“Optibet” futbola Virslīgā ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnīja “Liepājas” futbolisti, kuri ar rezultātu 3:0 apspēlēja “Mettu”, tādējādi nonākot viena punkta atstatumā no ceturtās vietas turnīra tabulā.

Spēles rezultātu “Liepāja” varēja atvērt mača astotajā minūtē, kad Eduards Tīdenbergs pēc veica soda sitienu, centrējot bumbu pretinieku vārtu priekšā. Seidu Jahajam līdz bumbai aizstiepties neizdevās, bet Seidinu Keitā pie tās tika, taču no pašas vārtu priekšas pārsita bumbu pāri mērķim. Helmuta Saulīša sargāto cietoksni mēģināja iekarot arī Ingars Stuglis, taču arī viņa centieni rezultatīvi nebija, tādējādi pirmā puslaika vidū rezultātam vēl aizvien esot ar divām nullēm.

“Liepāja” krietni biežāk devās pretinieku vārtu virzienā arī puslaika otrajā pusē. Taču nekādi līdz bīstama sitiena iespējai mājiniekiem tikt neizdevās. “Mettas” aizsargi visai drošsirdigi saspēlējās savu vārtu tuvumā, taču liepājniekiem neizdevās pārtvert bumbu, lai izveidotu bīstamu situāciju. Pārtraukumā komandas tā arī devās pie bezvārtu neizšķirta.

“Liepāja” pašu spēkiem bumu līdz “Mettas” vārtiem īsti nogādāt nespēja. Taču otrā pusaika desmitajā minūtē talkā nāca oponenti. Savu vārtu priekšā bumbā sapinās no Spānijas īres “Mettā” atpakaļ atnākušais Lukmans Zakari. Nigērietis nesavaldīja bumbu un tā nonāca tieši uz kājas Valērijam Garbačikam, kurš spēlē ienāca no maiņas pēc pārtraukuma. Baltkrievu uzbrucējs trieca bumbu vārtu tīklā, izvirzot liepājniekus vadībā ar 1:0. Vien divas minūtes vēlāk otrs uz maiņu nākušais liepājnieks Mārtiņš Ķigurs varēja dubultot mājinieces pārsvaru, taču bumbu atvairīt spēja Saulītis.

Nedaudz vairāk kā divdesmit minūtes līdz spēles izskaņai savu pārsvaru liepājnieki dubultoja. Artūrs Karašausks izpildīja stūra sitienu, bet pirmo vārtu autors Gabračiks no tuvā staba bumbu pagarināja uz soda laukuma vidu, kur akrobātiskā lēcienā sitienu izpildīja Dodo. Bumba skaistā lidojumā atrada “Mettas” vārtu stūri, ļaujot “Liepājai” panākt rezultātu 2:0.

Jau spēles kompensācijas laikā pamatīgu kļūdu pieļāva “Metta”, uzdāvinot bumbu Karašauskam. “Liepājas” rezultatīvākais spēlētājs aizvilka bumbu līdz pretinieku soda laukumam un atdeva piespēli pilnīg brīvajam Mārtiņam Ķiguram, kurš komandas biedra labvēlību nepievīla, raidot trešo bumbu viesu komandas vārtos. Spēle noslēdzās ar kurzemnieku uzvaru – 3:0.

“Liepāja” – “Metta” 3:0 (0:0)
Goals: Gabračiks 55′, Dodo 69′, Ķigurs 90’+1
Yellow cards: Šimičs
Liepāja: Raiļkevičs, Jurkovskis, Keita (Zelmanis 90’+2), Šimičs, Joksimovičs, Jahaja (Ķigurs 46′), Stuglis, Berjozkins, Tīdenbergs (Dodo 61′), Karašausks, Fraidejs (Garbačiks 46′).
Metta: Saulītis, Ķipsts, Uldriķis, Zakari, Kirkils, Korotkovs (Guliaks 88′) , Ozoliņš (Vientiess 80′), Kadriu (Vapne 75′), Zēģele (Krjukovičs 75′), Masangane (Kajembē 75′), Krollis.
Referee: Mareks Ķere

Author: sportacentrs.com

FOTO : fkliepaja.lv