Latvijas “Optibet” futbola Virslīgas 11. kārtas centrālajā spēlē “Liepāja”, pateicoties Nemaņas Belakoviča vārtu guvumam un Krišjāņa Zviedra atvairītajam 11 metru soda sitienam, ar 1:0 pieveica vācu speciālista Torstena Finka vadīto “Riga”.

• Cīņas pirmajā puslaikā vairāk vārtu gūšanas izdevību izveidoja rīdzinieki, tomēr savu teju vienīgo iespēju iekarot pretinieku cietoksni izmantoja “Liepāja” – 12. minūtē pēc kārtējā Roberta Savaļnieka teicamā centrējuma soda laukumā bumbu sitienā ar galvu Roberta Ozola sargātajā cietoksnī raidīja rezultatīvais serbu leģionārs Nemaņa Belakovičs – 1:0. Savaļnieks nopelnīja savu desmito rezultatīvo piespēli šosezon.

• Neilgi pēc tam bumba nokļuva arī Krišjāņa Zviedra sargātajos vārtos, tomēr tiesneša asistents mirkli iepriekš precīzi fiksēja to, ka bumba pilnībā šķērsojusi laukuma gala līniju.

• “Riga” kāpināja tempu, vairākas minūtes iespiežot liepājniekus savā laukuma pusē un brīžiem pat viņu soda laukumā. Vienā no epizodēm “Riga” futbolists tika pie iespējas izdarīt sitienu no nelielas distances, “Liepāju” glābjot pārliecinoši spēlējošajam Zviedrim.

• Puslaika izskaņā “Liepāju” glāba veiksme – pēc ganieša Babas Musā sitiena ar galvu bumba atlēcienā no zemes trāpīja pa vārtu pārliktni.

• Pēc 15 minūšu pārtraukuma rīdzinieku uzbrukums nedaudz zaudēja asumu. Dažas iespējas gan radās abām komandām, neprecīzus sitienus no labām pozīcijām veicot “Liepājas” nigēriešu leģionāram Hoganam Ukpam un “Riga” serbu futbolistam Milošam Vraņaninam.

• Pavērsiens notika cīņas 82. minūtē, kad sāncensi savas komandas soda laukumā notrieca laukumā nākušais liepājnieks Vjačeslavs Isajevs. Sekojošo 11 metru soda sitienu izpildīja uzbrucējs Oleksandrs Fiļipovs, vārtu kreisajā stūrī lidojošo bumbu atvairot Zviedrim. Fiļipovs gan kā pirmais tika pie atlēkušās bumbas, tomēr izmisīgā lēcienā Zviedris vēlreiz atsita ukraiņa raidīto bumbu!

• “Liepāja” Rīgas grandu ceturto reizi pēc kārtas pieveica ar rezultātu 1:0.

• Liepājnieki nākamajā kārtā 10. maijā eksaminēs pastarīti Jūrmalas “Spartaku”, savukārt “Riga” tajā pašā dienā Salaspilī viesosies pie “Super Nova”.

“Riga” – “Liepāja” 0:1 (0:1)
Goals: Belakovičs 12′.
Yellow cards: Lukili, Ramoss, Ozols – Marta, Kurtišs, Zviedris.
Riga: Ozols – Jurkovskis, Musa, Vraņanins, Ngondā, Kendišs, Petsoss, Kamešs (Ķiršs 75′), Soisalo (Bārnss 75′), Ramoss (Fiļipovs 59′), Lukili (Minčevs 90′).
Liepāja: Zviedris – Marta, Strumija, Keitā, Pedrozu, Ukpa (Isajevs 78′), Savaļnieks, Villela (Tkačuks 67′), Punculs (Karašausks 67′), Belakovičs (Hardzejčuks 71′), Dodo (Kurtišs 78′).
Referee: Aleksandrs Anufrijevs.

Author: sportacentrs.com