“Optibet” futbola Virslīgas pirmā spēļu diena noslēdzās ar “Liepājas” uzvaru savās mājās ar rezultātu 4:1 pār potenciālo turnīra pastarīti “Mettu”. Pēc četru gadu pārtraukuma atgriežoties “Liepājā” oficiālā spēlē, ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli izcēlās Dāvis Ikaunieks.

“Mettas” līdzjutēji Liepājā savas iemīļotās komandas desmitās sezonas Virslīgā uzsākšanu nosvinēja ar dūmu sveču piededzināšanu un pamatīga, zaļa mākoņa izveidošanu stadiona “Daugava” rezerves laukumā. Dūmu aizsegā teju pirmajā minūtē vārtus gandrīz guva liepājnieki, kuri iekurināja pirtiņu pie Jāņa Beka sargātajiem vārtiem. Mača 18. minūtē “Liepāja” kreatīvi izspēlēja stūra sitienu. Marko Simičs ar galvu piespēlēja bumbu uz vārtu kreiso malu, kur Dāvis Ikaunieks no gaisa šķēla pa spēles rīku, satricinot “Mettas” komandas vārtu tīklu. Tādējādi Ikaunieka atgriešanās “Liepājā” noveda pie vārtu guvuma un kurzemnieku izvirzīšanās vadībā ar 1:0.

Pirmā puslaika otrajā pusē “Metta” palika nedaudz drosmīgāka, cenšoties doties pretinieku vārtu virzienā. Zaļibaltajiem gan nekas īpaši bīstams neizdevās, tāču “Liepāja” piecas minūtes līdz puslaika beigām dubultoja savu pārsvaru. Artūrs Karašausks veica piespēli pirmo vārtu autoram Ikauniekam, kurš paripināja bumbu savam komandas biedram atpakaļ. Karašausks no soda laukuma stūra raidīja bumbu vārtu tālajā augšējā stūrī, panākot rezultātu 2:0. Ar šādu pārsvaru liepājnieki devās lielajā pārtraukumā.

Mača otrais puslaiks sākās ar aukstu dušu Kurzemes komandai. “Metta” izveidoja zibenīgu uzbrukumu, zaļibaltajiem no labās malas veicot centrējumu soda laukumā, kur veiklākais bija nigēriešu uzbrucējs Junusa Muritala. Metta samazināja starpību līdz minimumam (2:1), bet epizodē sāpīgi pie ceļgala ķērās Oleksandrs RIbka. Pēc medicīnas personāla iesaistīšanās, pieredzējušais ukraiņu vārtsargs tomēr nebija gatavs spēli turpināt, vārtos stājoties Krišjānim Zviedrim. “Metta” gan savu samazināto rezultāta starpību ātri atdeva. Karašausks veica reidu pa savu kreiso malu un ar piespēli centās soda laukumā atrast Ikaunieku, taču bumbai ceļā galvu lika Normunds Uldriķis, ievirzot to savos vārtos un palielinot mājinieku pārsvaru līdz 3:1.

Efektīgs vārtu guvums varēja padoties Mārtiņam Ķiguram, kurš uzsita pa vārtiem no tālās distances, taču Ķiguram izdevās vien satricināt vārtu pārliktni, ne palielināt “Liepājas” pārsvaru. Vēlāk no soda laukuma līnijas Dodo centās atklāt savu šīs sezonas vārtu rēķinu, taču Brazīlijas futbolists pārsita bumbu pāri “Mettas” vārtiem. Spēles kompensācijas laika izskaņā Karašausks bija pavisam tuvu saviem otrajiem vārtiem, taču Beks izvilka bumbu no vārtu apakšējā stūra. Taču sekojošajā stūra sitienā Karašausks piespēlēja bumbu Seidinam Keitā, kurš pirms finālsvilpes noprecizēja spēles beigu rezultātu 4:1.

“Liepāja” – “Metta” 4:1 (2:0)
Goals: Ikaunieks 18′, Karašausks 40′, Keitā 90’+5 – Muritala 49′ Uldriķis 54′ (s.v.)
Yellow cards: Joksimovičs
Liepāja: Ribka (Zviedris 54′), Kārkliņš, Keitā, Simičs (Isajevs 87′), Joksimovičs, Tīdenbergs, Berjozkins (Baga 61′), Ķigurs (Ukpa 87′), Karašausks, Dodo, Ikaunieks (Gordeičuks 61′).
Metta: Beks, Novikovs, Čudars, Uldriķis, Birka, Fedorovičs, Vientiess (Strods 83′), Vapne, Zelenkovs (Rēķis 83′), Tālbergs (Lūsiņš 46′), Muritala (Puzirevskis 78′).
Referee: Artis Ķēniņš

Author: sportacentrs.com

FOTO : fkliepaja.lv