepāja” stadionā “Daugava” uzņems piekto pozīciju ieņemošo “Valmiera Glass/VIA”. Ja liepājnieki tiks pie trešās uzvaras pēc kārtas, tad turnīra tabulā Kurzemes komanda var nobīdīt vidzemniekus no viņu iesildītās piektās pozīcijas. Matemātiski “Liepājai” pastāv iespēja turnīra tabulā noķert arī trešajā vietā esošo “Ventspili”, bet lai tas notiktu no šīs spēlēs uz priekšu jāsakrīt pilnīgi viesiem spēļu iznākumiem liepājniekiem labvēlīgā gultnē.

“Liepāja” šosezon ir viena no trīs komandām, kura divreiz atbrīvojusi galvenos trenerus. Tāpat kā “Riga” un “Ventspils” komandām arī liepājnieki nebija apmierināti ar iepriekšējo treneru darbu. Sezonas laikā durvis tika parādītas gan skotam Gordonam Jangam, gan vietējam vecmeistaram Aleksandram Starkovam. Ilggadējā Latvijas izlases galvenā trenera Starkova atbrīvošana uz emocionālā pacēluma ļāvusi “Liepājai” izcīnīt divas uzvaras pēc kārtas, atgriežot komandai nelielu cerību stariņu cīņā par Eirokausiem.

Tamaza Pertijas iepriekšējā darba vieta bija tieši “Liepāja”, no kuras gruzīnu speciālists tika atbrīvots pagājušajā vasarā. Pirmā atgriešanās Liepājā Pertijam nebija sekmīga, piedzīvojot zaudējumu ar 0:1. Tagad trenerim un valmieriešiem jāmēģina par to reabilitēties, jo zaudējums var maksāt ne tikai ļoti dārgi Eirokausu sapņa sakarā, bet var arī atņemt piekto vietu turnīra tabulā. Savās mājās divas reizes valmierieši ir minimāli šo Kurzemes komandu uzvarējuši, taču dabīgais laukums pierastāks ir tieši Vēju pilsētas komandai.

 

Sezonas laikā abām komandā grūti gājis ar uzticama vārtu guvēja atrašanu. Tikai pēc Starkova atbrīvošanas atvēries Jānis Ikaunieks, kurš pēdējās divās spēlēs guva pa vārtiem, kopumā savu vārtu skaitu šajā sezonā palielinot līdz sešiem. Savukārt valmieriešiem neviens no spēlētājiem nav guvis vairāk par diviem vārtiem. Portugālis Žoržinju spoži ienāca komandā ar četriem precīziem sitieniem, bet visai ātri viņa zvaigzne nodzisa. Tāpat visu sezonu aktīvi spēlējošajam Ērikam Punculam izdevies gūt vien četrus vārtus. Valmieriešu spēles šajā sezonā ir visai mazrezultatīvas, tādēļ Liepājā uzvarētāju liktenis var izšķirties ar tikai vieniem vārtiem. Šo spēli translēs LTV7.

Author: sportacentrs.com

FOTO : Mārtiņš Sīlis