Latvijas “Optibet” futbola Virslīgas kārtējā spēlē pārsteidzošu panākumu guva Jūrmalas “Spartaks”, kas, pateicoties Leonela Vambā diviem rezultatīviem sitieniem un pārliecinošajam Dāvja Oša sniegumam vārtos, ar 2:1 viesos pārspēja “Liepāju”.

Abas komandas spēli iesāka ar salīdzinoši ātriem vārtu guvumiem, trešajā minūtē liepājniekus priekšgalā izvirzot Krišam Kārkliņam, kurš pēc standartsituācijas izspēles izmantoja apjukumu burzmā “Spartaka” vārtu priekšā – 1:0. Savukārt pēc nedaudz vairāk nekā četrām minūtēm laukuma pretējā galā iespēli soda laukumā veica Raivis Skrebels, Leonelam Vambā apsteidzot “Liepājas” vārtsargu Krišjāni Zviedri – 1:1.

Pirmā puslaika turpinājumā vairāk un nedaudz bīstamāk uzbruka jūrmalnieki, kuri “Liepājas” vārtus samērā bieži apdraudēja ar centrējumiem vai standartsituācijām. Bīstamākais sitiens “Spartakam” izdevās 27. minūtē, kad no nelielas distances, taču asa leņķa bumbu vārtu virzienā spēcīgi raidīja Kvadvo Asamoā, liepājniekus glābjot Vjačeslava Isajeva pašaizliedzībai. Rezultāts līdz puslaika beigām vairs nemainījās.

Pēc puslaiku pārtraukuma iniciatīvu laukumā pārņēma “Liepāja”, kura tomēr nespēja izveidot ļoti spilgtas epizodes pie pretinieku vārtiem. Pēc sākotnējā liepājnieku spiediena izturēšanas augstāk atsāka spēlēt “Spartaks”, Zviedrim atvairot divus Asamoā sitienus. 66. minūtē Liepājas kluba vārti atkal krita, pēc Skrebela veikta centrējuma soda laukumā atkal pārākam “otrajā stāvā” izrādoties 18 gadus vecajam kamerūnietim Vambā, kuram šis bija devītais precīzais sitiens Virslīgas sezonā – 2:1.

Pēc nonākšanas iedzinējos “Liepāja” pakāpeniski atguva teritoriālo pārsvaru, kas gan nevienā brīdī nekļuva nospiedošs. Uzbrukuma smailē bieži nokļuva uz maiņu nākušais Valērijs Šabala, bīstami uzbruka arī Seidinā Keitā, tomēr allaž savā pozīcijā pārliecinošs bija “Spartaka” vārtsargs Dāvis Ošs vai arī bumba lidoja viesu vārtiem secen.

“Liepāja” nākamo spēli aizvadīs 15. augustā Daugavpilī, savukārt “Spartaks” 28. augustā vēlreiz cīkstēsies Liepājā.

“Liepāja” – Jūrmalas “Spartaks” 1:2 (1:1)
Goals: Kārkliņš 3` – Vambā 8`, 66`.
Yellow cards: Žuļevs 18`, Kārkliņš 37`, Garbeloto 41` – Marhijevs 70`, Asamoā 72`.
Liepāja: Zviedris – Keitā, Berjozkins, Isajevs, Žuļevs (Lazarevičs 71`), Miroslavļevs (Šabala 66`), Baga, Garbeloto, Ukpa (Tīdenbergs 71`), Kārkliņš (Hvoiņickis 56`), Tkačuks (Ķigurs 56`).
Spartaks: D. Ošs – Bērenfelds, Marhijevs, Ļotčikovs, Meļņiks (Kramēns 90`+3), Solovjovs, Ogunniji, Asamoā (Soloveičiks 82`), Fraidejs (Vigovskis 62`), Skrebels, Vambā.
Referee: Edgars Maļcevs.

Author: sportacentrs.com

FOTO : fkliepaja.lv