UEFA Konferenču līgas kvalifikācijas otrajā kārtā sāpīgu neveiksmi piedzīvoja Latvijas kausa īpašniece “Liepāja”, kas savā laukumā atbildes spēlē gan pamatlaikā, gan papildlaikā cīnījās 0:0 pret Sofijas CSKA, pēcāk sekojošajā 11 metru sitienu sērijā Bulgārijas komandai piekāpjoties ar 1:3.

No spēles pirmajām sekundēm laukumā ritēja piesardzīgs aizsardzības futbols, noslēgtā mačā komandām bīstami uzbrūkot vairāk izņēmuma pēc un pretinieku kļūdu dēļ nekā pēc precīzām izspēlēm. Liepājnieki pirmajā puslaikā viskvalitatīvāko sniegumu rādīja apmēram no 15. līdz 35. minūtei, kad tuvu vārtu guvumam vienā no epizodēm nokļuva serbu leģionārs Milans Milosavļevs, kurš bumbu raidīja garām vārtu kreisajam stūrim.

Izņemot tālās piespēles, standartistuācijas, vienības piekopa ļoti lēnu un taktisku spēli. Vēl viens izņēmums bija viens Sofijas CSKA izveidotais moments, kurā viesi atņēma bumbu “Liepājas” aizsargiem, izveidoja ātru saspēli, kuras noslēgumā sitienu pa pustukšiem vārtiem izdarīja Ekvadoras izlases pussargs Žordi Kaisedo, liepājniekus no vārtu zaudējuma glābjot aizsargam Seidinā Keitā, kurš bumbu izsita no vārtu līnijas.

Pēc pārtraukuma futbols kļuva vēl noslēgtāks, vienībām vēl retāk dodoties ātros uzbrukumos, kā arī pamatā laimi meklējot ar tālajām piespēlēm. Liepājnieki gan bija ļoti tuvu, lai cīņu beigtu pamatlaikā, Dodo CSKA soda laukumā apspēlējot divus pretinieku aizsargus, taču no nelielas distances nespējot trāpīt vārtu tālajā stūrī, sitienu bloķējot bulgāru kluba aizsargam.

Papildlaikā bija vērojams kas līdzīgs, “Liepājai” atsitot visus CSKA centienus ielenkt kurzemnieku soda laukumu, kā arī pašiem pēdējās sekundēs nokļūstot tuvu vārtu guvumam – pēc Eduarda Tīdenberga izpildītā stūra sitiena no labas pozīcijas bumbu garām CSKA cietoksnim raidīja viens no “Liepājas” aizsargiem.

11 metru sitienu sērija liepājniekiem izvērtās par bēdu ieleju, CSKA vārtsargam Bušato atvairot gan ukraiņa Jurija Tkačuka, gan laukumā uz maiņu nākušā Valērija Šabalas raidījumus, savukārt aizsargam Keitā bumbu triecot pāri CSKA vārtiem. Pretinieku nometnē vienīgo kļūdu pieļāva uzbrucējs Ahmeds Ahmedovs, kurš bumbu raidīja pāri Krišjāņa Zviedra cietoksnim.

“Liepāja” – Sofijas CSKA 0:0, 1:3 11 m s. s.

Yellow cards: Ukpa 53`, Mirosavļevs 73`, Kārkliņš 89`, Ostojičs 105`+1 – Turicovs 23`, Čatakovičs 62`, Jugā 111`.
Liepāja: Zviedris – Keitā, Šimičs, Isajevs, Žuļevs (Veretilo 77`) – Tkačuks, Baga (Kārkliņš 68`), Bjarozkins (Šabala 109`) – Ukpa (Tīdenbergs 109`), Dodo, Mirosavļevs (Ostojičs 91`).
CSKA: Bušato – Maziku, Antovs, Matijs, Turicovs – Kerijs, Čatakovičs (Žefersons 87`), Jugā, Baī (Ahmedovs 115`) – Vildšuts (Jomovs 74`), Kaisedo.
Referee: Marsels Biršans (Rumānija).

Author: sportacentrs.com