“Optibet” futbola Virslīgā sezonas pirmo uzvaru pār valmieriešiem guva “Liepāja”, kas savās mājās ar rezultātu 2:1 uzveica viesus no Vidzemes. Šajā spēlē pēc savainojuma sadziedēšanas laukumā atgriezās liepājnieku pussargs Mārtiņš Ķigurs.

Pēc vairāk nekā mēnesi ilgas pauzes bez Virslīgas spēlēm, “Liepāja” laukumā devās ar formas tērpiem, kas visnotaļ atgādina leģendārā “Liepājas Metalurga” sarkanbalti svītrotās formas. Spēli kurzemnieki sāka potenciāli savā labākajā sastāvā. Tikmēr “Valmierai” nācās iztikt bez sava labākā vārtu guvēja Raimonda Kroļļa, kuram jāizcieš viena mača diskvalifikācija sakrāto brīdinājumu dēļ.

Mača astotajā minūtē tika gūti spēles pirmie vārti. Spēles ievadā lielāku bumbas kontroli uzņēmās liepājnieki. Sitienu no distances izpildīja Seidinā Keitā, tomēr kāju neveiksmīgi bumbas ceļā pielika valmieriešu debitants Romāns Jakuba. Bumbai no ukraiņu centra aizsarga izmainot lidojuma virzienu, Rihardam Matrevicam pretkustībā nācās noskatīties kā tā ielido vārtu pretējā stūrī – 1:0 vadība liepājniekiem.

Cīņas 20. minūtē Džibrils Gejs ar futbola buci trāpīja pa pieri Marko Simičam, kurš par spīti vieglam apdullumam centās palikt laukumā. Tieši Simičs pazaudēja pozīciju laukumā pie spēles pusstundas robežas. Savā soda laukumā zaudējot gaisa cīņu, “Liepājas” aizsardzība ļāva pie bumbas tikt Ibrahimam Sovam, kurš spēcīgi ietrieca bumbu vārtos, panākot izlīdzinājumu spēlē (1:1). Pirmā puslaika kompensācijas laikā valmieriešu vārtus Matrevicam lika glābt Jurijs Tačuks, kurš no tālās distances lidināja bumbu viesu vārtu apakšējā stūrī.

Otrā puslaika pirmajās 15 minūtēs labāka iespēja pārņemt vadību bija valmieriešiem, kad Džibrils Gejs nogādāja bumbu soda laukumā vidzemnieku japāņu jaunpienācējam Masaki Muratam. Tā vietā, lai sistu bumbu vārtos, Murata noorganizēja spēles bumbai lidojumu kosmosa virzienā.

Divdesmit minūtes līdz spēles izsksaņai ceļgala savainojumā iedzīvojās “Valmieras” pamatsastāva spēlētājs Luka Gadrani. Savainojums izskatījās visai nopietns, kas liek bažīties par gruzīnu futbolista iespējām tuvākajā nākotnē palīdzēt savai komandai. 15. minūtes līdz pamatlaika beigām Alvis Jaunzems soda laukumā sadūrās ar Dodo. Spēles soģis Jevgeņijs Vasjukovs nozīmēja uz valmieriešu vārtiem 11 metru soda sitienu. Pendeli nopelnījušais Dodo pats uzņēmās tās izpildīšanu. Matrevics uzminēja sitiena virzienu, taču bumbu atvairīt nespēja, tādējādi liepājniekiem atgūstot vadību ar 2:1.

Mača pēdējo desmit minūšu laikā laukumā uz maiņu devās Mārtiņš Ķigurs, kurš savainojuma dēļ nebija spēlējis kopš marta. Dažas minūtes pirms pamatlaika beigām savu otro dzelteno kartīti saņēma Dodo, dodot vidzemniekiem skaitlisko pārsvaru. Minūti līdz 90 minūšu atzīmes sasniegšanai par “Valmieras” spēles varoni varēja kļūt uz maiņu uznākušais Niks Dusalijevs, pie kura nonāca bumba stūra sitiena brīdī. Tomēr no sezonas pirmajā pusē ventspilnieku krāsās spēlējušais Dusalijevs ar galvu pārsita bumbu pāri liepājnieku vārtiem. Pēdējās kompensācijas laika sekundēs “Liepāju” glāba Vjačeslavs Isajevs, kurš izklupienā bloķēja potenciāli vārtos lidojuošu bumbu. Līdz ar spēles tiesneša svili “Liepāja” pirmo reizi šajā sezonā tika pie punktiem pret Virslīgas vicelīderes pozīcijā esošo “Valmieru”.

“Liepāja” – “Valmiera” 2:1 (1:1)
Goals: Keitā 8′, Dodo 76′ (11m) – Sovs 29′