Latvijas kausa izcīņas astotdaļfināla kārtu izdevās pārvarēt “Liepājas” futbolistiem, kuriem savās mājās grūtā cīņā nāca uzvara pār “Daugavpili” ar 1:0. Pamatlaika pēdējās desmit minūtēs kurzemnieku uzvaru izrāva ganietis Seidu Jahaja.

“Liepāja” kausa izcīņas astotdaļfinālā laukumā sūtīja ja ne pašu, tad ļoti tuvu oprimālajam sastāvam. Ņmeot vērā saspringto situāciju Virslīgas tabulā, viens no ceļiem uz Eirokausiem Kurzemes komandai varētu būt tieši caur Latvijas kausu. Tādēļ vaļības liepājnieku sastāva izvēlē Dmitrijs Mološs neatļāvās. “Daugavpilij” tikmēr nedēļas nogalē priekšā principiālas mačs ar “Jelgavu”, kam būs liela nozīme, lai izvairītos no pārspēlēm. Tā kā pirms dažām dienām daugavpilieši savās mājās no liepājniekiem pamatīgi norāvās pa muguru Virslīgas mačā, tad uz nākamo tikšanos dažu dienu laikā Latgales komandas sastāvā bija samērā daudz izmaiņu.

Biežāk mača ievadā uz priekšu devās “Liepāja”, taču bīstamāku momentu izveidoja viesi. Marko Regžam bumbu praktiski no galvas nocēla Seidu Jahaja, ļaujot Valentīnam Raiļkevičam izvairīties no izmisīga lēciena, lai mēģinātu glābt kurzemniekus no nonākšanas iedzinējos. Tuvojoties pusstundas atzīmei uz laika tablo, “Liepāja” bija sakrājusi virkni ar stūra sitienu iespējām, taču Latgales komandas aizsardzība neļāva mājiniekiem izdarīt sitienus pa Ņikitas Šaraņina sargāto cietoksni. Lai gan līdz pirmā puslaika beigām teritoriālais pārsvars mājiniekiem bija visai nospiedošs, taču labāka iespēja pārtraukumā doties ar vadību bija latgaliešeim. Puslaika izskaņā “Daugavpils” tika pie stūra sitiena, kuā viesi bumbu nogādāja otrajā stāvā līdz Ivodu Akintolam, taču līdz vārtu līnijai bumba neaizgāja, tai iestrēgstot spēlētāju burzmā. Tādējādi komandas pārtraukumā gāja pie bezvārtu neizšķirta.

Aleksandrs Gorškovs uz otro puslaiku sūtīja pamatīgi izmainītu sastāvu, pārtraukumā veicot piecas spēlētāju maiņas. Latgales komandas svaigie spēki otrā puslaika pirmajās minūtēs ar enerģisku spēli izveidoja vairākas vārtu gūšanas epizodes, tomēr līdz rezultatīvam sitienam daugavpiliešiem nedaudz pietrūka. Pie pretējiem vārtiem ļoti rūpīgi tika pieskatīts “Liepājas” uzbrukuma radošais motors Artūrs Karašausks, daugavpiliešiem neļaujot pretinieku spēles veidotājam izpausties soda laukuma tuvumā.

Spēles rezultāts beidzot tika atklāts nepilnas desmit minūtes pirms mača pamatlaika beigām. “Liepāja” izpildīja savu kārtājo stūra stienu, kuru mājiniekiem šajā spēlē netrūka, taču līdz 82. minūtei “Daugavpils” allaž uzvarēja cīņu otrajā stāvā. Šoreiz Eduards Tīdenbergs raidīja īsu piespēli soda laukuma tuvajā stūrī, kur viesu komandas spēlētāju nebija. Seidu Jahaha ar galvu pārvirzīja bumbu vārtu virzienā. Spēles rīks atsitās pa vārtu pārliktņa apakšējo daļu, ielezot vārtos un ļaujot liepājniekiem izvirzīeties vadībā ar 1:0.

Spēles izskaņā “Daugavpils” metās glābt spēli, pie labākās epizodes tiekot Edgaram Ivanovam. Daugavpiliešu futbolists, gan neizvēlējās labāko uzbrukuma pabeigšanas veidu, veicot vārtsargam ērti tveramu sitienu ar galvu. Latgales komandai tā arī neizdevās atslēgt Raļkeviča vārtus. Tādējādi kausa ceturtdaļfinālā iesoļoja “Liepāja”.

“Liepāja” – “Daugavpils” 1:0 (0:0)
Goals: Jahaja 82′
Yellow cards: Karašausks – Toņiševs, Ivanovs, Ažetijs
Liepāja: Raiļkevičs, Jurkovskis, Jahaja, Keita, Joksimovičs, Tīdenbergs, Teiho (Ukpa 86′), Berzjokins, Ķigurs (Stuglis 67′), Karašausks, Garbačiks (Fraidejs 86′).
Daugavpils: Šaraņins, Ažetijs, Kudeļkins, Akintola (Akpudže 46′), Ohori (Ivanovs 46′), Kovaļovs (Raščevskis 46′), Ņičiporenko (Toņiševs 46′), Nagamatsu, Iļjins, Žaldovskis, Regža (Makejevs 46′).
Referee: Aleksandrs Anufrijevs

Author: sportacentrs.com

FOTO : fkliepaja.lv