“Optibet” futbola Virslīgā ceturtajā pozīcijā nostiprinājās “Liepājas” futbolisti, kuri ar rezultātu 2:0 apspēlēja “Mettu”, tādējādi sagādājot galvaspilsētas jauniešu komandai ceturto “sauso” zaudējumu pēc kārtas.

Pēc Dmitrija Mološa atbrīvošanas no “Liepājas” komandas galvenā trenera spēlē pret “Mettu” kurzemniekus vadīja Mareks Zuntners, lai gan drīzumā par “Liepājas” galveno treneri varētu kļūt serbu speciālists Nebojša Vigņevičs. Taču jau komandas rindās parādījušies trīs jauni Serbijas futbolisti. Šajā mačā uz rezervistu soliņa jau bija 20 gadu vecais un teju divus metrus garais serbu vārtsargs Luka Radotičs un 26 gadus vecais uzbrucējs Milans Mirosavļevs. Virslīgas pieteikumā liepājniekiem iekļauts, bet šajā mačā vēl nebija 29 gadus vecais serbu centra aizsargs Milošs Ostojičs, kurš savulaik spēlējis Belgradas “Partizan” sastāvā. Tieši Ostojičs ir skaļākais starp trīs jaunpienācējiem. Viņa kontā ir trīs Serbijas čempiontituli, Serbijas kauss, kā arī Baltkrievijas čempiontituls un Superkauss ar BATE.

Mača pirmajās desmit minūtēs “Mettai” izdevās izdarīt divus sitienus Krišjāņa Zviedra sargātajos vārtos, liekot Kurzemes komandas vārtsargam tvert viesu sistās bumbas. Pie divdesmit nospēlētu minūšu robežas Vjačeslavs Isajevs pie sava soda laukuma nogāza Emīlu Birku, dodot viesiem lielisku soda sitiena izpildīšanas pozīciju. “Metta” radoši aizsedza sitiena brīdi, bet Lukasa Vapnes triektā bumba iedūrās liepājnieku spēlētāju mūrītī.

Mača 27. minūtē centra pussarga pozīcijā spēli aizvadošais Seidinā Keitā ar lielisku piespēli sitiena pozīcijā izvirzīja Dāvi Ikaunieku, kurš no soda laukuma vidus nodārdināja Jāņa Beka sargāto vārtu pārliktni. Bumba atleca atpakaļ pie paša Ikaunieka, taču viņam bumbu ar galvu mērķī sist nesanāca. Tomēr bez sava vārtu guvuma “Liepāja” nepalika. 31. minūtē Jevgeņijs Berjozkins aplaupīja Gabrielu Kirkilu un nogādāja bumbu soda laukumā Hoganam Ukpam. Nigēriešu pussargs izdarīja sitienu, bumbai atsitoties pret vārtu pārliktni un iegriežoties liepājniekiem laimīgi, ielecot aiz vārtu līnijas – 1:0. Vēl pirmā puslaika noslēgumā Dodo bija iespēja dubultot savas komandas pārstaru, taču viņa sistā bumba pārlidoja pāri vārtiem.

Mača otrajā puslaikā cīņā soda laukumā nokrita “Mettas” aizsargs, nospēlējot bumbu ar roku. Spēles soģis Aleksandrs Golubevs norādīja uz 11 metru soda sitiena atzīmes. Ilgi bumbu nespēja sadalīt Dāvis Iaunieks un Dodo. Pēc brazīļa iepriekšējā spēlē nerealizētās pendeles, 11 metru soda sitienu vēlējās izpildīt Latvijas izlases uzbrucējs. Ilgu strīdu rezultātā pie pendeles izpildīšanas tomēr tika Dodo, kurš divas spēles pēc kārtas nekļūdijās, no soda sitiena atzīmes panākot 2:0 “Liepājas” labā.

Mača noslēdzošajā daļā laukumā devās “Liepājas” jaunais papildinājums Mirosavļevs, kurš Serbijas Superlīgā karjeras laikā guvis 18 vārtus. 13 minūtes pirms pamatlaika beigām Ikuto Gomi ar piespēli izvirzīja pret liepājnieku vārtiem Kristeru Lūsiņu. “Metas” uzbrucēju soda laukumā gar zemi nogāza Isajevs, bet tiesneša svilpe nekādu skaņu neizdeva. Nepilnas desmit minūtes pirms mača noslēguma Mareks Zuntners vienlaicīgi veica četru spēlētāju nomaiņu. Mača noslēgumā rezultāts nemainījās, liepājniekiem gūstot uzvaru ar 2:0 un nostiprinoties turnīra tabulas ceturtajā pozīcijā. Savukārt “Metta” nav guvusi vārtus jau ceturto spēli pēc kārtas, piedzīvojot kārtējo bezvārtu zaudējumu šajā sezonā.

“Liepāja” – “Metta” 2:0 (1:0)
Goals: Ukpa 32′, Dodo 58′ (11m)
Yellow cards: Tkačuks, Kārkliņš – Musā, Kirklis, Gomi, Ozoliņš
Liepāja: Zviedris – Kārkliņš, Simičs, Isajevs, Veretilo (Žuļevs 81′) – Tkačuks, Ukpa (Toress 81′), Keitā, Berjozkins (Hvoiņickis 81′) – Ikaunieks (Stuglis 81′), Dodo (Mirosavļevs 66′).
Metta: Beks – Kirkils (Federovičs 58′), Musā, Uldriķis (Vientiess 72′), Korotkovs, Birka – Ozoliņš, Čudars, Vapne – Lūsiņš Puzirevskis (Gomi 46′).
Referee: Aleksandrs Golubevs

Author: sportacentrs.com

FOTO : fkliepaja.lv