“Optibet” futbola Virslīgā pie panākuma Kurzemes komandu cīņā tika “Liepāja”, apspēlējot “Ventspils” futbolistus ar rezultātu 3:1. Visos trīs liepājnieku vārtos piedalījās Eduards Tidenbergs, savukārt “Ventspils” rindās pēc četru ar pusi gadu pārtraukuma atgriezties ar vārtiem izdevās Vladimiram Mukinam.

Kurzemes derbijā būtiskas izmaiņas sastāvā bija “Liepājai”. Diskvalifikācijas dēļ nevarēja palīdzēt komandas kapteinis Marko Simičs, bet sastāvā nebija iekļauts Artūrs Karašausks. Tādēļ sākumsastāvā devās Vjačeslavs Isajevs un pēc zināma pārtraukuma atgriezās

Lielāka kontrole pār bumbu mača ievadā bija liepājniekiem, taču otra Kurzemes komanda centrās apdraudēt mājinieku komandas vārtus ar pretuzbrukumiem. Pirmā puslaika vidū “Ventspilij” dārgi varēja maksāt Andrija Sahneviča kļūda savā soda laukumā. Ukraiņu uzbrucējs uzdāvināja pertiniekiem lielisku vārtu gūšanas iespēju, taču epizode palika bez sitiena, pirmajam līdz bumbai paspējot Deli Alampasu.

Pēc nospēlētas pusstundas tika gūti spēles pirmie vārti. No kreisās malas bumbu pretinieku soda laukumā cēla Eduards Tīdenbergs. Līdz bumbai ar galvu aizsniedzās Dodo, ievirzot bumbu “Ventspils” vārtu apakšējā stūrī. Tie bija pērnās sezonas Virslīgas labākā bombardiera otrie vārti šajā sezonā, panākot liepājniekiem vadību ar 1:0. Pirmā puslaika izskaņā ventspilnieki jau bija nedaudz nomierinājušies un gaidīja, ka pārtraukumā dosies ar minimālu deficītu. Tomēr pēc auta izmešanas negaidītu sitienu no soda laukuma stūra veica Tīdenbergs, kurš spēcīgi iešķēla bumbu vārtu tālajā stūrī, panākot “Liepājai” pārsvaru ar 2:0.

Otrā puslaika ievadā Tīdenbergs iekūra pirtiņu pie savas bijušas komandas vārtiem, teju sadarbībā ar Dodo nokārtojot trešo vārtu guvumu. Tika Alampasu lēciens pasargāja dzeltenzilo komandu no vārtu zaudējuma. Brītiņu vēlāk Dodo teju tika pie saviem otrajiem vārtiem, bet bumba, pēc atsišanās pret pārliktni, nolēkāja pa vēru līniju. Tiesneši vārtu guvumu šajā epizodē nesaskatīja. Bez trešajiem vārtiem “Liepāja” nepalika, jo pēc Tīdenberga piespēles izcili precīzi vārtu augšējā stūrī bumbu raidīja Jurijs Tkačuks. Tikai nelaime tāda, ka Tkačuks spēlē “Ventspils” centra aizsardzībā un iesita bumbu savu vārtu devītniekā.

Divdesmit minūtes līdz mača beigām iespēju pierakstīties vārtu guvēju ailītē izšķērdēja uz maiņu nākušais Dāvis Ikaunieks, kurš caur labo malu ielauzās soda laukumā, bet aizsita bumbu garām mērķim. Uz pēdējām 15 minūtēm “Liepājai” pirmo reizi šajā sezonā laukumā devās Daniils Hvoiņickis. Savukārt cita atgriešanās pēc pamatīga pārtraukuma bija “Ventspils” rindās, laukumā dodoties Vladimiram Mukinam. Aizsargam Mukinam atgriešanās “Ventspils” galvenās komandas rindās sanāca patiešām lieliska. Piecas minūtes līdz spēles beigām Tkačuka centrēto bumbu Mukins ar galvu ievirzīja Krišjāņa Zviedra sargātajos vārtos, neļaujot “Liepājai” tikt pie “sausās” uzvaras. Spēle noslēdzās ar “Liepājas” uzvaru 3:1.

“Liepāja” – “Ventspils” 3:1 (2:0)
Goals: Dodo 32′, Tīdenbergs 45′ – Tkačuks 56′ (s.v.), Mukins 86′
Yellow cards:
Liepāja: Zviedris, Kārkliņš, Isajevs, Keita, Veretilo, Baga, Berjozkins, Ukpa (Stuglis 60′), Tīdenbergs, Dodo, Gordeičuks (Ikaunieks 60′).
Ventspils: Alampasu, Kokarītis, Tkačuks, Sahnēvics, Malovičs, Sinicja (Mukins 66′), Bite (Seneško 66′), Varšanidze (Rozancevs 66′), Dusalijevs, Andželkovičs (Neilands57′), Kurtišs.
Referee: Edgars Maļcevs

Author: sportacentrs.com

FOTO : fkliepaja.lv