“Optibet” futbola Virslīgas otrās kārtas noslēdzošajā spēlē par varoni kļuva Mārtiņš Ķigurs, kurš guva divus vārtus, kaldinot “Liepājas” uzvaru 3:0 pār Rīgas “Metta”. Kurzemniekiem šis bija otrais “sausais” panākums šajā sezonā.

Cīņas ievadā vairāk laika ar bumbu pavadīja liepājnieki, taču tas sākotnēji nenesa daudz bīstamu momentu pie “Metta” vārtiem. Visnotaļ ātrajā spēlē abas komandas nopelnīja vairākas iespējas izpildīt standartsituācijas, tomēr arī tās nenoveda pie lielas bīstamības. “Liepāja” spēles sākumā nekautrējās no tālsitienu izpildīšanas, sevišķi redzams laukumā bija Amansiu Fortišs.

Mača spilgtākais moments sekoja 27. minūtē, kad viesu soda laukumā ielauzās un, liecoties uz priekšu, bumbu vārtu labējā devītniekā pret pārliktni ļoti skaisti ieraidīja Ķigurs.

Puslaika izskaņā aktīvāk uzbrukumos devās arī “Metta”, taču neko vairāk par standartsituāciju izveidošanu viesi paveikt nespēja, liepājniekiem, dodoties puslaiku pārtraukumā, saglabājot minimālu pārsvaru.

Pēc 15 minūšu pauzes “Liepāja” spēja atgūt iniciatīvu, vienā no epizodēm vienatnē ar rīdzinieku vārtsargu Helmutu Saulīti nokļūstot pirmo vārtu autoram Ķiguram, kurš šoreiz nedaudz apjuka un raidīja bumbu pāri vārtiem. Tomēr Ķiguram izdevās reabilitēties par šo neveiksmīgo epizodi, 54. minūtē pēc liepājnieku veiktā presinga bumbai vārtu priekšā atkal nonākot pie liepājnieka, kurš precīzi pārcēla bumbu pāri vārtsargam, panākot 2:0.

Turpinājumā pavisam nedaudz līdz “Liepājas” trešo vārtu guvuma nokārtošanai pietrūka laukumā uz maiņu nākušajam Ričardam Emekam Fraidejam, kurš no asa leņķa nespēja sodīt no vārtiem pārsteidzīgi izgājušo vārtsargu Saulīti. Tomēr 77. minūtē Fraidejam savu tomēr izdevās panākt – nigērietis 3:0 panāca ātrā uzbrukumā pēc Artūra Karašauska piespēles.

Liepājnieki uzvaru sēriju lūkos turpināt 26. jūnijā, kad viesosies pie čempiones “Riga”. Savukārt “Metta” 25. jūnijā uzņems “Jelgavu”.

“Liepāja” – Rīgas “Metta” 3:0 (1:0).
Vārti: Ķigurs 27`, 54`, Fraidejs 77`.
Brīdinājumi: Birka 8`.
Liepāja: Raļkevičs – Žuļevs (Gabovs 72`), Keitā, Jurkovskis, Fortišs (Fraidejs 58`), Beduī, Jahaja, Ivanovs, Toress (Dodo), Ķigurs (Čudars 72`), Karašausks.
Metta: Saulītis – Točukvu, Perasolli (Vapne 67`), Kajembē (Zēģele 72`), Gulbis, Ozoliņš, Šibass (Ķipsts 67`), Fazilī (Vientiess 80`), Birka, Masangane, Krollis.
Galvenais tiesnesis: Artūrs Vītoliņš.

Author: sportacentrs.com

FOTO : fkliepaja.lv